Hesen salaatit

mielipiteitä?

Must ne on hyviä mut kalliita, kupongillaki 5,40..

12

1737

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • märehtijä

      eivät ne kalliimpia ole kuin muissakaan pikaruoka-ravitsemusliikkeissä. Ja jos ostat vastaavat ainekset salaattikastikkeineen ja tarjoiluastioineen kaupasta, voi se tulla jopa kalliimmaksi. Työlle on myös laskettava jotain hintaa, eihän muuten ravitsemusliikkeen pitäminen ole mielekästä. Hyviä ja terveellisiä ne ovat ja yksinäisen kannattaa ottaa niitä jopa kotiinsa.

    • kjjj

      on varmaan halvempiakin paikkoja!!
      mutta ovat kyllä terveellisiä ja todella hyvää!!

    • vetabix

      Hyviä ovat. Itse valitsen aina kanasalaatin. Mukana tulee myös rouheinen ja terveellinen sämpylä. Kyllä näitä tulee kannettua kotiinkin asti - säilyvät hyvin jääkaapissa.

      • qwerty++

        Kana on minunkin suosikki, etenkin currymajoneesin kera ;). Sämpylä on hyvää myös ja tykkään salaatin suhteesta kanaan, kaikkea on siis sopivasti ja täyteen tulee!


    • salaatit paikan päällä?

      entäs päiväys merkinnät, en ymmärrä niitä.
      tänään 16.4. ostetussa salaatissa 10.30 alla 03
      ja sämpylässä 21.00 ja alla 02.

      • paikan

        päällä tehdään, vaikka kilpailevassa ravintolassa itse olenkin töissä niin sen tiedän. meillä mcdonald'sissa valmista salaattia säilytetään jääkaapissa 8h, minkä jälkeen menee hävikkiin mikäli se ei mene kaupaksi. usein meidän ravintolassa tehdään salaatit kuitenkin vasta asiakkaan tilauksesta. hesen hävikkiajoista ei ole sen tarkempaa tietoa, mutta en usko että niitä ainakaan vuorokautta kauempaa sielläkään säilytetä.


      • ...........
        paikan kirjoitti:

        päällä tehdään, vaikka kilpailevassa ravintolassa itse olenkin töissä niin sen tiedän. meillä mcdonald'sissa valmista salaattia säilytetään jääkaapissa 8h, minkä jälkeen menee hävikkiin mikäli se ei mene kaupaksi. usein meidän ravintolassa tehdään salaatit kuitenkin vasta asiakkaan tilauksesta. hesen hävikkiajoista ei ole sen tarkempaa tietoa, mutta en usko että niitä ainakaan vuorokautta kauempaa sielläkään säilytetä.

        Elikkäs päivämäärä merkinnät eivät ole parasta ennen päiväys, vaan kellon aika jolloin ne on tehty ja 03 on yhtäkuin keskiviikko, koska on viikon kolmas päivä. Salaatit tehdään aina paikan päällä, eikä niitä säilytetä vuorokautta kauempaa. Salaattisämpylöiden merkinnät ovat päivämäärä ja kellon aika, jolloin kyseinen tuote on otettu sulamaan. Niitä säilytetään korkeintaan 3 vrk sulatuksen jälkeen.


    • mitäsvittuutapahtuu

      onko salaatti pikaruoka jos sen ostaa hesestä :D

      • hesemies

        Ootko joku vitun dille?? tottakai se on


      • mitäsvittuutapahtuu

        no vittuuks siin mittää rasvaa on apina


      • hesemies
        mitäsvittuutapahtuu kirjoitti:

        no vittuuks siin mittää rasvaa on apina

        HESEN SALAATEISSA VOI OLLA RASVAAAA


      • mitävittuutapahtuu

        mitennii voi


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      117
      735
    2. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      81
      696
    3. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      54
      668
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      583
    5. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      40
      567
    6. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      60
      542
    7. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      44
      517
    8. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      71
      516
    9. 26
      481
    10. Vaikea luottaa täysin

      Kun et oikeasti kerro mitään. Kaikki niin ympäripyöreää ja epämääräistä.
      Ikävä
      53
      463
    Aihe