Kemissä vapaana

vILKASKAAPA ILTALEHTI, EN TAIDAKAAN LENKILLE LÄHTEÄ!!!
71687
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Se vaipuu tuollaisissa lämpötiloissa horrokseen.. :) joten luultavammin voit olla menemättä kylään sen ihmisen luo, joka oli ottanut omaksi lemmikikseen!! Aivan niinkuin iltasanomissa kirjoitettiin.. Joku varasti joltain käärmeen. Eli läskit liikkumaan ja lenkille vaan turvallisin mielin.. ;)

Äänestä
  • löytyvät Kemissä kyllä ihan muualta kuin luonnosta !
    Voisi intiaanien vanhan sanonnan kääntää päinvastoin:punaisella miehellä on käärmeen kaksihaarainen kieli!

    Äänestä

  • todelliset käärmeet kirjoitti:

    löytyvät Kemissä kyllä ihan muualta kuin luonnosta !
    Voisi intiaanien vanhan sanonnan kääntää päinvastoin:punaisella miehellä on käärmeen kaksihaarainen kieli!

    Politiikkaa, mitä ihanampaa voisi toivoa kuin jokaiseen ketjuun politiikkaa.. :D Arvaas mitä? Ei vois ihan yhtään vähempää kiinnostaa!! Mut kiva kun joku huolehtii.. ;) ja muistaa äänestää ja plaa plaa. Elämää on politiikan ulkopuolellakin! :)

    Äänestä

  • todelliset käärmeet kirjoitti:

    löytyvät Kemissä kyllä ihan muualta kuin luonnosta !
    Voisi intiaanien vanhan sanonnan kääntää päinvastoin:punaisella miehellä on käärmeen kaksihaarainen kieli!

    Todelliset käärmeet löytyy johtajistosta, ylimielisistä jenkkikopioräppäreistä,
    nuorista rattijuopoista, jotka tappaa lapsia ja lemmikkejä, porvaristosta ja poliisista, jotka käyttää ylimitotettuja turvatoimia ja vie mellakkaa tarkkailevia syyttömiä kusiseen putkaan!!!

    Äänestä

kemissä jos katoaa käärme niin se löytyy kyllä
erään poliisin tunteman henkilön hallusta.

on löytynyt ennenkin.

Äänestä
  • Täytyy olla valppaana,ettei nouse omasta vessanpöntöstä esille.Käärmeillä on tapana luikerrella viemäreihiin piiloon. Toivottavasti löytyy pian.

    Äänestä

  • Booa kirjoitti:

    Täytyy olla valppaana,ettei nouse omasta vessanpöntöstä esille.Käärmeillä on tapana luikerrella viemäreihiin piiloon. Toivottavasti löytyy pian.

    MOIKKA,JOS PIKKASEN OIKAISEN SUN KOMMENTTIA...KÄÄRME EI MENE VESSANPÖNTÖÖN JA MUUALLEKÁAN VETEEN..JOS KATOAA NIIN KANNATTAA KATSELLA LÄMPIMISTÄ PAIKOISTA ESIM JÄÄKAAPIN TAKANA...SE ON MUTKALLA JOSSAIN SELLAISESSA PAIKASSA!!SE PELKÄÄ VETTÄ!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


KÄÄRME!! kirjoitti:

vILKASKAAPA ILTALEHTI, EN TAIDAKAAN LENKILLE LÄHTEÄ!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu