Vedän Torniolaisia turpaan

Ensimmäinen Torniolainen joka tulee vastaan
SAA TURPAAN!!!!! Erityisesti Arpelalaisia vedän turpaan vielä kahdesti.
205203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Mee jäbä vaan kotiin ja vedä käteen unelmoiden vetäväsi torniolaisia turpaan niin kyllä se siitä.

Äänestä

Eiköhän olisi parempi, että meet kotiin ja mietit siellä. Laita vaikka kuva seinään ja hakkaa rystyset rikki niillä.

Äänestä
  • Olen jo kotona, TORVELO!!!

    TAISI ALKAA PELOTTAMAAN!

    Äänestä

  • TERVOLA kirjoitti:

    Olen jo kotona, TORVELO!!!

    TAISI ALKAA PELOTTAMAAN!

    Minä en tiedä missä kotini on mutta olisin silti halukas ottamaan turpaani. Tiedän että tervolassa asuu tosi kovia jätkiä ja että niitä pitää kunnioittaa. Olen aina halunnut olla hyvä kaveri tervolalaisten ja muurolalaisten kanssa. Luulen että kotini on ihan arpelan tuntumassa mutta haluaisin silti aluksi vain kerran turpaani ja ilmottaisin sitten myöhemmin lisää jatkosta. Voihan nimittäin olla että eka kerta sattuuu jo niin kovasti että toista ei tarvita mutta koskaan ei voi olla varma.

    Äänestä

tervola on kunkku paikka!!!

Äänestä

Ämpäri on AINA ämpäri!

Äänestä

kotona pysykää ämpäripäät ettei mee vaan narutpoikki.!!!..

Äänestä

Asun ihan arpelan vieressä mutta saisinko silti turpaani kun vituttaa niin?

Äänestä

...että Tervolassa sisäsiittoisuus rehottaa aika ronskisti. Pakko kai se on nyt uskoa...

Äänestä
  • Samanlaisia juttuja olen itsekkin kuullut puhuttavan. On se vaan niin veikee paikka...tuo TERVOLA.

    Äänestä

saisinko minäkin turpaan, vaikka olen kemiläinen? ei kait se haittaa pahasti?

Äänestä
  • Kemiläisille ei tarvitse antaa säälistä turpaan.

    TORNIOLAINEN KÄVI KASTELEMASSA KÄRKEÄ VÄÄRÄSSÄ PAIKASSA JA JOI VIINAT KAAPISTA.

    Äänestä

  • TERVOLA kirjoitti:

    Kemiläisille ei tarvitse antaa säälistä turpaan.

    TORNIOLAINEN KÄVI KASTELEMASSA KÄRKEÄ VÄÄRÄSSÄ PAIKASSA JA JOI VIINAT KAAPISTA.

    tuohan on jo törkeää! Eikö torniossa mikään ole pyhää? Kärjen kastelu vielä jotenkin hyväksyy mutta toisten viinan juonti on anteeksiantamatonta! Olen tuossa ylemmällä palstalla kritisoinut kemin kommareita mutta eikai kommaritkaan sentään toisten viinoja juo.. niin no.. nehän juo yhteisiä viinoja ja piruko niistä enää siinä vaiheessa tietää kenen ne on.

    Äänestä

Mä tulin eilen sua vastaan ja ainoa asia mitä vedit oli sun homopoikakaveris perse! Että näin!

Äänestä

No voi hurjaa... siellä tervolan ämpäripää räksyttää 50v vanhan traktorin hytissä ku koulu jäi kesken ja ammattikoulussakin oli se autopuoli niin vaikeaa kun siellä piti osata erottaa moottori ja rengas toisistaan.
Missä noita idiootteja juntteja kasvaa? Oletteko te jotain Invitro sakkia, vai onko tuossa tervolan pohjavedessä jotain mikä tekee naperoista tyhmiä.
Menehän sälli luukuttamaan sitä tervolan uusinta hitti artistia, Pandoraa, sinne sinun vanhaan passattiin.
Huhhuh...
Jos sinä olisin niin ensimmäisenä opettelisin sitomaan kengät ja pyyhkimään persauksen ilman äidin apua ja vasta sitten tulisin uhoamaan toisille...

Äänestä
  • Oli muuten helevetin huvittava viesti!

    Äänestä

mitä sieki poron nussia vinkut siinä ?
meilläpäin tuommoisia viedään kuin litran mittaa
kyyti on kylmää ja kovaa .
t. röyttä

Äänestä

Saahan sitä tietenkin aina yrittää. Arpelalaiset on nimittäin aika kovassa panomiesten maineessa. Taisivatpa käyä polkaseen sinun muijaas. No onko se ny niin kumma, ku tervolan muijat antaa kaikille. ;-) Voipi olla, että jos yrität lyä arpelan miestä nokkaan niin se on pannu sinua jo pyllyyn siinä vaiheessa. Nopeita miehiä. ;-)

Äänestä

Vieläkö siellä tervolassa ajellaan teini turbo cherryillä? Ainakin siellä on kova hitti noi cherryt. Ainoo mikä on tervolassa positiivista niin on teidän kuppatesti.

Äänestä

Siis turpaani? Olen kyllä ihan muualta, siis Liemänän Närvärytkölästä, mutta täällä kun ei millään saa ns. "turpaansa"..Nii että saiskos sitä turpaanlyöntiapua sieltä Teiltä, jos tulee ihan ihe paikanpäälle ja pyytää Oikein Kauniisti..?

PS: Voin siitä vaikka vähän maksaakkin

Äänestä

Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


TERVOLA kirjoitti:

Ensimmäinen Torniolainen joka tulee vastaan
SAA TURPAAN!!!!! Erityisesti Arpelalaisia vedän turpaan vielä kahdesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu