Eli mitä sanot kun näet tälläsen pariskunnan?
Olen se vanhempi osapuoli :K
Olen se vanhempi osapuoli :K
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Sanattomaksihan se vetää. Mitä sä sanot jos näät nelivitosen miehen kaksvitosen naisen kanssa?
Tuohan on nykyisin niin ah trendikästä ja cool! Keski-ikäisellä naisella on oikeus viriiliin ja nuoreen rakastajaan.
Sen sijaan jos 45-vuotiaalla limaisella volvo-setämiehellä on tyttärensä ikäinen nainen, se on niin perverssiä, että äijä joutaisi kivitettäväksi. M.O.T.
kun kävin kylästelemässä n43/m29 parin luona puhuttiin turkulaisista baareista, pitsanteosta, lätkästä, saunomisesta, Aurajoesta ja mitä siihen normaaliin illanviettoon nyt kuuluu. Paskanjauhantaa ja viinanjuontia. En nyt kaikkea muista mitä tuli sanottua.
sellainen moraalisesti hyväksyttävä ikäero, mutta yleensä jos rupee ikäero olemaan sellainen, että voisi olla oma lapsi, niin sitten rupee kulmat nousemaan, etenkin jos vanhempi osapuoli on nainen.
Jäis leskeks jo 60 vuotiaana ja lasten hankintaki jäis.
Pariskunta kuin pariskunta. Tuskin edes huomaisin teitä. Ei siis millään pahalla, mutta mä harvoin kiinnitään tuntemattomiin ihmisiin mitään erityistä huomiota. Joskus on toki mielenkiintoista seurata ihmisvilinää ja ihmisten erilaisia upeita kasvoja, mutta arkipäivän hösellyksessä en kiinnitä huomiota ihmisiin varsinkaan kummastellakseni kenenkään ikäeroa tms.
Toivottavasti et itsekään kiinnitä asiaan sen enempää huomiota. Jos teillä sujuu hyvin ja olette onnellisia toistenne kanssa, niin eihän pieni ikäero mitään haittaa kun kumpikin olette aikuisia.
Mikäs siinä. Tosin sähän voisit olla sen jampan mutsi, se voisi ainakin mua häiritä. Mutta muuten, anna palaa.
Voisit jo ikäsi puolesta olla tuon ikäisen pojan äiti!
--> melko pervoa! mun mielestä
Ei ole tapana puhella ventovieraille ihmisille.
Todennäköisesti en ajattelisikaan oikein mitään. Mulla on niin paljon muutakin ajateltavaa kuin toisten parisuhteet.
en näe siinä mitään huonoa.
Iloista yhteiselämää teille.
vastaava, ja olen kyllä miettinyt, mitä sitten kun miehellä on viidenkympin villitys. Saako mummu kunnon kyydit vai saako useat alaiset ne kyydit? Kun alaiset kiinnosti sinkkunakin, ja hänen oma äitinsä on vaimoketta nuorempi.
Nauti niin kauan kuin mahdollista :)
Olen ollut avoliitossa ja kihloissa ko. ikäeron omaavana joten tiedän suurinpiirtein mistä puhun!!
Ikäero ei sinällään vaikuta vaan enemmänkin pidän sitä positiivisena asiana, kuitenkin RAKKAUS ja SITOUTUMINEN on tärkein tekijä. Mikäli kumpikin kokee sen niin asia hyvällä mallilla. Ikäero yleensa vaivaa naista enemmän kuin miestä eli nainen on epävarmempi joka luonnollista mielestäni.. Mies ei anna vaikuttaa ulkopuolisten koko suhteeseen. Seksihän on loistavaa ko.suhteessa koska kumpikin saa mitä haluaa enemmittä anelemistitta. Vieraissa käyntejä ei TARVITA!! Kompastuskiveksi tulee tod.näk. tulemaan luonnolliset seikat kuten miehen perheen perustamisvietti tai naisen epävarmuustekijät/halu olla vielä vapaa. Itselleni tuli tuo vapauden kaipuu jolloin ajattelin asian näin, etten halua jatkaa tätä suhdetta koska haluan olla vielä vapaa enkä halunnut ottaa sitä riskiä et kun miehelle tulee perheenperustamisvietti niin itse jään tuolloin "mummona" yksin. En ole katunut kuin pikkasen päätöstäni. Vaikea ero oli koska meillä oli vielä sitä rakkautta aika paljon. Toisaalta ihailtavaa on et kun tapaan harvakseltani entistäni niin hän toivoo seksiä joka kerta kanssani.. hommahan toimii näinkin :)