mietinpäs tässä että mieltävätkö pojat skeittaavan tytön poikamaiseksi ? esim. sen perusteella että itse laji olisi jotenkin "poikamainen" ?
riippuuko siis tytöstä vai leimataanko kaikki heti poikatytöiksi? :)
riippuuko siis tytöstä vai leimataanko kaikki heti poikatytöiksi? :)
Vastaukset 5
Vanhimmat
fiksu jäbä arvostaa samaa lajia harrastavaa kauniimpaa sukupuolta.
Poikien mielestä skeittaus on vaan poikien laji, en itekään ymmärrä mist se johtuu. Mut ainaki niitten mielestä se on niin. Ja aivan sama se on aatteleeks ne sit skeittaavan tytön poikamaisena sillä jos ne on sitä mielt ni iha sama!
heh, aika kova yleistys. mut tosiaan jos joku pitää mua poikamaisena niin aivan sama - ittenihän takia mä sitä harrastankin :)
siis jos ne leimaa poikamaiseks nii vähän on sit. khyl ny kaikki vähä töllää ku tyttö astelee rampeille skeitti kädes mut ei ne sit loppujen lopuks mitää
No...
Kyllähän siinä niinkin voi käydä, mutta mielestäni skeittaus on niin poikien, kuin tyttöjenkin harrastus. Skeittaava tyttö on muuten aika seksikästä. :'P