Vieläkö tissiliike

lopettamista?
18732
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

liikaa julkisuutta ja sekös kismittää!

Äänestä
  • mediassa ainakin kahden viikon ajan näkyvästi
    esillä,voi pr.kle nyt vituttaa..on pakko
    lähteä ? kauppaan.

    Äänestä

  • Sanalla "tissiliike" viitataan ilmeisesti eräisiin Keskustan johtaviin naispoliitikkoihin Kemijärvellä. Luultavasti ei tarkoiteta ainakaan vasemmiston naisia, koska he ovat tunnetusti poliittisia nollia.

    Esim. Keskustan Aulikki Imporannan puoliso on työssä sellutehtaalla, ei varmasti iloitse tehtaan loppumista, kuten ei yksikään kemijärviläinen. Se, että on kehottanut vastuulliseen toimintaan, ei tarkoita massaliikkeen vastustamista? Ei myöskään se, että eräät naisvaltuutetut eivät ole hakeneet persoonalleen julkisuutta näiden kauheiden kriisien varjolla.

    Äänestä

Tissiliike(viisaat) vs Massaliike(tollot)=6-0

Äänestä
  • Siellä se viisaus kukkii!!

    Äänestä

  • kertookin kaiken kirjoitti:

    Siellä se viisaus kukkii!!

    kenen tissit sielä heiluu?

    Äänestä

  • kuntoon jo aikapäiviä sitten.

    Äänestä

  • laittanut selluasian kirjoitti:

    kuntoon jo aikapäiviä sitten.

    Mutta nyt se on myöhäistä.

    Äänestä

Toivottavasti massaliikkeen toimet ovat harkittuja. Pelottaa, että ilmapiiri Kemijärvellä muuttuu pian sellaiseksi, että yrittäjillä ei paljon enää kiinnosta tulla. Tosin eihän sille "työläisten onnelassakaan" paljon yksityisyrittäjiä arvostettu.

Äänestä
  • hölmöydestä.Yksikään yritys tuskin edes harkitsee toimintaa sinne.Täysin sekopäistä väkeä jotka saattaa tehdä mitä tahansa.
    Sivistyneillä alueilla on tilaa uusille yrityksille ilman aivotonta punakapina riskiä.
    Sosialismi on historiaa.Sitä vaan ei järjeltään köyhät ole oivaltaneet.

    Äänestä

  • kemijärveläisten kirjoitti:

    hölmöydestä.Yksikään yritys tuskin edes harkitsee toimintaa sinne.Täysin sekopäistä väkeä jotka saattaa tehdä mitä tahansa.
    Sivistyneillä alueilla on tilaa uusille yrityksille ilman aivotonta punakapina riskiä.
    Sosialismi on historiaa.Sitä vaan ei järjeltään köyhät ole oivaltaneet.

    punakapinoines olevan historiaa,mene ja pistä aivos vc-pyttyyn,se mitä niistä on jäljellä,paina siitä nupista ja huuhtele itsesi
    muun paskan joukkoon,sinne sinä kuulut.

    Äänestä

  • olet tehnyt tähänkin asti, siksipä tässä ollaan! Lappi tyhjenee!

    Äänestä

  • pensaaseen, niinhän kirjoitti:

    olet tehnyt tähänkin asti, siksipä tässä ollaan! Lappi tyhjenee!

    Ulosantinsa pelkkää rähjäävää tekstiä.Aina sama.
    Oiva keino tunnistaa äo.Ei tarvitse tehdä palikkatestejä.

    Äänestä

  • kommentit. kirjoitti:

    Ulosantinsa pelkkää rähjäävää tekstiä.Aina sama.
    Oiva keino tunnistaa äo.Ei tarvitse tehdä palikkatestejä.

    puuliiteriin vuolemaan lastuja kun et muuta osaa ja pysy siellä!

    Äänestä

  • takaisin sinne kirjoitti:

    puuliiteriin vuolemaan lastuja kun et muuta osaa ja pysy siellä!

    Juuri tällaista käytöstä edellinen kommentoi.
    OSU JA UPPOS.

    Äänestä

  • Satu Y kirjoitti:

    Juuri tällaista käytöstä edellinen kommentoi.
    OSU JA UPPOS.

    hartaasti, sekä laajasti pohtivat yhteiskunnallisia ongelmia!
    Esittävät jopa viisaita ja rakentavia ehdotuksia.

    Äänestä

  • takaisin sinne kirjoitti:

    puuliiteriin vuolemaan lastuja kun et muuta osaa ja pysy siellä!

    kemijärvellä tuli varma tieto työntekijöitten palkkoja pudotetaan että tulee kannattava laitos toukokuun alussa palkat ovat nappaskengissä työtätekevälle 8.50e tunti muille 8.10 ja tehdas säilyy eläköön optiot jippii alkaa pussi lihoaan hohhoijaa pitääpä käydä pankissa pöyhimässä alimaisia ettei homehdu ps kohta alkaa päivärahat juoksemaan ja minustakin tulee entinen köpi

    Äänestä

  • kommentit. kirjoitti:

    Ulosantinsa pelkkää rähjäävää tekstiä.Aina sama.
    Oiva keino tunnistaa äo.Ei tarvitse tehdä palikkatestejä.

    kun näitä sellumiesten haukkujien tekstejä lukee, että kyllä heillä on ollut kovasti kadehtijoita ja näyttää olevan edelleen, pitäkää vaan sellumiehet pintanne, antaa rakkikoirien räkyttää!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaatii massaliikkeen kirjoitti:

lopettamista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu