valkosipuli laihduttaa

ootteko huomannu

Syön pari kertaa viikossa yhden kynnen vähän kelpasipulia raakana ja lasi rasvatonta maitoa päälle.
Selvä laihdutusvaikutus havaittu.
Samalla "turha" näläntunne pysyy poissa.

12

11783

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on ihme

      aine, se laihduttaa, poistaa kolestrolin, vähentää verenpainetta, lisää vastustuskykyä, parantaa ruuansulatusta, ja ties mitä.
      Todellisuudessa valkosipuli on parasta mausteena ruuassa, haudutettuna tai marinoituna - ei raakana.

      Itse syön valkosipulia vain ja ainostaan sen maun takia, salaateissa marinoituna ja pataruuissa haudutettuna joskus pannulla pihvin seurana tulee paistettua muutaman kynsi. En ikinä syö raakana, pahaa ja haisee aivan tautiselle.

      • valkosipuli raakana

        On hyvää!


      • laihduttaa

        kin.Mutta jos ei syö ollenkaan niin lihottaako,
        No jos haluatte laihtua niin paasto on paras konsti.


    • täällä taas

      naurettavan hölmöjä. Toki valkosipuli on herkullista ja sinänsä terveellistäkin, mutta nämä teidän väittämänne ihmevaikutukset ovat täydellistä huuhaata. Hävetkää!

    • Läski lisääntyy/kauneus katoaa

      Eipä laihduta minua, joka päivä tulee valkosipulia ja sipulia syötyä ruuissa.Tietoisesti lisään vähintää yhden kynnen päivässä ruokaani.Salaateissa on raakaa sipulia joka päivä-EN laihdu, syönkin kevyesti ja vältän valkoisia jauhoja jne.

      Kaiken kaikkiaan syön terveellisesti, enkä liikaa, mutta läskiä kertyy.Ainoa todettu sairaus on verenpainetauti, johon beetasalpaaja lääkkeenä.Kyllähän tää kyrsii...

      • rauliorvokki

        Kyllä tosiaan nyppii.
        Muut saavat ahtaa napaansa jäätelöt, pikaruoat, namut ym.
        Kahteen kuukauteen ei hippustakaan mitään "kiellettyä" suuhun.
        Tulos lähes plus miinus nolla.


    • mutta sitten oli pakko syödä muutakin ja näläntunne oli itseasiassa julmettu jo kahden viikon jälkeen!

    • lähti

      eukko!Hyvin tässälaihtuu,kun itse en osaa ruokaa laittaa!
      Mutta jos löydän uuden ,niin se olisi kiva!
      Minulla olisi kyllä rahaa ja itsekkin olen ihan sopusuhtainen moies,mutta senverran laiska ettei jaksa itse vaivautua!

    • Mr Onion

      En nauti valkosipulia ihan samalla tavalla. Mutta syön sitä noin yhden valkosipulin viikkovauhdilla. Ja varsinkin, jos ei pese hampaita, niin ei todellakaan ole niin nälkä. Alussa mulla meni vähän mahakin sekasin ja sekin lisäsi aineenvaihduntaa.

      Kaikenkaikkiaan kysessä on tosi maukas monipuolinen ja mukava kasvi, jonka käytön lisäämistä kaikilla elämän osa-alueilla voi vain suositella lisättäväksi.

      • Olen tässä yli kk syönyt n 2rk iltaisin kaupasta valmiiksi "Kynnettyjä" ja jossain yrtissä pyöritettyjä. Enkä ole vaaan mukaan laihtunut. En syönnyt siksi, vaan tuli himo. Mihin puutokseen se vaikuttasi. Sillä syön monipuolisesti ja olen yksin asuva, joten se ei vaikuta hajuhaittana.
        Tulinkin kysymään tuota mistä ihmeestä haluni voi johtua, olisikohan ikä sen aiheuttanut 64W ja ekakerran sain tälläisen valkosipulikohtauksen. Se kilohinta on 20€


    • asdffdf

      juu no noi purkki sipulithan ei kyllä toimi mitenkään. eihän ne ees pistä vattaa sekaisin.

    • Kyrpävittumies

      Naisten ei kannata syödä valkosipulia koska pillu alkaa haisemaan paskalle!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      86
      1391
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      52
      997
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      370
      828
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      151
      800
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      709
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      707
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      658
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      635
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      622
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      604
    Aihe