Vieläkö anaika

vai eikö rahoitus järjestynytkään? Häkämies on ollut kovin vaitonainen samoin Pekkarinen!
8409
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

helvetti sinne nyt vapaaehtoisesti muutenkaan tulisi.

Äänestä

Vai vieläkö te heinäkengät haaveilette siitä avaruuskeskuksesta.

Äänestä
  • Ei tule yhtään uutta yritystä peräkylään herjattavaksi!
    Hyvä punikkilauma!
    Päihititte yritykset!
    KEU KEU KEU.......

    Äänestä

  • korvaavaa työtä on luvattu, saa nähdä tuleeko, toivottavasti tulee. tuleeko uusi sellutehdas myös, kuten on massaliike luvannut, hienoa jos tulee. ehkä vaihtoehtoja on monia.

    yksi vaihtoehto on myös äänestää Kommunistista Työväenpuoluetta kunnallisvaaleissa. sen ehdokas sai 50 ääntä viimeksi ja jos vielä tuli 50 ääntä ja vielä 50 ääntä muuten vaan, niin läpi menee ja kirkkaasti. ehkä sekin on yksi vaihtoehto?

    Äänestä

  • pärjää niilläkin, kulut kun on täällä mitättömät.
    Vuokra olematon, omassa talossa asuminen ilmaista, ruoka melkein ilmaista, ilmaista harrastustoimintaa kylliksi!
    Mihin täällä oikeastaan rahaa tarvitsee?

    Äänestä

  • tulee!!! kirjoitti:

    pärjää niilläkin, kulut kun on täällä mitättömät.
    Vuokra olematon, omassa talossa asuminen ilmaista, ruoka melkein ilmaista, ilmaista harrastustoimintaa kylliksi!
    Mihin täällä oikeastaan rahaa tarvitsee?

    naapurilta,ves joesta ja sokerin sosialisoija putiikista.Näin meillä.Eläminen on halphaa.Jo vain.Vai miten soli.

    Äänestä

  • puhallus ei taida onnistua!

    Äänestä

ketähän nuo ovat.hetkinen.......ai joopajoo.ne naulansa edustajana oloon lyöneet pekka ja pätkä.
menetetty arvovalta pistää hiljaseksi kun kansa valitsee vihreän linjan eli vähäpäästönenmies ja kukkarinen seuraavaksi kehiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tulossa kemijärvelle? kirjoitti:

vai eikö rahoitus järjestynytkään? Häkämies on ollut kovin vaitonainen samoin Pekkarinen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu