onko tietoa saako vajaan vuoden ikäiselle antaa rusinoita? mistään en löydä tietoa...
miten on
mirmeliini
2
548
Vastaukset
- meille,,,,,
ainakin sanottiin juuri 10kk neuvolassa että esim rusinat olis tosi hyvä sormiruokaharjoittelussa, ja pinsettiotteelle
- jep..
Meillä kanssa lapset saaneet pienistä pitäen rusinoita, en ole kai koskaan edes ajatellut että sopisiko niitä antaa, tuossa mainittiinkin jo pinsettiote.. Ja toisekseen, meillä oli rusinat namipäivinä lapsille.
Syövät vielläkin mielellään, ja itsekin mielelläni ostan askin rusinoita ennemmin kuin namukka askin =) (lapset nyt jo 5v ja 7v)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 364270
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1344057- 633695
- 873551
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans333527Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe643341- 842906
- 542825
- 252616
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142314