Tuntuu että tuo nuori mies eli teppo.moi osaa nuoresta iästään huolimatta jo kaiken ruuanlaitosta. Teppo hallitsee liharuoat niinkuin kalaruuatkin. Jos ajatellaan gourmet-ruokia, niin Teppohan on paras jonka tiedän.
Vanha kokkikin on joissain asioissa ihan kohtalainen, mutta silti valovuoden päässä Tepon luovuudesta ja innovatiivisuudesta. Teppo vain tuntuu osaavan kaiken paljon paremmin.
Voisitko Teppo antaa minulle ohjeen johonkin kalaruokaan. Haluaisin vinkkejä kuhan valmistamiseen ja toisaalta kalavoileipäkakkuun, jonka ajattelin tehdä esikoiseni ylioppilasjuhliin.
Teppo on luovin!
11
1353
Vastaukset
Kiitoksia vaan et sillei hei! Tuollainen kehu aina lämmittää Stadin nuorta varakasta kundia et sillei hei!
Stadin kundi tekisi voileipäkakun vuokaleivästä, johon laittaisi vuorokerroksin vaaleaa ja tummahkoa vuokaleipää et sillei hei! Leipä kannattaa kostuttaa sitruunamehulla tai kalaliemellä et sillei hei!
Ensimmäinen kalatäyte voi olla: Lämminsavulohta, ranskankermaa, sinappia, sitruunaa ja tuoretta kurkkua hakkeluksena et sillei hei!
Ja toinen kalatäyte voisi olla: Katkarapua, kevytmajoneesia, sitruunaa, hieman kermaviiliä notkistamaan, parsaa pienittynä et sillei hei!
Ja päälle kalakakkuun voisi laittaa siististi:
Kevytmajoneesi-mustapippurituorejuustoseosta, jonka päälle kylmäsavulohta, mätiä, kirsikkatomaattia, tuorekurkkua ja sitruunalohkoja et sillei hei!
Siinä Sinulle Stadin kundin kalavoileipäkakku et sillei hei! Tuollaisen Teppo voisikin valmistaa ensi viikonloppuna et sillei hei! Teppo ottaa siitä valokuvan, jotta muutkin voivat ihailla Stadin nuoren varakkaan kundin taideteosta et sillei hei!Kalakakun päälle sopii laittaa myös tuoretta tilliä (lohen päälle) et sillei hei! Teppo tosiaan kuvaa kalavoilepäkakkunsa, jahka sen valmistaa. Pääsette sitten näkemään, millainen sen tulee olla, kun sen tekee Stadin kundin ohjeiden mukaan et sillei hei!
- Toimiston tytöt!
Täytyykin tehdä tätä ensi viikolla. Kiitos Teppomme.
- ...........
Vain viimeisen päälle narsisti voi keksiä edellä olevan. Tyyppi kirjoittaa muka jonkun nimissä ja pyytää muka reseptiä. Muutaman minuutin perästä rek. nimim. vastaa muka kyselyyn ja antaa joutavanpäiväisen ohjeen. Kaiken huipuksi tyyppi keksii vielä kiittäää itseään joinakin toisina henkilöinä.
Todella tyhmää.
- eikai tuo
katkarapu vielä ole tätäennen kuulunut kaloihin että silleen HEI
- on vähän suvennut
mietityttämään tuo silleen hei ettei tuo teppo olevai kaksineuvoinen silleen hei. Vaihtaa sukupuolta aina tekstien mukaan silleen hei
- teppoa.
kehutaan pitää muistaa että kehuja on teppo itse tai joku hänen sivupersoonistaan. Yleensä tepon ruuat ovat täyttä sontaa ja ohjeet per..stä. Olisi hyvä jos tuo idiootti osaisi pysyä poissa ruokaa käsiteleviltä sivuilta niin suomi24 kuin muidenkin sivuilta. Ps :: Teppo ota lääkkeesi
- voileipäkeksin???
t taavetti2
- Stadin kundi
Tuossa kuva Tepon kakusta!
http://aijaa.com/iorQT2- HYH HYH
ÄLKÄÄ AVATKO!!! KUVASSA MIEHEN SUKUPUOLIELIN
- Näin on
HYH HYH kirjoitti:
ÄLKÄÄ AVATKO!!! KUVASSA MIEHEN SUKUPUOLIELIN
En avanut linkkiä, koska Tepon kuvalinkin sisältö kyllä tiedetään, et mitä se sisältää eli silmille sopimattomia kuvia shukuelimistä.
Aijaa sivukin kertoo sen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-83553684Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2293027Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy622501Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1781552Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har241484Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään641440Kuka lääketeollisuuden lahjoma "professori" on tämän takana
Lääkäri Ari Miettinen on otettu kiinni poliisin toimesta. Ari on avoimesti tuonut esiin lääketeollisuuden bisneksen vast31428Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!
Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j141045- 611012
- 93955