evoluutio

tarkoittaa kehittynyt jostakin. Kun käytämme jatkuvasti siitä muodostuu jotain eli itserakentuva solut. Kuulostaako järkevältä????

Kyllä Jumala on kaiken takana. Jos luulette kivestä olemme niin te olette tyhmiä!!!
2223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vettä ja vanhojen tähtien tuhkaa.

Äänestä

Vai että kivestä? Taitaa olla taas niitä tyyppejä jotka kuvittelevat ihmisten olevan eläväksi taiottuja saviklönttejä...

Miksi tiedepalstalle kirjoittaa enimmäkseen ne, jotka eivät tieteestä mitään ymmärrä, eivätkä edes halua ymmärtää? Voisiko joku ystävällisesti selittää?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


analyyttinen kirjoitti:

tarkoittaa kehittynyt jostakin. Kun käytämme jatkuvasti siitä muodostuu jotain eli itserakentuva solut. Kuulostaako järkevältä????

Kyllä Jumala on kaiken takana. Jos luulette kivestä olemme niin te olette tyhmiä!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu