Jos joku ihastuisi tosissaan juuri..

Mihin hän sinussa oikein sitten ihastuisi???

Tässä ketjussa EI sitten omakehu haise!

:)
291545
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

se on varmaan mun nahkatakki. Se vie jalat alta tytöltä,kun tytöltä. ;D

Äänestä

Muhun ihastuisi kaikkeen kun olen niin täydellisen ihastuttava. Ei, kun oikeasti, ihmisethän ihastuvat eri asioihin ihmisissä, niin en uskalla oikeasti arvailla, mihin kaikkeen muut voivatkaan ihastua minussa.

Äänestä

No tietysti itse päässään luomaansa mielikuvaansa minusta. Mutta mihin se sitten mahtaisi perustua? Varmaan olemukseeni ja supliikkiini. Siihen, että saan hänet tuntemaan itsensä ainutlaatuiseksi. Ja tietysti siihen, että saisin hänet nauramaan. Romanssista ei ole toivoakaan, jos naista ei naurata.

Äänestä

Tää on vaikea... En minä vaan tiedä. Mä vaan oon tämmönen et muhun ihastuu aina tosissaan, ei vaan leikillään ;)

Äänestä

Mussa on jänniä ominaisuuksia, olen vähän sellainen psykologityyppinen jopa välillä. Osaan kieputella naista tykkäämään itsestäni, olen tilanneherkkä ja osaan lukea eleitä ja toimia niitten mukaan oikein. Teen hassuja juttuja. Lirkuttelen. Olen hellä ja ihana. Jopa tiettyyn ujouteeni on varmaan mahdollista narahtaa. Niihin on varmaan helppo ihastua. Niin, ja olen varsin hyvä ilmaisemaan itseäni, emotionaalisesti ja älyllisesti.

Nyt olen tullut toisaalta siihen tulokseen että parasta olisi jos ihastuu siihen että olen hyvä ihminen ja toimin yleensäkin oikein. Siinä on vielä saavutettavaa mitä ilmeisimmin.

*huokaus*

Äänestä

vaikea kysymys...paha tuohon on itse vastata.
Mistäs sitä tietää mistä kukakin tykkää tai mihin ihastuu...toinen ihastuu mielikuvaan,joku huumoriin, silmiin tai hymyyn..ei voi tietää:)

Äänestä

mitä todennäköisintä mahdoton vastata tuohon kysymykseen.

Jep, tylsään ajatusjuoksuuni hän ihastuisi. :D

Äänestä

on ihastuttu seuraaviin seikkoihin:

Suurin osa ensin johonkin piirteeseen ulkonäössäni. Tosin osa näistä ulkonäköön ihastujista juoksee kiljuen karkuun (mikä on tarkoituskin) kun väläytän ajatusmaailmani outouksia.

Tosin osa sitten ihastuu niistä vielä lujemmin.

Mystisyyteen.

Siihen että olen sekoitus tyttöä ja naista.

Huumorintajuun.

Rentouteen.

Riippumattomuuteen.

Kerran yksi poika sanoi ihastuneensa arpeeni ja se teki suuremman vaikutuksen kuin yksikään vuodatus "täydellisyydestäni". :)

Äänestä
  • Noi arvet on jotain tosi kiinnostavaa ihmisistä. Ja se, ettäjos ei häpeile sitä omaa arpeansa/arpiansa vaan, kantaa ne enemmän ylpeydellä, että tällaista on elämässä saanut, lisää kiinnostavuutta ihmisestä. Ja en siis tarkoita tässä, että nää onnettomuusalttiit duudsoneiden kaltaiset ammattilaiset, ovat se ultimate kinnostavuus. Vaan siitä, että miten suhtautuu siihen, että omassa kehossaan on täydellisen sileän ihon sijaan myös arpi(a).

    Äänestä

  • Marie-Cecile kirjoitti:

    Noi arvet on jotain tosi kiinnostavaa ihmisistä. Ja se, ettäjos ei häpeile sitä omaa arpeansa/arpiansa vaan, kantaa ne enemmän ylpeydellä, että tällaista on elämässä saanut, lisää kiinnostavuutta ihmisestä. Ja en siis tarkoita tässä, että nää onnettomuusalttiit duudsoneiden kaltaiset ammattilaiset, ovat se ultimate kinnostavuus. Vaan siitä, että miten suhtautuu siihen, että omassa kehossaan on täydellisen sileän ihon sijaan myös arpi(a).

    Itseänikin "virheet" viehättävät. Kerran deittailin yhtä jätkää, joka puunasi ja hajusti itseään aina. Kerran se oli sitten hikinen ja se oli jotenkin häpeissään siitä, vaikka muhun taas kolahti se sen hiki kuin metrinen halko. Niistä kemiallisista hajusteista en niinkään piitannut.

    Äänestä

Mutta mä luulen, että se on sellanen tietty jätkämäisyys.

Äänestä

ja vikkelään peenikseeni.

No ei vaiskaan, varmaankin tähän perus rentoon ja läppää laukovaan konstailemattomaan perusmulkkuun, en mä ulkonäölläni enkä muullakaan menestykselläni ainakaan ketään hurmaa, se on fakta juttu. Yleensäkkin mä oon muijan mukaan helvetin 'helppo', en kyl ihan varmasti tiiä mitä se sillä tarkoittaa.

Äänestä

Varmaankin huumorintajuuni, joka uppoaa tai sitten ei. Olen lakannut selittämästä "heittojani" ihmisille, jotka eivät ymmärrä, koska on niiden ongelma jos eivät tajua... Äärettömän hauskaa onkin sitten niiden kanssa joilla on samanlainen roisi huumorintaju!

Toinen saattaisi olla silmät...

Äänestä

hiukset,
silmät,
nenä,
huulet,
kädet,
peppu
rinnat
vatsa
LUONNE

Äänestä

Tsoukilla toi, mutta eräs mies kuvaili 10 min. miksi ihastui heti ensi näkemältä huuliini - se oli tosi suloinen havainto. :)

Pieniä käsiäni ja sirouttani on ihmetelty, herättää kai suojeluvaistoa...

Muttamutta, en tiedä kenenkään ihastuneen minuun "tosissaan" - ei ole ainakaan tullut kertomaan. :I
No, ehken ole antanut tilaisuutta. Kyllä sitä huomaa, että esim. ulkonäkö miellyttää miestä , mutta tosissaan ihastuminen on siitä vielä aika kaukana.

Toivoisin, että joku ihastuisi minuun koska olen ainutlaatuinen minä - suloinen, fiksu, empaattinen ja kiltti. ;) Vähän itseironiaa tarkotus olla mukana...

Äänestä

Silloin kun on muita ihmisiä paikalla, en mieti ulkonäköäni vaan keskityn siihen hetkeen ja muihin ihmisiin. En mieti, hyväksytäänkö minua ulkonäköni tai äo:ni tai sanomisieni perusteella. Uskon, että kun en ole jäässä, niin minua on helpompi lähestyä. Joskus alle parikymppisenä omat samaa sukupuolta olevat kaveritkin ihan ääneen päin naamaa ihmetteli, että he ei oikein ymmärrä, että minkä takia kaikki jätkät pyörii miun ympärillä. Että he ei vaan ymmärrä, että mitä miussa nähdään. Se vähän silloin laski itseluottamusta:) Edellisestä sepustuksesta huolimatta pidän itestäni hyvää huolta ja käytän aika rankalla kädellä rahaa kosmetiikkaan, vaatteisiin yms. Uskon, että kun huolehtii itsestään, ei tarvitse kelailla oman navan ympärillä ja voi olla sitten ihan rennosti kun on muita.

Äänestä

sitä joskus ihmetellyt itsekin, mutta mitä on sanottu hymyyn ja yllätyksellisyyteen siihen kun juuri on luullut pääsevänsä perille, niin löytyy joku uusi piirre tai osaaminen. (siihen taitaa myös kaatuakin ihastumiset) :DD

Äänestä

niin vaikea kysymys, että mietin osaanko vastata tähän ollenkaan mitään.

Kun minä en tiedä, onko muhun edes kukaan ollut koskaan ihastunut. Kyllä mä nyt sen tiedän, et ketkä miehet on musta tykänneet/viihtyneet mun seurassa, mutta ne on suurin osa ainakin olleet ihan vaan mun kavereitani.

Mutta en mä muista, et kukaan ois ihastumistaan tunnustanut jollei lasketa jotain lappusia kouluaikoina, johon oli jonkun kaverin toimesta kirjoitettu et se ja se on ihastunut jne...:)

Ja jos nyt oikein miettii, niin ei mussa kyllä oo mitään ihmeellistä, et en kyllä itse varmaan ainakaan itseeni ihastuisi jos olisin mies.

Jos nyt on pakko jotain sanoa, niin....
Ei, en kyllä osaa sanoa mitään...
Mutta haluaisin, että muhun ihastuttaisiin mun luonteeni takia, mut mullon melko vaikea luonne, et on aika lailla vaikea yhtälö kieltämättä.

Äänestä
  • ootko nyt varma? Voisin melkein kuvitella ihastuvani suhun vaikken mies olekaan. Olet niin mutkaton vänkyrä. :)

    Äänestä

  • Kettulaatikossa kirjoitti:

    ootko nyt varma? Voisin melkein kuvitella ihastuvani suhun vaikken mies olekaan. Olet niin mutkaton vänkyrä. :)

    voi sitten ihastua mutkattomuuteni takia.:) Se kuulostaa hyvältä.

    Äänestä

Tosi vaikea sano kuka mihinkin ihastuu, eli täytyy luottaa vain ihastujaan, joka minut tuntee ja kokee minut ihastumisen arvoiseksi.. Poikaystäväni sanoo ihastuneensa mm. söpöyteeni/kauneuteeni, naisellisuuteeni ja hassuuteeni, sihen että osaan olla syvällinen, mutta myös pitää hauskaa, siihen että meitä yhdistää moni asia...

Äänestä

sekin mussa näki?

Äänestä

ihastujan oma mielenvikaisuus, muuta selitystä ei ole.

Äänestä

En ole koskaan kuullut syitä tai edes sitä että joku olisi ihastunut, mutta mä veikkaan et se on tää mun rauhallinen perusluonne yhdistettynä hymyyn jolla saa kaiken anteeks.

Äänestä
  • olethan sä jotenkin ihana. :)

    Äänestä

  • Kettulaatikossa kirjoitti:

    olethan sä jotenkin ihana. :)

    Mua on sanottu vaan suloiseks.

    ..tosi äijää..

    Äänestä

vois sanoo -uu,..no joo. En kaipaa hirveesti ihastumisia, niistä on pahoja kokemuksia, kun joku on sitten riesa.
On miehiä, joille pitää sanoo heti noiden oireiden ilmettyä, ett kuules, ei olla muuta kuin hyviä kavereita. Jos sitä ei tee, ollaan vaikeuksissa..

Minuun vois ihastua suorasukaisuuteen, ja siihen ett samalla oon rehellinen ja ymmärtäväinen. Osaan sen lisäksi, että puhetta tulee, myös kuunnella. Ja olla myös ihan hiljaa. Vaikee sanoa, joku sanoi hiljan, että oon herkku,..kai siihen.
Mut ei kannata silti, oon vaikee pala.

Äänestä

olen kuulemma iloinen, pitkäpinnainen ja huono nalkuttamaan, enkä kuulemma näytä lapsilaumani äidiltä, joten fysiikkakin kai keskimäärin kohdallaan.

Äänestä

ihastuneet ovat ihastuneet koko pakettiin. Mulla on harvinaisen hyvä luonne :D

Minuun ihastuu sellaiset miehet, jotka osaavat arvostaa voimakasta (tämä sitten ei tarkoita habaa ;), aika fiksua ja huumorintajuista naista, jolla nyt sattuu vielä olemaan hyvä peppu ja ihan kelvolliset kasvot.

Minuun ei ihastu huonolla itsetunnolla varustetut, eikä pinnalliset ihmiset - onneksi :)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


sinuun... kirjoitti:

Mihin hän sinussa oikein sitten ihastuisi???

Tässä ketjussa EI sitten omakehu haise!

:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu