selkäleikatulle. Olen vastikään ollut selkäleikkauksessa, jossa minulta poistettiin lannerangasta välilevynpullistuma. Vielä ei ole kuntoilulupaa, mutta ajattelin, että kunhan lupa tulee, niin rupeen pitämään lihaskunnostani parempaa huolta. Olisiko pilates hyvä laji mulle?
Miten pilates
2
2055
Vastaukset
- MR4
Mä luulen että toi pilates olisi loistava juttu sun selällesi. Auttaa vahvistamaan keskivartalon lihaksia ja sitä kautta tuke selkää. Mun selkä ongelman ovat kadonneet pilateksen myötä.
- sanoisin että
se ois hyvä laji sinulle. Kunhan kuuntelet omaa kehoasi ja helpotat liikkeitä heti kun selässä tuntuu kipua. Omista kokemuksistani voin sanoa että kun pilateksen aloittaa, se käy todella paljon alkuun juuri selkään ja niskaan, koska liikkeet ovat uusia ja harjoitettavat lihasryhnär niitä vähemmän harjoitettvaia. Joten neuvoisin, että ota alussa tosi rauhallisesti äläkä revi liikaa. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad611149- 42881
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että322644- 51641
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän114614- 51608
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38595- 93590
- 75556
- 56554