on tällä palstalla. oikeesti kaipaan vähän vertailukohdetta, että pysyn realiteeteissä. takana itsellä voimailua, joten aerobinenkunto välttävä, painoa 115 kiloa (mies) Jaksan hölkätä 1-2 km pätkissä 10 km, eli hölkkää 5 km, kävelyä sama. Eli paino ei tule kohdallani alittamaan sataa? Onko muita isompi kokoisia harrastajia, aloittelijoita,,,,
Kuinka painavia
juoksioita
4648
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
olen juossut nyt n.4v pituuteni on 187cm vatsaa on.Juoksin harrastus pohjalta v.-84--91 24kpl maratoneja ym hölkkiä, puolikkaita jne.Sillon paino oli 85-87kg. Mulla on myös voimailu tausta, paini SM -tasolla.Ikääkin on mutta nyt on n kk päästä Hesassa puolikas ja elokuussa pitkästä aikaa täys maraton :)Ny mennään hitaasti kiiruhtaen.Ruka valio olis poikaa, mutta ruoka on niin hyvää :). Hyviä lenkkejä.
Painoa riittävästi eli vähän yli 100 kg. Hölkkäämistä jaksaa 1-2 km pätkissä ja n. 200 metriä rauhallista kävelyä väliin. Yhteensä sellaiset 6,5 km, noin 45 min menee tuohon reissuun.
Ei näillä tuloksilla kuuhun mennä mutta parempi kuin ei mitään;)
sanomatta että 105kg:na jaksan juosta useamman tunnin.Syksyllä juoksin pitkästä aikaa Pirkan Hölkän 33km, aika oli 4h. Vauhti so. joka tappaa, ei matkan pituus :)
nainen 166 cm ja painoa 75 kg. ihan hyvin juoksen parin tunnin non stop lenkkejä ja puolikkaalle ensi kuussa.
olisi varmaan kevyempi juosta jos painaisin vähemmän, noh, kai ne tuosta lähtee. juuri aloitin paremman ruokavalion ja kuntosaliharjoittelut.