VOI EI!

gootti~

Kirjoitin palstalle joskus vuos sitten kun en ollut varma oonko oikeesti gootti.

Kiitos kaikille jotka rohkaisivat minua ja saivat oloni tuntemaan gootiksi. Mut siis se oli vaan väliaikast nyt on taas tullu semmonen olo et oon iha wannabe ku näin esimerkiksi Dampyren kuvat! Siis ei mul oo lolita kuteit! Mut silti mä kuuntelen gootti bändejä ja vaatetus on mustaa ihan sysimustaa! Täl hetkel mul on pääl mustat pvc muovinen korsetti ja sillee verkkoo ja kaikkee sit mul hakaneuloja niit on niin monta ei voi ees laskee. Sit hiukset no niist ei voi ees puhuu ku ne on niin gootit ei vihreet mut silti. Ostan vaatteet morticasta ja huutonetistä. Siis mistä tietää oikeesti onko wannabe vai truu??? Siis tää kysymys on kalvanu mua siitä lähtien ku aloin pukeutuu mustaan goottiin. 69!!! Voisko joku luetella gootin piirteet niin sit tietäis et oonko mä!

9

1363

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juoppoartisti

      Päivän paras. Et sattuis asumaan vaikka porvoossa?

    • ÄXDEE

      voi kyynel.

    • Dampyre

      Siis jos minua tarkoitit?
      mä pohdein joskus tota samaa kysymystä et oonko gootti vai mikä helveti sekasikiö?
      mut must tuntuu et sen tietää sit ku oikeesti on gootti. sä et voi muuttuu gootiksi. sä synnyt gootiksi. tai miten sen ny kertois etten puhuis iha läpiä päähäni... sen vaan tietää. mä etsein itseäni kauan ja janoan vieläkin lisää. mä oon vaa rakastunu lolita ja goottikuteisiin. niitit tuntuu ihanalta.. gooteillla on ne tietyt yhteiset piirteet jotka yhdistää jokaista goottia. mutta oma goottityyli tulee itsestään. on norm goottei, gothic lolitoi, punkgoottei, cyber... toiv kukaan ei ota tästä nokkiinsa, korjatkaa jos on virheitä.

      • meikäläinen666999

        Ei vaatteet ja niitit yms tee kenestäkään goottia. Eli, heräsi vain kysymys, mitä musiikkia kuuntelet? Kerroppa muutamia bändejä. :)


      • Dampyre
        meikäläinen666999 kirjoitti:

        Ei vaatteet ja niitit yms tee kenestäkään goottia. Eli, heräsi vain kysymys, mitä musiikkia kuuntelet? Kerroppa muutamia bändejä. :)

        en ole paras ihminen kertomaan mistä tietä kuka on gootti. mun mielestä sen tietää vasta kun itse siltä tuntuu. ei vaatteet ja niitit tee ihmisestä mitään. jos pukeutuisin onlyn vaatteisiin, en olisi silti pissis.

        bändejä:
        lamb of god
        cradle of filth
        dimmu borgir
        serj tankian
        system of a down
        metallica
        SLAYER
        arch enemy
        in flames
        murderdolls
        mors principium est
        type o negative
        turmion kätilöt
        pain
        deathstars
        dope
        rob zombie
        synestesia.

        siinä ekat jotka tuli mieleen. aika heavy metal painotteista eikä niinkään goottimetallia. i know.
        but! en väitä olevani gootti. pukeutun siihen tyyliin viittaavasti mutta kuuntelen enemmän heavy painotteista musiikkia.


    • Minä vaan

      Satutko tietämään, että gootit käyttävät myös värejä, eivät vain mustaa? Yleisimpiä värejä mm. pinkki, violetti, vihreä, punainen. Että niin.

    • megagootti

      mitäs teinibläkkikset? onx kova meno? Mä oon 50 namusetä.

    • rgfhytgjy

      HAAAHAAA voi että ei sitä kannata miettii kasvappa aikuseksi ihan...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2385
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1367
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      69
      1130
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1097
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      77
      803
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      658
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      23
      615
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      27
      581
    Aihe