HETTAAN LENTOMÄKI

Olettako kuulheet ounastunturhiin tullee lentomäki.?.Siinä pystyy hyppäämhään niin pitkijä hyppyjä että lentää jussan tuvan paaritiskille.
141582
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

sais suoraa lentää kuumalle totille Jussalle

Äänestä

kuuluu eikä ylitorniolle,siellä suomalaiset mäkikotkat pärjäis hienosti,sieltähän saattais vaikka lentää kilpis hotellin tiskille ja se komea loikka olis ja uusi mäkiennätys

Äänestä
  • valita hyppy ajankohta, että ne hotellit
    sattuis olemaan auki ja vielä pääsis sisälle
    tilaamaan ne kuumat totit.

    Äänestä

  • tarkoin kirjoitti:

    valita hyppy ajankohta, että ne hotellit
    sattuis olemaan auki ja vielä pääsis sisälle
    tilaamaan ne kuumat totit.

    Alkoholin käyttö on mäki hypyssä kielletty vaikka kuinka olis lapinpoika ja lentäis tiskillä kuinka pitkälevain niin saatethan tiskata koko palkisesta.

    Äänestä

  • pitkä oo kirjoitti:

    Alkoholin käyttö on mäki hypyssä kielletty vaikka kuinka olis lapinpoika ja lentäis tiskillä kuinka pitkälevain niin saatethan tiskata koko palkisesta.

    sellaisia tiskauksia tuossa kun on lennetty liian kauas jopa rovaniemelle asti ja sitähän palikunnat ei tykkää että pompitaan eri paliskuntiin ja saattavat törmätä lukittuihin oviin jos paikka ei ole auki,siksi olis jos tiskin pitäjät laittas omppuviiniä 0.5dl ulos niin ei hyppy hukkaan menis

    Äänestä

lenhotäki.äpylis,muu,soni suna.pilui,munsi,ko sitin pqntii vökoon.Hui,,hai apuvaa pam

Äänestä
  • Tämä selkeäsanainen ystävämme iski jälleen. Käyppääs Eniksen toimituksessa, niin tyttäret antaa sinulle ilomielin palstatilaa lehdessä ja mielellään julkaisevat eepoksesi oikein kuvan kera, eikö oliskin hienoa?

    Äänestä

saa etes hissiä tulee vähän nykäsiä hyppimään kuka jaksaa kiivetä huipulle

Äänestä
  • on saanut jo poikkeusluvan! Kyllä se ens kesäksi sinne valmistuu, tosin avajaiskilpailut joudutaan suorittamaan vesisuksilla. Liikuntatoimi tarjoaa sitten kaikille hyppääjille rommitotin, ettei vilu pääse kappaseen.

    Äänestä

  • Tarvitse kuin vain kaljakioski huipulle ja ilmainen tarjoilu,niin kyllä tie pysyy hyvänä ja hissit unohtuu.

    Äänestä

Ennen se oli lentomäki Hetan hotellin alakerrassa.Sieltä sitä on saanut moni hyvät lennot,myös allekirjoittanut.

Äänestä
  • Kyllä Peurankuopan allastulorinne oli monelle vaikea siinä sattui monta pyllähtystä loppu illastaja,ja hyvin vaikea oli ylöpääsy huonolla kelillä.

    Äänestä

  • mäenlaskija kirjoitti:

    Kyllä Peurankuopan allastulorinne oli monelle vaikea siinä sattui monta pyllähtystä loppu illastaja,ja hyvin vaikea oli ylöpääsy huonolla kelillä.

    Mutta mentiimpähän vaan sekä ylös että,alas ei tuottanut lainkaan hankaluutta kun tiesi huipulla saavansa mitä öil hakemaan lähdettykkin.

    Äänestä

Musevirasto torpetoida tämänkin lentomäki hankkeen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuisku kirjoitti:

Olettako kuulheet ounastunturhiin tullee lentomäki.?.Siinä pystyy hyppäämhään niin pitkijä hyppyjä että lentää jussan tuvan paaritiskille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu