Mitä muuta voisi 8kk pojalleni antaa aamu- tai iltapalaksi kuin puuroja? Poikani syö jo ns. tavallisia puuroja eli ei enään vauvoille tarkoitettuja! nyt ollaan syöty pikakaurahiutaleista tehtyä puuroa ja mannapuuroa! Mutta mitä muuta kuin puuroja??! vinkkejä!! =)
8kk vauvan
2
629
Vastaukset
- tuon ikäselle
se puuro ihan riittää, isompana sitten jotain leipää vaikka lisäksi ja jugurttia... vaihtelua hedelmäsoseilla puuron seassa..
ps.meillä ei syöty koskaan ns. vauvapuuroja:D joten ei se kaikille ole mikään etappi että siirrytään niistä normaali-ihmisten puuroon. - näin...
Vaikka jugurttia tai viiliä ja leipää; mieluummin jotain kokojyväviljasta tehtyä eikä mitään "sokeritonta pullaleipää", eli pelkästä valkoisesta viljasta tehtyä, lisäksi hedelmää.
Meillä ainakin on kaikilla lapsilla pidetty aina välillä puurotaukoa ja syöty kaikkea muuta kun on huomattu että jossain vaiheessa aina tulee se puurokiintiö täyteen. Sitten taas pienen tauon jälkeen maistuu ne puurotkin.
Mutta sanoisin että jos ne puurot menee hyvin alas, niin sehän se on erinomaisen hyvä aamupalaksi tuon ikäiselle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986378KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3575897Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602853Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072298Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071978- 1251774
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191643Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811310- 731217
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331128