Mistä venäläisiä elintarvikkeita?

Itäkeskuksen venäläisiä elintarvikkeita myyvä kauppa on nyt remontin takia suljettu, mistähän löytäisin suolakurkkuja ja muita ven. säilykkeitä ja tattaria? Pääkaupunkiseudulta siis kaipailen kauppoja.
1933
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Columbuksen Citymarketista, erillishyllystä. En voi taata, että on kaikissa Cittareissa, kun en ole käynyt tarkistamassa.
Hyviä virolaisia hapankurkkuja (ja kaikkea muutakin "venäläistyyppistä") saa myös Eestin Herkut -kauppaketjusta. Googlaa osoitteet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hapankurkut kirjoitti:

Itäkeskuksen venäläisiä elintarvikkeita myyvä kauppa on nyt remontin takia suljettu, mistähän löytäisin suolakurkkuja ja muita ven. säilykkeitä ja tattaria? Pääkaupunkiseudulta siis kaipailen kauppoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu