pizza

on hyvää
3417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

muistakaatte, että pitsa on ruoantähteitä; kun aateliset pitivät Italiassa pitoja, niin jäljelle jääneet ruoantähteet annettiin köyhille siten, että kokki heitti kaikki ruoantähteet taikinalle ja hetkeksi uuniin ja sitten keittiön oven ulkopuolella odotttaville kerjäläisille. Lautasia ei voitu käyttää, sillä ne eivät olisi tulleet takasin. Nykypäivinä asian korvaa dyykkaajat.

Äänestä
  • Oletko juuttunut johonkin juoksuhautaan tuolla pupullasi?

    Äänestä

Stadista saa jostain myös oikeaa kunnon pizzaa.
En sano mistä koska aina jonkun mielestä juuri siinä paikassa ei ole hyvää pizzaa.

Roiskeläppä pitäisi lailla kieltää ja HK:n kehitysryhmä panna häpeäpaaluun Rautatietorin keskelle, syömään itse sitä sontaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sgasdgg kirjoitti:

on hyvää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu