nyt terveelle jarkolle haastajatasokin osoittautui liian haastavaksi, mikä olisi seuraava taso, jossa voisi yrittää?
challenge, satelliittiturnaus, kemin suljetut?
kuinka ne jarkon turnaukset menivätkään aina..
oliks se hyvä-huono-hyvä-hyvä-hyvä-hyvä-
vai mites se oli..
challenge, satelliittiturnaus, kemin suljetut?
kuinka ne jarkon turnaukset menivätkään aina..
oliks se hyvä-huono-hyvä-hyvä-hyvä-hyvä-
vai mites se oli..
Vastaukset 4
Vanhimmat
..tiedotusvälineet jaksavat noin paljon kirjoittaa tuosta urheilijasta. Ylivoimaisesti eniten suomalaisurheilijoista juuri Jarkosta. Hän on Suomen paras miespelaaja tenniksessä, mutta eipä juuri muuta.
pelanneet 3 erin Grand Slam kisan puolivälierissä, Nieminen kuuluu tuohon harvaan huippupelaajien joukkoon
Maailmassa tällä hetkellä vain muutama aktiivipelaaja jotka ollut useammin ATP-turnauksen semifinaalissa kuin Nieminen ei reilusti yli 20 kertaa.
Harvassa on myös pelaajat joilla ATP-turnausfinaaleja enemmän kuin Niemisellä.
noilla statisteilla Jarkko selvästi maailman suurimman ja arvostetuimman yksilölajin tämän hetken 20 eniten meritoituneen urheilijan joukossa joka käsittämättömän kova saavutus!
Saku Koivu ei kuulu lajissaan edes 100 parhaan urheilijan joukkoon(NHL:n pistepörssissä ei 50 hyökkääjän joukossa joten 50 parempaa puolustaa myös löytyy ja 50 parempaa maalivahtia eli Saku on noin 150:s), Nieminen on sentään suuressa yksilölajissa ollut 3 vuotta putkeen sijoilla 13-29. Ruotsalaiset ovat voineet vain haaveilla noin tasaisesta tennispelaajasta viime vuosina.
Ei kannata välittää noista Niemisen mollaajista. Eivät oikeasti ymmärrä urheilusta ja tenniksestä paljoakaan. Totuus on, että hän on yltänyt kv. suurlajissa huipulle - mutta ei ihan sinne kirkkaimmalle huipulle. Ura on nyt ratkaisuvaiheessa: voittoja pitää alkaa tulla tai homma vaikeutuu kun itseluottamus laskee ja alkukierroksilla tulee koko ajan pahempia vastuksia.