Joukkuevoimisteliaksi?

Niin olen 12 w tyttö ja todellakin haluisin aloittaa joukkuevoimistelun en teamgym:niä! Tietääkö kukaan seuraa jossa olisi joukkue mihin pääsisi 12-13w 1 vuoden rytminen tausta ja muita urheilullisia harrastuksia on ollut!Ja seuran täytyisi olla Espoon, vantaan tai lähellä näitä siaitseva.Ja joukkueen pitäisi myös välillä kilpailla!!! Kiitos vastanneille!
8762
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

olen itse 3 vuotiaasta saakka lajia harrastanut, 8 vuotiaasta kilpaillut ja ikää nyt 22 vuotta ja valmentanut kilpailevaa ryhmää 5 vuotta ainakin..ota yhteyttä: [email protected] ja puhutaan lisää asiasta.

Äänestä

Olen 13 vuotias tyttö helsingistä(malmilta).

Rytmistä harrastettu 5 vuotta, telineitä 2 vuotta ja erilaisia akrobatia liikkeitä ym. 3 vuotta, mutta nyt haluaisin joukkuevoimisteluun. kisaavaan tietysti.

En ajatellut kehua itseäni, mutta kuitenki hyväksi voisi kutsua.

oisko ehdotuksii täält malmin lähistöltä mihinkää joukkueeseen.10-12 tai 12-14 vuotiaista.

Äänestä
  • HEi! sinä joka asut malmilla kannattaa käydä kattoo tapanilan erän voimistelioitten sivuja(= monta eri ryhmää 10-12 ja 12-14 sarjassa

    Äänestä

  • Tapanilan erällä on hyvä voimistelu itse aloitin juuri 2000-2001 syntyneissä alyssa joukkueessa maksaa 270 e puolessavuodessa! :) ja mestaruus joukkue on sittem 500 e

    Äänestä

Ehkä voisit harkita olarin voimistelioita tai tapiolan voimistelioita?

Äänestä

Iloista liikuntaa voimistelun alkeiden, välineiden ja liikuntaleikkien parissa. Koulutetut ohjaajat.
Mahdollisuus voimisteluun sekä harraste- että kilpatasolla, myös perheliikuntaa.

LISÄTIETOA: www.elannonisku.fi

Äänestä

huomio olen 12w tyttö harrastan Joukkuevoimisteluu tapanilan erällä kadee mennä sinne.

Äänestä
  • Tapanilan Erän joukkuevoimistelu on kallistunut mielettömästi.
    Täällä perheessä mietitään seuran vaihtoa, sillä kuukausimaksut nousi yli 50€ /kk.
    Mieletön hintojen nousu. Kuukaudessa harrastus maksaa noin 200€/kk vaikka harjoituskertoja se sama 4 mitä keväälläkin oli.
    Lisäksi kisamatkat, puvut, välineet ym hankinnat.
    Vanhemmat laitetaan maksamaan kaikki seuran menot ja ulkomaanmatkat sekä edustusjoukkueiden viulut.
    Tytöt harrastaa koulujen salivuoroissa parina päivänä viikossa ulkotreenit ja yksi mattotreeni per viikko.
    Täytyy löytää joku valmentaja, jolle kelpaisi esim 10 motivoitunutta tyttöä ja saisi 1000€/kk palkkaa valmennuksesta....
    Luulisi että valmentaja löytyisi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


...)( kirjoitti:

Niin olen 12 w tyttö ja todellakin haluisin aloittaa joukkuevoimistelun en teamgym:niä! Tietääkö kukaan seuraa jossa olisi joukkue mihin pääsisi 12-13w 1 vuoden rytminen tausta ja muita urheilullisia harrastuksia on ollut!Ja seuran täytyisi olla Espoon, vantaan tai lähellä näitä siaitseva.Ja joukkueen pitäisi myös välillä kilpailla!!! Kiitos vastanneille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu