Triple Nine todista taitosi ja tee tämä testi ja kerro tulokset!
http://www.iqtest.com/
Triple Nine
12
661
Vastaukset
- Triple Nine
Mitähän tässä pitäisi todistaa ja kenelle?
Tein kuitenkin tuon testin, kun ei siihen kauaa aikaa mennyt. Mukana oli muutama kulttuurisidonnainen kysymys (kolikoiden nimet ja tietyt painoyksiköt), mutta ei se mitään. Tulos oli 150, mutta tuo testi ei edes kerro, millä hajonnalla tuo tulos on ilmoitettu...
Samoin kun vaihtoehdot ovat true ja false, niin veikkaamallakin voit voittaa!- Ex-Epäilijä
Olet nero! Itse sain 40 pistettä!
- Triple Nine
Ex-Epäilijä kirjoitti:
Olet nero! Itse sain 40 pistettä!
En usko, että todellinen tuloksesi voisi olla 40 (muuten et varmaankaan kykenisi kirjoittelemaan tänne minkäänlaisia viestejä...). Jos sellaisen lukeman kyseisestä testistä kuitenkin sait, se voisi johtua jostain seuraavista syistä:
1) Et osaa juuri ollenkaan englantia
2) Et osu hiirellä true/false -radiobuttoneihin niin kuin haluaisit
3) Syötit lopussa virheellisen minuuttilukeman
4) Teit testin tahallaan väärin
5) Arviointikoodissa on paha bugi
6) Joku muu syy (mikä lie)
Sanoin tuossa aikaisemmassa viestissä, etteivät maininneet käyttämäänsä keskihajontaa. Kun sivuja tarkemmin selaili, niin heidän ilmoittamiensa prosenttien perusteella käytetty keskihajonta olisi noin 15.
PS. Miksi muuten viestini poistaisi minkäänlaisia epäilyjä, joita sinulla oli mielessäsi? Olisihan mahdollista, että
1) Keksin tuloksen itse
2) Tulos oli ilmoitettu, mutta huijasin testissä (toimin ohjeiden vastaisesti)
3) Joku muu teki testin
Tietysti helpoin keino olisi ollut vaihtoehto 1, mutta siihen ei tarvinnut turvautua...
- Charade
Minulla on Mensan mukaan sama ÄO kuin Triple Ninella, 175, mutta tuosta testistä sain 161, hänen saadessaan vain "vaivaiset" 150; sen siitä näkee, kuinka hurjasti tulokset varioivat testistä riippuen.
- Triple Nine
Samoin olisi kiintoisaa tietää, kuinka tuossa testissä käytetty aika huomioidaan tuloksessa. Itse menin tehtävät aika nopsaan läpi ja aikaa meni 6 minsaa. Miten sinulla?
- Homo Genius
Tuo Triplen 175 keskihajonnalla 24 tarkoittaa parempaa kuin 99,91% ja ymmärsin, että tuo kyseinen iqtest ilmoittaa tuloksen 16 keskihajontaa käyttäen. Tulos 150 (hajonnalla 16) on aiva sama eli parempi kuin 99,91%. Eli siis itse suoriuduit varmaan paremmin kuin Mensan testissä aikoinaan (eli todellakin, tulokset varioivat testistä riippuen).
- Charade
Triple Nine kirjoitti:
Samoin olisi kiintoisaa tietää, kuinka tuossa testissä käytetty aika huomioidaan tuloksessa. Itse menin tehtävät aika nopsaan läpi ja aikaa meni 6 minsaa. Miten sinulla?
Joten luulen, että sitä nopeutta ei ainakaan hirveästi painoteta. Kysymykset olivat kyllä melko helppoja, ja luulen saaneeni kaikki oikein.
- Triple Nine
Charade kirjoitti:
Joten luulen, että sitä nopeutta ei ainakaan hirveästi painoteta. Kysymykset olivat kyllä melko helppoja, ja luulen saaneeni kaikki oikein.
Tein sen uudelleen miettien kaikki tarkasti läpi, laitoin ajaksi 7 min (meni siis todellisuudessa enemmän) ja tulos oli 167. Uskon, että kaikki olivat oikein.
Sitten tein sen vielä kerran samoilla vastauksilla, mutta laitoin ajaksi 4 min, jolloin tulos oli 168. Eli nopeutta ei todellakaan kovin painoteta. - Charade
Triple Nine kirjoitti:
Tein sen uudelleen miettien kaikki tarkasti läpi, laitoin ajaksi 7 min (meni siis todellisuudessa enemmän) ja tulos oli 167. Uskon, että kaikki olivat oikein.
Sitten tein sen vielä kerran samoilla vastauksilla, mutta laitoin ajaksi 4 min, jolloin tulos oli 168. Eli nopeutta ei todellakaan kovin painoteta.Ilmeisesti minulla meni sitten kuitenkin joku väärin; taisin muistaa väärin, kuinka monta naulaa on paunassa - jos ounce ja pound nyt edes ovat suomeksi naula ja pauna, josta en ole lainkaan varma.
- yks vaan
ne tulokset automaattisesti?,tein testin ,tosin en täyttänyt vaadittavia tietoja,maa etc.eli en siis saanut äo-tulosta,tosin onkohan testin tulos edes luottamuksellinen?Kenen tietoon tulokset jäävät?En osaa aavistaa tasoani,osa kysymyksistä oli aika iisejä,osa taas vaikeampia.
- Triple Nine
Sieltä ne ainakin minulle tulivat välittömästi siihen sähköpostiosoitteeseen, jonka sinne annoin. Ja kyllä tuo aika nopeustesti on, koska ei mikään niistä kysymyksistä ole vaikea, jos sitä saa hetkenkin miettiä.
-99.9- - yks vaan
Triple Nine kirjoitti:
Sieltä ne ainakin minulle tulivat välittömästi siihen sähköpostiosoitteeseen, jonka sinne annoin. Ja kyllä tuo aika nopeustesti on, koska ei mikään niistä kysymyksistä ole vaikea, jos sitä saa hetkenkin miettiä.
-99.9-sen testin tulokset,tulos 126,tosin olin silmäillyt testiä aiemmin ja aikaa meni sen tähden melko vähän,eli tulos ei ollut täysin todenmukainen,joten laitoin ajaksi myöhemmin täydet 13 minsaa ja tulos oli 123.Nopeutta ei kauheasti painoteta,en vastannut kaikkiin kysymyksiin,en muistanut/tiennyt painoyksiköitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h52752Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062591Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv182307Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.481889Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141453- 321453
- 1771173
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011144Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201073En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.65960