Mies yökylässä vain kun haluaa seksiä

Piika 76

Ollaan tapailtu 4 kk ja usein, parikin kertaa viikossa. Soitellaan päivittäin, enemmän hänen puoleltaan. Kuitenkin tulee yöksi vain kun tekee mieli seksiä. Luulisi että jos on ihastunut niin kai haluaisi nukkua vieressä joskus muulloinkin...Alkaa tuntua että pelkkää seksin tyydytystäkö tämä tapailu hänelle on.
Olen kerran yrittänyt kysyä asiasta mutta hän ei halua puhua, kuulema kaikki on hyvin näin.

Itse olen ollut erittäin ihastunut, mutta mietityttää pitäisikö alkaa jäädyttelemään tunteitaan. Vai onko tämä jotain minun omaa epävarmuutta ja harhaa!
Pystyykö tätä jotenkin selittämään miehen logiikalla!?Vaikka yksilöitähän me kaikki olemme!

12

3501

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Petter X

      Rakastunut mies haluaa nukkua tyttönsä vieressä, vaikka EI saisi seksiä. Ei tässä ole mitään epäselvyyttä. Rakastunut mies menee kanssasi nukkumaan ja herää aamulla vieressäsi ja on onnellinen koska saa olla kanssasi, ei koska saa pillua. Rakastunut mies on onnellinen ihan vaan niistä yhteisistä hetkistä.

      • Piika 76

        Kai tässä on alettava katsella muihin suuntiin ja unohdettava.
        Sitä minä en ymmärrä, että miksi sitten viitsii soitella ja tekstailla päivittäin. Siksi että saisi kerran viikossa kyläillessään seksiä?!
        Olemme käyneet yhdessä myös leffoissa ym. liikkuneet mutta alkaa olla sellainen olo että olen ajanviete, en sen tärkeämpi.
        Voihan p!


      • Petter X
        Piika 76 kirjoitti:

        Kai tässä on alettava katsella muihin suuntiin ja unohdettava.
        Sitä minä en ymmärrä, että miksi sitten viitsii soitella ja tekstailla päivittäin. Siksi että saisi kerran viikossa kyläillessään seksiä?!
        Olemme käyneet yhdessä myös leffoissa ym. liikkuneet mutta alkaa olla sellainen olo että olen ajanviete, en sen tärkeämpi.
        Voihan p!

        Mutta silti tulee mieleen, että mies näkee vaivaa vain ja ainoastaan sen seksin takia. Omasta kokemuksesta voin kertoa, että kun todella tuntee tyttöä kohtaan jotain, niin KYLLÄ, sitä tahtoo seksiä, mutta sen seksin jälkeen tahtoo jäädä viekkuun nukkumaan ja olla aamulla yhdessä niin pitkään kuin mahdollista, ja kun erotaan jo odottaa seuraavaa kertaa kun nähdään.


    • Kyllähän tuo hiukan haiskahtaa siltä, ettei mies ole valmis laittamaan tunteitaan täysin mukaan peliin, joten tuskin on ihan täysin sun harhaa. Varma tietenkään ei voi olla ennenkuin kuulet miehen version. Sinun ei varmaan auta kuin yrittää uudemman kerran saada selville, oletteko samalla linjalla siitä mihin suuntaan haluatte suhteenne kehittyvän. Jollei sinulle riitä enää pelkkä yhteydenpito ja satunnainen tapailu seksin merkeissä niin kerro se miehelle suoraan, mutta älä hyökkää tai esitä uhkavaatimuksia. Jätä miehen itsensä päätettäväksi miten hän haluaa edetä, koska vaatimalla ei ainakaan saa haluamaansa.

    • leffoissa jne. kumpi päättää mitä käytte katsomassa?
      Entä muilla yhteisillä menoilla, kumpi päättää?
      Vai päätättekö yhdessä.

      Olette tapailleet 4 kk, kuinka pitkään olette tunteneet?

      Koska olette päässeet jo seksin puolelle, uskoisin, että muutkin yöt voi viettää yhdessä.

      Nyt näyttää siltä, että olet miehelle ystävä, jolta saa seksiä.

      Tietysti voimme ajatella, että mies on yh, eikä saa yövalvojia lapsille.
      Ja sitten ne peristeiset toiset naiset.

      Seuraavalla kerralla kun hän haluaa jäädä yöksi, sano ettet halua seksiä. Pelkästään sitä, että mies on läsnä.

      Mikäli häipyy, olet pelkkä ystävä, jolta hän sai seksiä.

    • grecs

      Voihan se haluta muutenkin nukkua vieressä, mutta tykkää harrastaa seksiä, varsinkin kun siihen on silloin mahdollisuus. Jos mies haluaisi tulla nukkumaan luoksesi, muttei suostuisikaan seksiä, olisi sekin varmaan sinulle ongelma? Epäilisit, ettei hän pidä sinua tarpeeksi haluttavana. Kyllähän seurustelun alkuvaiheessa vaiheessa, kun asutaan erillään eikä vietetä kovin paljon aikaa yhdessä, onkin vielä paljon intoa seksiin. Jos hän ei 4kk:n jälkeen haluaisi seksiä, olisi se jop aika nopea kyllästyminen. Arjessahan se sitten ajan kanssa vähenee.


      "Soitellaan päivittäin, enemmän hänen puoleltaan."

      Olisiko miehen syytä epäillä sinun kiinnostustasi häneen, kun et soittele hänelle niin usein? Mitä se tarkoittaa? Kerro, kerro...

      • m...

        Kyllä itse vielä neljän kuukauden jälkeen haluaisin seksiä aina, kun naisen viereen yöksi pääsen, ainakin, jos siihen ei ole joka yö mahdollisuutta. Jos mies ilmoittaa, että haluaa seksia ja voi jäädä sen jälkeen yöksi, niin sitten ehkä epäilyttäisi, mutta ei muuten.

        Taitaa naisilla olla suhderintamalla ongelmat lopussa, kun tuollaisia kysellään, taitaa vain olla hakusessa tekosyy potkaista äijä vaihtoon, imo...


    • tuttu heebo

      seksi yleensä on aika houkuttelevaa. Ja sitä tulee harrastettua paljon. Menee kai uutuudenviehätyksen ja tunnetilan siivin asiasta toiseen. Kyllä nyt silti luulisi miehen kykenevän ihan vaan nukkumaankin naisensa vieressä.

      Jos nyt pelkän seksin vuoksi tapailee,niin ei se oikein lupaavalta vaikuta. Mutta mikä mä olen sanomaan. En tunne miestä enkä sinua. Kaikilla on niin omat kuvionsa näissä suhteissakin. :D


      Laita sille heebolle jääpalapussi pakastimesta yöksi jalkoväliin. Rauhoittaa. Joskus radikaalit liikkeet on ainoita mitkä toimii. Et sitten syytä minua,että yllytin. Tämä oli vaan miehen logiikkaa. ;D

    • Jospa se ei voi sille mitään, että sitä alkaa aina sun seurassa panettamaan. Miks oot niin hottis.

      • tuttu heebo

        samaa meinasin sanoa. Koska on hyvä. Yhtä ei paneta tarpeeksi ja toista panettaa liikaa. Helvetti,että miehen elämä on joskus vaikeeta. :C


    • ne...

      naiset ongelmia kehittelee ei voi muuta sanoa.

    • sarlena

      ei toi sellaselta vaikuta että haluaa vain seksiä...jos se ois sitä kyllä se ois ettiny jo uuden panopuun...vois miettiä mistä miehesi käyttäytyminen johtuu..millaiset aamut olivat esim entisen naisen kanssa ..sieltä voi tulla esiin jotain mitä miehesi välttää...ei elämä ole aina niin yksi selitteistä...kaikkeen löytyy selitys ennemmin tai myöhemmin...älä hätiköi eroamisen kanssa miehesi tarvii aikaa ja muuttuu ehkäpä hitaamassa tahdissa kun uskaltaa tulla suhteeseen mukaan täysillä ja tunteella ...tsemiä!!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4650
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3847
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      182
      3660
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      69
      2098
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1152
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      148
      1099
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      50
      1010
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      914
    Aihe