Oliko Roissa Capitalaisia?

Niin. Oliko Roissa näitä WinClub/WinCapitalaisia?
Miten kävi? Tuliko hilloa?
51004
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

On varmaankin,kun niitä riittää Ylitorniollakin.Kaikki ovat hävinneet rahansa.Täytyy nyt vain olla hiljaa,jos poliisit saavat vihiä.Silloin valtio tulee osille mahdollisesta voitosta.Paras purra hampaat yhteen ja kärsiä vain vahingot.Ottaa se kyllä niin pattiin.

Äänestä
  • WinCapitaan osallistuneethan eivät ole hävinneet rahojaan, päinvastoin moni on tienannut suuriakin summia. Siis muutkin, kuin koko jutun alullepanijat. Kyse onkin siitä, miten nuo rahat ovat tienattu, onko kyse oikeasti valuuttakaupasta vai ovatko tulot olleet ns. alalinjan liittymismaksuista. Oikeastaan vasta noin viimeisen vuoden aikana liittyneet ovat pääsääntöisesti jääneet tappiolle.

    Tuo ei kuitenkaan vaikuta rikosepäilyyn mitenkään, nekin, jotka ovat voitolle jääneet, voivat vielä löytää itsensä syytettyjenkin penkiltä, varsinkin, jos ovat olleet suosittelijoina, eli ns. sponsoreina uusille värvätyille.

    Äänestä

Median mukaan touhussa on ollut mukana myös yrittäjiä. Onkohan täällä Rovaniemellä kukaan yrittäjä langennut tuohon k.o. "bisnekseen"?

Äänestä

kyllä on capitalaisia ja rahaa tuli niin et ei paskallle enää taivu. tilasin just uuden mersun ja loman thaimaaseen. köyhät kyykkyyn

Äänestä
  • Leikkikää vaan Monopoli-rahoillanne!!! :DDDDDDDDDD

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Helppoa rahaa kirjoitti:

Niin. Oliko Roissa näitä WinClub/WinCapitalaisia?
Miten kävi? Tuliko hilloa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu