Eli lyhyesti sanottuna olen jäänyt kahden naisen loukkuun ja nyt pitäisi päästä siitä toisesta siististi eroon ennen kuin käry käy. Kun täällä näyttää rakastajattaria olevan enemmän tai vähemmän, niin voisitteko antaa vinkkiä miten pienestä, sievästä mutta ylimääräisestä naisesta pääsisi kauniisti eroon. Miten siis haluaisitte, että ukkomies lopettaisi suhteenne?
Miten päästä rakastajattaresta kauniisti eroon?
makkaranpaistaja
1167597
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 116
Vanhimmat
elinkautisen vaimosi kanssa.
Salasuhteestanne aviovaimolle. Se kuuluu hänelle seksisuhteen luontaisetuihin. Varaudu siihen, että nyt on sitten maksun aika seksileikeistäsi. Eli käry käy ja olet sen ansainnut. On niitä panokertoja sinulle jo kertynytkin aika tavalla. Mitään tässä maailmassa ei saa ilmaiseksi. Sitä saa, mitä olet tilannut.
Onneksi olkoon pukki!
sovit pelisäännöt myös erosta. Kakkossuhteet toimii parhaiten silloin kun on sovittu yhteiset selvät sävelet, myös mahdollisen eron varalta.
koska hän nimittää minua pieneksi ja sieväksi. Hänen vaimonsa on pitkä ja isoluinen ja mies jaksaa ihastella siroa olemustani..no jos tämä mies,jota tapaanm, haluaisi lopettaa, hänen pitäisi reilusti kertoa se. Ei sulla ole oikotietä onneen. Kerrot sen nätisti ja sanot, ettet jaksa enää olla kahdennaisen loukussa, se on käynyt rankaksi tai jotain, ja koska sinulla on pitkä historia vaimosi kanssa, olet päättänyt yrittää vielä hänen kanssaan. Mutta oikeesti oot yks kusipää ja se toinen nainen saattaa hyvinkin käräyttää sut - eli ei oo helppoo tietä sulla!
rahallinen korvaus, niin eiköhän se siitä.
vaimolle kertomisen, en suosittele.
mutta ilman kostoa en luovuta koskaan!! HAH!
Sanot vaan kauniisti sille toiselle, että sä olet nyt mennyt vähän mokailemaan ja jäänyt kahden naisen koukkuun. Sanot ettei tästä mitään hyvää seuraa ja että välität vaimostasi kumminkin vielä sen verran paljon, että haluat nyt lopettaa tämän sivusuhteen. Sen jälkeen vaan katoat. Poistat kaikki sen tiedot itseltäsi ja pyydät häntä tekemään samoin. Jos tämä "rakastajatar" ei ole mennyt korviaan myöten ihastumaan suhun, niin tuskin siitä mitään sen suurempaa haloa syntyy.
kun sanoit vaimollesi haluavasi eroa ja hän ryntäsi heti yrittämään itsemurhaa. Hyvänä miehenä et voi jättää pahoista mielenterveysongelmista kärsivää vaimoasi, omatuntosi ei antaisi anteeksi jos hän tekisi itselleen jotain.
aina vakuuttelee (tosi uskottavasti :D) etteivät halua miestä itselleen niin eiköhän sen pitäisi helppoa olla...
Sanot vaan että nyt on yhden sievän huoran luukku koluttu alusta loppuun ja olis aika etsiä uus sievä huora tilalle...kyllä huora ymmärtää että pelkkä patjahan sitä on oltu alusta loppuun!
Tovotaan nyt kuitenkin että vaimo potkasee sut takas sen hevon vittuun...ja etsii itselleen MIEHEN!
ketjun aloittajalle...
pikku huora , kehu kauniiksi ,elämäsi naiseksi ,ihanaksi unelmaksi , vie kukkia ym, vuodata rokotiilin kyyneleitä, kun niin ihanasta pitää luopua ,se menee tyhmään naikkoseen täydestä ,sillä hehän ovat tunnetusti tyhmiä , todellisuudessahan se naikkonen on sinun paha riesasi, mutta eihän hänen tarvitse sitä tietää , luulenpa että pääset hänestä sitten eroon kun hän on niin tyytyväinen luullessaan itsestään mahtavia ,eihän tyhmät blondit ymmärrä totuutta että he ovat haisevia sairaita huoria kaikkea muuta kuin haluttava ihmis raukka , kaikkea hyvää sinulle oikean ihanan vaimosi kanssa , älä enään sekoile huoriin ,huorat on tyhmiä niinstä nousee karvat pystyyn kun ei tiedä mitä tautia hän kantaa .
huonokuntoisia potilaita, vai pääseekö suljetuiltakin kirjoittelemaan nettiin?
HAH HAH HAA....ei me kuule tyhmiä olla! Jos ei äijä enää suostu antamaan, menee viesti tai tieto eukolle välittömästi!!! Niin tämä blondi tekee AINA! tyhmiähän nuo siat on ja niitä on tosi hauska käyttää hyväksi!! Äijä on niin luottavainen että luulee voivansa käydä salaa panemassa! Äijä on AINA niin sinisilmäinen ja luottavainen ettei voi koskaan edes aavistaa että "huora" voi mennä ja paljastaa kaiken pikkuvaimolle!! jos seksin saanti loppuu, heti vaan viesti eukolle! hah haa...SE ON TOSI MUKAVAA KUN ON ITSE VAPAA KUIN TAIVAAN LINTU, TEHDÄ JOILLEKIN PERHE HELVETIN!! Terkkuja vaan kaikille petetyille eukoille!
loukattu ämmä toimii noin kun sinä toimisit...et saanut haluamaasi miestä niin pitää yrittää sitten tuolla tavalla saada miehellekin paha olo!
Mutta toki vaimo ansaitsee kuulla totuuden että possu on käynyt sinun tautisella vitulla purkautumassa...vaimo tuskin haluaa sinun tautejasi!
satuin eräänkerran paikalle ,kun mies suurinpiirtein noin teki eroa kiusankappaleestaan
joten mielelläni sen kysyttäessä voin kertoa ja anttaa vinkin
kuinka myös pääsee eroon KAUNOTTARESTA jota ei voi sietää , se oli sivullisesta huvittava tilanne , mies salaa iski silmää minulle , joten tiesin mistä oli kysymys ,naiseen meni täydestä ,oli se kyllä hieman surku hupaisaakin , elämä on joskus julmaa .
anna surkeaa seksiä, tule nopeasti ja jätä nainen ilman. Muutaman kerran kun teet tota, niin se lemppaa sut. Voi olla että kertoo silti vaimollekin, mutta tuskin.
Kerrot, että haluat vielä yrittää vaimosi kanssa, koska olette naimisissa. Ja oikeastikin vaimollasi on etuoikeus sinuun.
Voit vielä kertoa, että jos jonain päivänä eroatte, otat sitten yhteyttä uudelleen. Mutta samalla kerrot, että nainen voi alkaa ihan rauhassa katselemaan muita, sinä et halua, että kukaan jää sinua odottelemaan.
Jos olette yhteen tarkoitetut, niin tilaisuus tulee myöhemmin uudelleen. Jos siis kakkonen hieman jää sinuakin kaihertelemaan, eli sinun tulee häntä oikeastikin ikävä, kuten meillä kaikilla "normaaleilla" ihmisiä, jotka ovat rinnallamme edes jonkin aikaa kulkeneet, niin voit kertoa tämän itsellesikin. Näin se menee.
Olen ollut itse kakkonen, mutta miehestä pääseminen ei ole helppoa, sillä kyllä hänelläkin on tunteet. Jos ei muuten niin sen vuoksi, että olen kuitenkin ollut pala hänen elämäänsä.
liikoja itsestään luuleva naikkonen ,tyypillinen blondi ,todellisuudessa hänkin on ollut pelkkä riesa miehille ,luulempa että miehellä on ollut vaikeuksia päästä hänestä eroon , ilmeisesi on ollut takiainen joka takertuu vaikertaa ja rukoilee miestä jääväksi, luulee olevasa oikea prinsessa , unelmoi rauhassa siellä mielikuvitus maailmassasi, kaikki sulle nauraa kuitankin ja mies on takuulla huokaissut helpotuksesta , kun vihdoin on päässyt eroon luuskasta.
HEH! Terve vaan sullekin. Ollaan vissiin joskus aikaisemminkin täällä "törmätty".
Nukkumaan molemmat!
niin varmaan auttaa sekin, jos seuraavilla treffeillä et niin panosta ulkonäköösi hygieniapuolella. Jätä peseminen väliin, varsinkin hiukset, mutta laita silti hemmetisti dödöä, se varmasti karkoittaa kovimman kiihkon. Älä pese hampaita ennen suudelmaa, ja kuolaa suutelemisen aikana.
Mutta älä jätä partaa ajamatta, semmonen pieni sänki on pikemminkin seksikästä.
Ja lopuksi ne pakolliset haukut. Jos olisit mieheni, heittäisin sut pihalle laakista, jos saisin tietää varmasti että petät. Mutta onneksi et ole hän.
Sait niin hyviä vastauksia, että näillä pärjäät oikein loistavasti!
olihan sua kiva nussia mutta rakkaus kuuluu vaimolle :D
mieti ,mieti mies ihan itse
sun ja sun nk."rakas" salarakkaan välejä.
Kunnioita naista, sekä omaa että tätä toista
tunteet on pelissä teillä molemmilla.
Jos loukkaat toista niin sen saat moninkertaisena
takaisin. eli nenät vastakkain ja puhetta peliin
Sanopas itse miksi leikkiin ryhdyit?
Mieti, miksi lähdit salasuhteeseen. Mikä siellä kotona mätti??
Toivottavasti kärvennyt oikein kunnolla tilanteessasi ja rakastajattaresi ei päästä sinua helpolla, vaan käräyttää sinut kunnolla vaimollesi. Sen olet ansainnut kaksoiselämäsi takia - niin, olet sen ansainnut nilviäinen ja kulissien pystyssä pitäjä vai voitko sanoa olevasi jotain muuta kuin pukki pahanen...
No sanoa suoraan tietysti niin kuin kuuluu että ei sovi. Rehellisesti jos kerta siltä tuntuu. Se on väärin sitä toistakin kohtaan jos kiertää ja kaartaa:)
täältä apua ja ymmärrystä itsellesi. Olet loukannut meitä kumpaakin ja nyt on maksun aika. Saat olla aivan varma, että jokaisen itkemäni kyyneleen edestä tulette te vaimosi kanssa itkemään kolminkertaisesti. Miksi valehtelit minulle kaiken?
Miks helvetissä sun pitää saada se vaimo itkemään ja kärsimään?
Mitä helvettiä se on sulle tehnyt?
EI YHTÄÄN MITÄÄN!
Ite oot ihan omasta vapaasta tahdostas alkanut sähläämään ukkomiehen kanssa joka valehtelee vaimolleen.
Miks ihmeessä sä luulet ettei sellainen tyyppi valehtelis tollaselle taukille, raukkamaiselle, kostonhaluiselle luuserille?
Voi perkele miten tyhmä akka!
että nainen käräyttää sinut vaimollesi, mutta sitä saa mitä tilaa...
jäänyt
ja raukkamaisia...heti kun loppuu munan saanti ja mies toteaa ettei se huoran pillu ollutkaan sen ihmeellisempää niin kakkonen katkeroituu ja alkaa rypeä siellä itsesäälissä ja kostonhimossa! Eikös pelin säännöt ollutkaan huoralle selvät?
No selväähän se on että päässä viiraa kun ylipäätään alkaa huoraksi jollekin...
Miten kakkonen aina osaakin valita sen säälittävimmän tien mistä mennä...uskomaton taito sekin? :D
huorapukki, joka meni vieraisiin. Kirjoituksesi on aika katkeran naisen kirjoittama.
Heti huorittelemassa ja muutoinkin nimittelemässä. Ei se kakkonen yksin ole sitä seksiä harrastanut, vaan toisena osapuolena on ollut se miespuolinen huorapukki. Mikset nimittele häntäkin?
Pata kattilaa soimaa, musta kylki kummallakin.
Niin se vaan on! Sinunkin tapauksessasi:-(
et sitä osaa :D Kirjoituksessani ei ollut mitään katkeraa vaan paljon totuutta ainoastaan...ja arvatenkin se jonkun huoran nilkkaan kilahti ikävästi :D Olen sinkku joka kuitenkin tuntee syvää halveksintaa tuollaisia halpoja huoria kohtaan joilla ei rahkeet riitä vapaan oman miehen hankkimiseen...
Ja kyllähän se possukin joka huorissa laukkaa haukut ansaitsee...väittikö joku että minä sitä olisin puolustamassa tässä? Eihän sellaista voi edes mieheksi kutsua...
kun et tiedä taustoja. Sinkku tai et, ja se huora saatat olla sinä itse suuressa erinomaisuudessasi.
Kovin on mustavalkoinen maailma neiti sinkulla, mutta kun asiat eivät elämässä niin yksioikoisia ole kuin sinun pienessä päässäsi.
Millä oikeudella yleensä tulet tänne palstalle ketään nimittelemään. Jokainen vastaa omista teoistaan, tehdyistä tai tekemättömistä.
Niin sinäkin, joten lopeta ylipäänsä tuo ihmisten nimittely ja pysy pois näiltä palstoilta siihen asti, kunnes opit olemaan arvostelematta - sehän perustuu pelkästään omaan mutu-tunteeseesi. Luulo kun ei ole tiedon väärtti.
Silence please!
kaikilla ilmaista mielipiteensä juuri siinä valossa kuin hän sen näkee ,ja nimenomaan myös arvostella ihmisten käytöstä jos sen näkee vääräksi ja epäoikeuden mukaiseksi ,väärää se on aina silloin jos kakkos nainen sekaantuu avioparin elämään , ja silloin voi kakkosta nimitellä huoraksi , koska nainen on silloin huora .myös mies on huora pukki .
ja mitä mutta huora en ole!! Ja miten niin mustavalkoista? Asiat nyt vaan on niin yksinkertaisia ja yksioikoisia...Ei sitä varatun miehen pokaamista tee yhtään oikeutetummaksi tai hyväksyttävämmäksi se että sinulla nyt sattuu himottamaan varatun miehen parrua homeiseen perääsi...tai että satuit ihastumaan varattuun mieheen! Miten ylipäätään olet sellaiseen tilanteeseen itsesi päästänyt?! Joka tapauksessa silloin himot täytyy pitää kurissa...tai ainakin fiksu ihminen tekee niin mutta eihän huora tietysti pysty siihen kun pitää päästä jakamaan vittuaan ennen kun se homehtuu täysin...
Ja tottakai miehessä myös vika...jos vaimon ottaa niin siinä pitäisi sitten pysyä...tai jos ei suhde tyydytä niin aina voi erota tai puhua ongelmista...jos ei ne puhumalla ratkea niin sitten eroaa ensin ja sen jälkeen on vapaa tekemään mitä huvittaa...
Ja alan kyllä suoralta kädeltä huorittelemaan ämmää joka nussii varattua miestä...huorahan se sellainen on...miksi pitäisi kaunistella? Ai ettet sinä nyt loukkaantuisi tosi asioista? Itse olet valintas tehny...ja sitten kärsit nahoissasi siitä miten ulkopuoliset sinut näkevät...
Ja kuten sanoit...jokainen vastaa omista teoistaan...niin sinäkin siitä millaisen maineen itsellesi hankit!!
Niin miksi rähjäät ja nimittelet naisia ja miehiä tällä palstalla? Kerropa miksi??
Mikä ihmeen pakkomielteinen sinkku olet, kun jatkuvasti täällä surffaat ja koko ajan nimittelet??
Etkö osaa mitään muuta kuin repiä sitä suurta turpaasi - amistasolla niinsanotusti olet!
Osaatko edes mitään muuta yleensäkään elämässä kuin nimitellä ihmisiä milloin mistäkin syystä??
Se, että jos sattuu kommentoimaan täällä, ei tarkoita sitä, että sattuu olemaan kakkonen tai kolmonen. Itsekin olen naimisissa ja nähnyt lähipiirissä pettämistä, mutta olen mieheni ykkönen.
Tai sitten olet jonkin sortin uskovainen, joka on jäänyt koukkuun tälle palstalle, jossa voi huoritella ja huorapukitella mielin määrin??
Puskasta on hyvä ampua...
Miksi sinä, jos olet "onnellinen" sinkku, revittelet jatkuvasti täällä? Siis mikä on se todellinen syy, miksi olet täällä? Oletko sinä
se huorahtava sinkku, joka harrastaa yhden yön suhteita pokaamalla miehiä baarista kertatarvetta varten vai miten on??
Kun ei tiedä miehen siviilisäätyä, niin ei tarvitse miettiä, oliko mies vapaa vai varattu?
Vai onko sinulla lääkkeet jääneet ottamatta ja olet karannut suljetulta osastolta....
todeta että täällä on paljon muitakin huorittelijoita ja haukkujia....täällä ei suinkaan kirjoitella vain sinä, minä, yksi vaimo, yksi mies ja yksi kakkonen keskenään...kuten jotkut tuntuu kuvittelevan :D
Ja tunnutpas itsekin hengailevan täällä jatkuvasti kun kerran kokoajan törmäät "minun" juttuihini :D Mitä teet täällä jos kerta olet niin onnellinen vaimo? Enkä suinkaan täällä jatkuvasti hengaile...minulla on muutakin elämää...mutta vaikka hengailisinkin niin mitä se sulle kuuluu...elä sä vain sitä "onnellisen" vaimon elämää ja lopeta tuo toisten kyylääminen...pidä ennemmin miehes tyytyväisenä ettei tarvi alkaa laukkoa huorissa :D
Sanon mielipiteeni ääneen...nainen on huora jos on tarve päästä nussimaan varattua miestä ja mies possu jos pettää vaimoaan...se on minun näkemys asiasta...kestä se tai jätä kestämättä! En mäkään ole sun mielipiteisiin puuttumassa! Ja asiathan voi hoitaa katsos paljon fiksumminkin...eroaa ensin ja nussii sitten mitä nussii! Aika vaikea uskoa että olisit jonkun vaimo...jos olisit niin tuskin sinultakaan irtoaisi tuota pitkää puolustuspuhetta ja sympatiaa ämmille jotka saattavat par aikaa olla miehesi kimpussa tyrkyttämässä peräänsä...
Ja olen sinkku...mutta en suinkaan se huorahtava sinkku...en harrasta myöskään noita munanpokaus keikkoja...
"Se koira älähtää, johon kalikka kalahtaa" näyttää pitävän paikkansa sinunkin kohdallasi.
Kyllä niin hyvin räksytät - vielä pahemmin kuin jokin koirarakki.
Ei voi muuta kuin ihmetellä :D
Röyhkeyttä sinusta näyttää löytyvän ja riittävän vaikka pienelle kylälle :D
Juttusi ovat varsin miesmäisiä kuten on kielenkäyttösikin - taidat olla hyväkin jätkä?
tarinaa on yritetty minuun istuttaa "Se koira älähtää, johon kalikka kalahtaa"....usein se menee kyllä noin mutta ei tällä kertaa...minä olen usein älähtänyt huorille ja petturi ukoille vaikka minua ei olekkaan petetty...ja pitihän sitä nyt oikaista hieman tuotakin että kaikki haukkumiset täällä olisi minun käsialaa...kun ei ole! Täällä on lukuisia muitakin jotka ajattelevat samoin kun minä...
Ja miksikäs sinä muuten älähditkään? :D Osui ja upposi...oletan :D
vaan salilla käyvä nainen! Ja olen muuten hyvinkin naisellinen...en käytä tuollaista kieltä arjessani...mutta huorille voi puhua heidän itsensä näköisin sanoin :D
Vai mikä sinua oikein vaivaa? Jos sinua ei ole petetty, niin miksi olet täällä huutamassa?
Eikö sinulla ole elämässäsi muuta kuin tämä Palsta Uskottomuus - täältä kyllä löytyy paskaa monenlaisessa paketissa. Sitäkö etsit siloiseen elämääsi?
Et siis olekaan Löysä-Lyyli, vaan umpiluukalloinen nainen. Käytkö bodarimiesten kanssa samalla salilla? Sopisivat kaltaisellesi neitsykäiselle, joka niin naisellinen omasta mielestään.
Ja et käytä tuollaista kieltä arjessa eli sinulla on siis kaksi persoonaa ja olet kahtia jakautunut. Täällä palstalla olet siis se oma itsesi :D - no, mutta sehän on erinomainen asia, että edes täällä voit olla rahvas oma itsesi.
Todellisessa elämässäsi kun sinun täytyy näytellä, ja se vasta on rasittavaa. Tulet tälle palstalle siis rentoutumaan..:D
Hyvä, että olet löytänyt sellaisen paikan itsellesi :D
millään tavalla luonnevikainen...oletko sinä? Eikä mua vaivaa mikään...entäpä sua kun roikut mun kimpussani kun takiainen? Olet ainakin osoittanut olevasi se rakki joka räksyttää kun tulee loukatuksi :D
Ja kyllä mulla on elämässän niiiiiin paljon muutakin kun tämä palsta :D Tämä palsta ei kuulu elämääni lainkaan...mutta nettaillessani piipahdan täällä aina silloin tällöin...kuten sinäkin näytät tekevän :D Sinäkö täällä jakelet oikeuksia kuka tänne saa kirjoittaa ja mitä ja kuka ei? Tai jos ei ole samaa mieltä sun kanssas niin sillonko tänne ei saa kirjoittaa? Se on voi voi jos oot tunnistanu itses mun kirjoituksista :D
salilla käyn...naisten saliksi sitä bodaavat miehet sanovat :D
Ja siellä muuten käy hyvin paljon naisia jotka nimenomaan ovat siellä kiinteyttämässä itseään ja muotoilemassa vartaloa kauniimmaksi...eikä se todellakaan tarkoita sitä että naiset siellä bodaavat itseään miehen näköisiksi :D
Se on ulkonäöstä huolehtimista...joka ei ilmeisesti sinulle ole tuttua :D
Ja olen hyvinkin naisellinen...niin ulkoisesti kun sisäisestikin :D Sinä taas tunnut olevan tuollainen valittava ämmä...ehkä jopa kateellinen sellainen :D
Laiska akka joka ei jaksa tehdä mitään ulkomuotonsa hyväksi...ei ihme että joutuu ottamaan sen mitä saa ja jakamaan miehen toisen kanssa...
"Ja et käytä tuollaista kieltä arjessa eli sinulla on siis kaksi persoonaa ja olet kahtia jakautunut"
Sinä voit tietysti repiä ihan millaisen tulkinnan vaan jos se sinulle tyydytystä tuo :D
Mulla on kuitenkin vain tämä yksi persoona...mutta halutessani osaan sanoa asiat myös rumasti...mutta tekeehän huorakin vaimolle rumasti! Sinä toimit rumasti...minä puhun rumasti...pienempi paha se puhuminen on :D
Enkä muuten näyttele yhtään mitään...olen nimenomaan aito ja rehellinen...ja myöskin suorasanainen joka tuntuu nyt huoria kovasti närästävän :D En ole tuollainen valheiden ja petokseen verkkoon itsensä haudannut huora kuten sinä taidat olla!!
Jos olisit elävässä elämässä vastatusten, olisit jo kauan sitten ollut oikeudessa julkisesta herjaamisesta. Kaikki paska, mitä suustasi päästät, on pelkkää paskaa ja oman mielikuvituksesi tuotetta. Ei mitään pitoa todellisuuden kanssa...pidähän suuri turpasi soukemmalla.
"Jos olisit elävässä elämässä vastatusten, olisit jo kauan sitten ollut oikeudessa julkisesta herjaamisesta."
Kuten myös sinäkin...mietippäs hieman mitä itse olet naamastasi suoltanut! Turha esittää mitään uhria ja pyhimystä :D
"Kaikki paska, mitä suustasi päästät, on pelkkää paskaa ja oman mielikuvituksesi tuotetta. Ei mitään pitoa todellisuuden kanssa"
Viitsitkö hieman tarkentaa mikä tässä on pelkkää paskaa ja oman mielikuvituksen tuotetta? Kyllähän varattuja miehiä pokaava ämmä on huora eikä sillä ole mielikuvituksen kanssa mitään tekemistä...se nyt on minun mielipide...ja aika monen muunkin näkyy olevan! Ja aivan turhaa saarnaat...mun mielipide ei siitä muuksi muutu!
Olen mielenkiinnolla lueskellut tuota sanailua kahden tai useamman kirjoittajan välillä, ja ammatti-ihmisenä voin todeta ainakin toisen osapuolen olevan narsisti, joka ihailee omaa itseään, ulkonäköään, korostunut ego, itsekeskeinen, ylimielinen ja on asettanut itsensä jalustalle, josta käsin katselee "huonompia" ihmisiä alaspäin, kielenkäyttö hyvin sivistymätöntä, jyrkkiä mielipiteitä, hänen mielestään hänellä on "oikeus" olla sitä ja tätä mieltä ja tuo räikeällä tavalla nämä mielestään ns. oikeutetut mielipiteensä esille.
Kyseessä lienee aika nuori henkilö, jonka elämänkokemus on vähäistä tai suorastaan olematonta...
Ennuste tällaiselle ihmistyypille:
Huono - mutta yleensä Siperia opettaa!
tämä "ammattilaisen" arvio meni niin pahasti pieleen kun vaan voi mennä :D Mutta älä ala ennustajaksi kun siihenkään sinulla ei tunnu lahjoja olevan...
Jyrkkiä mielipiteitä mulla kyllä on ja totta helvetissä mulla on oikeus omaan mielipiteeseeni...oli se sitten kuinka jyrkkä tahansa :D
Olen kyllä hyvin erilainen kun varatuissa miehissä epätoivoisesti roikkuvat ämmät...ja aika outoa jos et sinä erota oikeaa väärästä...
Nostan kyllä itseni tuossa asiassa paremmaksi ja syystäkin...mutta olen ihan tavallinen ihminen tavallisten ihmisten joukossa! Enkä ole muuten täällä ketään turhasta haukkunut...todella hyvästä syystä vain...minulla lienee oikeus halveksia tuollaisia ihmisiä vai tarvitsenko siihen sinun lupaa?
En tunnista kuitenkaan itseäni näistä:
"narsisti, joka ihailee omaa itseään, ulkonäköään, korostunut ego, itsekeskeinen, ylimielinen ja on asettanut itsensä jalustalle, josta käsin katselee "huonompia" ihmisiä alaspäin"
Ompa vaikea arvata kumpaa kastia sinä täällä edustat :D
ja kakkonen jotain muuta...
Kerro se meille muillekin....:D
Niin ja kyllähän tähän maailmaan huutoa mahtuu...sinä ainakin pidät siitä huolen :D
että mahtuu...:D
Ei tunnu suupielesi enää riittävän, kun niin kovasti sitä revit :D
ilmiselvästi olet tunnistanut itsesi minun kirjoituksistani :D
Mutta vaihda kuitenkin ammattia kun olet epäpätevä työssäsi...ei mitään ihmistuntemusta näytä olevan!
Ja minulla on ihan sama ammatti kun aina ennenkin...tai oikeastaan kaksikin ammattia...
Saatkos sinä lisätienestejä miehiltäsi? Voisit harkita vaikka alkavasi miesten viihdyttäjäksi...siihen sinulla varmasti on jonkun sortin lahjoja...ja harjoitustakin on tullut mukavasti varattuja miehiä pokaillessa...vai painatko asiakkaitasi? Kirjaimellisesti purkavat sinuun huolensa ja murheensa :D
omia luulojaan...mutta niinkuin sanotaan.
Luulo ei ole tiedon väärtti - ei noin suuriturpaisellakaan kuin sinulla :D
luulojani kun tiedän varmasti itse aika paljon paremmin millainen minä olen kun sinä...
Ja sinähän tässä omaat tosi suuret luulot itsestäsi...ihan muutaman kirjoituksen perusteella teet minusta analyysin johon uskot ihan tosissaan :D Hah hah...hyvää harjoitusta varmaan sulle mutta ikävä tuottaa pettymys että perseelleen meni...ja pahasti! Vaihda siis nyt vaan sitä ammattia ennen kun nolaat itses täydellisesti...
opettanut? Vai oletko kasvanut kokonaan pellossa?
Saanut tehdä, mitä huvittaa tai olla huvittamatta.
Olen tarkoituksellisesti provosoinut sinua nähdäkseni, kuinka pitkälle menet. Ja pitkälle todella menet, huorittelet ja nimittelet aivan mielesi mukaan...ja ikää sinulla vaikuttaa olevan hiukan 20 - koeta kasvaa aikuiseksi.
Ehkä se Siperia sinunlaisiasikin, liian itsetietoisia ja kovakalloisiakin opettaa...käyttäytymään ihmisen lailla.
Ei pidä provosoitua, jos provosoidaan :D
päättelet miksi minä olen sinulle vastaillut...ehkäpä kenties vaikka samasta syystä... :D
Ja tottakai korjaan sinun perseelleen menneitä ennustuksia...
Hyvät tavat on opetettu...mm oikeudenmukaisuutta...en kajoa varattuihin miehiin...siltä osalta sinun äitisi jätti tapojen opettamisen väliin...tai ehkä olet ottanut äidiltä naisen mallin...eihän se omena kauas puusta putoa :D
mitään muuta hoitoa kuin pakkohoito ja vahva lääkitys!
Kukahan mut nyt sit tulis kiikuttamaan sinne pakkohoitoon ja lääkitsemään...ei oo kaapissa muuta kun buranaa :D
asiaan joka pitää sopia heti suhteen alussa. Sopimus pelisäännöistä kakkosen kanssa on vähintään yhtä välttämätön kuin avioehto puolison kanssa. Sitä on myöhäistä pierasta jos paskat on jo housuissa.
mitä olet kylvänytkin. Toivottavasti kaikki paljastuu vaimollesi.
Se on siinä että koko loppuelämäsi voit olla varuillasi että vaimollesi kerrotaan.Kova rangaistus vakavasta uskottomuudesta. Nainen voi olla julma kostaessa. Millään et hyvitä jättämistä jos rakastajattaresi on rakastunut.
aika nössö...
mihin leikkiin on itsensä sullonut...se on aivan turha jakaa sitä persettä siinä toivossa että joskus saa sillä lunastettua miehen itselleen...usein se kuitenkin menee niin että kakkosta käydään vain nussimassa vuosikaudet eikä mies siitä mitään muuta koskaan tule haluamaan....
Se on voi voi kakkoselle jos menee rakastumaan...mutta ken leikkiin ryhtyy leikin kestäkööt ja toivottavasti myös kärsii tyhmän päänsä ja vittunsa tekemistä valinnoista kunnolla :D
Joskushan se koittaa se totuuden ja takaisinmaksun aika :D
vieläkään, miten mies joka on aviossa, ja pitää salasuhdetta on ihan ookoo, mutta nainen, vaikka olisi vapaa, täysi tajuton huora. Ei kukaan nainen voi yksikseen miehen kanssa nussia. Ei yksikään nainen pääse panolle, jos miehellä ei ole siihen haluja.
Jotenkin tuntuu, ettei nämä palstat ole koko otanta elämästä.
huorissa ei ole oikeastaan mies eikä todellakaan ole okei...säälittävä possu vaan joka ansaitsee kyllä kenkää vaimolta! Eli kyllä tietysti toivon että vaimo saa tietää...vaikka siten että huora menee laulamaan sille asioiden todellisen laidan...mutta säälittävä vetohan se huoraltakin kyllä on...miehen tunne-elämä ei sittenkään ollut sitä mitä huora luuli ja raivoissaan sitten haetaan kostoa vaikka pitäisi huorankin tajuta leikin idea...noh en sitten tiedä tajuaako käytännössä...kyllä täällä ainakin on harvinaisen tyhmiä huoria näkynyt joten lieneekö yhtään aivoilla varustettua olemassakaan :D
tullut selväksi ,jos nainen vaikka vapaa onkin alkaa ukkomiehn panopuuksi , on se huora , rautalangastako se sinulle pitää vääntää , etsi vapaa mies ja nai sitä sitten et ole huora ,tietenkin ukkomies on huorapukki ,jos menee vieraisiin, tuliko selväksi.
Että jokainen joka himoitsee toista tekee huorin! Huoraa ne vapaatkin.
joka ottaa palveluistaan maksun, siis se vaimo, joka vuosikaudet pihtaa pilluaan ja vaatii ukoltaa rahaa shoppailuun, ulkomaamatkoihin. leikkii hienostorouvaa, vaikka olisi pelkkä siivooja. Huoraksi en itseäni katso, sillä olen vapaa, maksan itse laskuni ja elämiseni - en siis ole miehen kukkarolla. Jos sinusta tuntuu hyvältä huoritella toisia ihmisiä, voit sen tehdä, mutta kävisit jossain tarkistuttamassa, että lääkityksesi on kohdallaan.
huoria , he ovat perheen vaimoja ,lasten äitejä ,sinulla on jokin ruuvi vinksahtanut päässä kun et vielä tuota tiedä , kyllä naikkoset ,vaikka olisivat vapaita , ovat huoria silloin jos himoitsee ja tekee seksiä toisen naisen aviomiehen kannssa ,oletko tynnyrissä kasvatettu ,vaikka kuinka toista väännät et pääse mihinkään siitä että olet huora jos seurustelet ukkomiehen kanssa ,sinuna jattäisin ukkomiehet rauhaan , ukkomieskin on huorapukki silloin kun hän menee vieraisiin .
Sanot, että sinulla on nyt elämäntilanne muuttunut, etkä voi enään jatkaa teidän suhdettanne.
Jos oot naimisissa voit sanoa, että olette päättäneet kuitenkin vielä yrittää uudestaan ja korjata suhdettanne.
pitäisi minkäänlaisia neuvoja antaa?
Niin sitä makaa kuin petaakin. Itsepähän on muniensa vangiksi joutunut ja selvittäköön tilanteen, miten lystää.
Aivan oikein, jos se toinen nainen käräyttää tuollaisen paskiaisen sen vaimolle. Vai pitäisi ukkoparan päästä pälkähästä puhtoisena kuin pieni lapsi. Itsepähän on seksileikkejään leikkinyt avioliiton ulkopuolelle. Ja tuollaiselle paskiaiselle vielä neuvoja antamaan.
Vastatkoon teoistaan.
Meidän kaikkien ihmisten takia toivon, että et kuitenkaan pidä kakkostasi h:ana. Sillä jos niin teet, pidät kaikkia naisia sellaisina.
Kylläpä oli TOSI HYVÄ pointti eräällä kirjoittajalla. Olen täysin samaa mieltä! Kukaan ei ole niin paha huora ku äijän oma akka! Se joka pihtaa pilluaan vuosikaudet ja kiristää ukkoosa ties millä! Ja seuraavaks pahin huoripukki on tietenkin pettävä äijä joka on avioliitossaan lupautunut vaimolleen!! Kaikista vähiten huora on se VAPAA NAINEN!! Tekee kaiken omasta vapaasta tahdostaan ja ei todellakaan petään ketään! Eikä ota maksua eikä yhtään mitään lahjuksia koska myös ITSE nauttii seksistä ja haluaa miestä!! Sitähän ei pikkupihtarit kotona tee!!! Ja täällä on eräs järkyttävän sairas pikkuneiti näköjään edelleen joka ei muuta osaa ku possua ja huoraa hokee! huh huh, karsee ämmä ja vinkuja! Ei ihmekään ku on ilman ukkoo ja pahassa puutteessa!! Yritä nyt jotenkin saada sinäkin itelles tyydytys, ettei tarvii kateellisena muita seksiä harrastavia haukkua!!
kirjoitit aivan naulankantaan. Joillekkin seksistä nauttiminen on täysin vierasta. Heidän mielestään miehen pitää maksaa vaimon antautumisesta. Hei, miettikää, miltä miehestä moinen tuntuu? Miettikää, haluaako mies sellaista, vai haluaako syliinsä naisen, joka sykkii halua ja intohimoa ja nauttii miehen kosketuksista ilman "hintalappua", että tällä saisin ryppyvoiteen jne, jne
kaikki, jotka tällä palstalla uhoavat toisille.
Täällä on varmasti enemmistö siipirikkoja, jotka ovat halunneet rakastaa ja tulla rakastetuksi. Ja sitten pettyneet toiveissaan.
Miksi on niin vaikeaa myöntää että sattuu? Ei se sitä pipiä paranna, että täällä nimittelee toisia ressukoita.
olla sinulla naikkos raukalla , ei vaimot kiristä miestään koskaan millään , aviolitto on sopimus molemmin puolinen ja rakkaus myös kaikkein vilpittömin liitossa ,siinä on hyvät ja huonot päivät mutta se kestää kestää ja kestää ,siinä on AINA OMA PUOLISO KAIKEIN TÄRKEIN IHMINEN ,syrjä hypyt ei merkitse mitään muuta kuin vaihtelua ,sinä kyllä itse taidat syyllistyä kiristykseen ja epätoivoisiin tekoihin kun et saa tahtoasi läpi , turha sinun on sillä homeisella vitullasi yrittää särkeä ihmisten avioliittoja ,ei kukaan NORMAALI MIES sinua huolikkaan edes viihteeksi.
kaikkia naisia kohtaan että noin TYHMIA NAISIA ON SUOMEN KAMARALLA HÄPÄISEMÄSSÄ NAIS SUKUKUNTAA , sinä olet harvinaisen tyhmä , ei kaikkia voi yleistää sinun tyhmyytesi takia ,jokainen avio vaimo on HYVIN ARVOKAS IHMISENÄ JA YHTEIS KUNNALLE ,TE HUORAT HÄVETKÄÄ , mutta eihän teiltä voi sitäkään odottaa "ennen maakin repeää ennenkuin huora häpeää "
Heh heh...huolisi kyllä ja hyvinkin. Itse en vaan ikimaailmassa huolisi pettävää äijää miehekseni!! Ehei ,ei kiitos, pitäkää te eukot vaan ne luuseri petturit itsellänne!! Minulla on sen verran omanarvon tuntoa etten tuollaista sikaa huolisi saman katon alle!! Helpompi elää ja olla kun käyttää äijää vaan hyväksi ja nauttii seksistä, muun paskan ja valehtelun jne saa oma eukko pitää ihan rauhassa!!
paskaa...luuletko että joku uskoo :D Vitut sua kukaan huoli kun pitää varattuja kalastella epätoivon vimmalla ettei ihan totaalisesti pääse se vittu ruostumaan...ja aivan varmasti juoksisit kuravittu kainalossa varatun possun emakoksi jos se vaan huoran huolis...mutta yleensä huora ei kelpaa kenellekään kun kahteen takoitukseen...levittämään haaransa ja munan lutkuttajaks...mitään muuta käyttöä sun yleisellä käymälällä ei ole eikä tule!! Revi vaikka ne harmaat ja homeiset vittukarvas sitä miettiessä...mutta totuus vaan ei sillä muuksi muutu :D
Siis ihan oikeasti te naiset täällä, jotka käytätte ihan hirveää kieltä, olette sitten ykkösiä tai kakkosia.
On käynyt mielessä, oletteko sittenkin katkeria miehiä? Siis herää epäilys, esiintyykö täällä miehiä naisena.
Katkeria miehiä, joiden vaimo on pettänyt tms.
Onko kenellekään muulle tullut tällainen ajatus mieleen?
miehelle oma kotihuorakin, se jota tässä yritettiin nostaa jalustalle, jolle ei ehdottomasti kuulu.
Onko enää pahempaa huoraamista kuin se, että rahalla ostetaan onnea, jotta mies osaansa pimpasta. Materian takia moni on täälläkin tunnustanut olevansa naimisissa.
Elävästä elämästäkin tiedän tarinaa, kun eräs neiti tuli tiineeksi tavalliselle jannulle, abortti oli tehty alta aika yksikön, sitten samainen tuli rakaaksi kylän rikkaimmalle miehelle, ja vot, ei edes kertonut alta kahdentoista viikon tälle raskaudesta.
Jotensakin kylillä vaan puhutaan, että raha ratkaisi. Nyt siellä on pikkurouva rikkaissa naimisissa, mies maksanut panoistaan enemmän kuin omakotitalon verran avioehtojen ja muitten lahjusten muodossa.
Ai ei muka huora?
munia mulla...mutta tosi kiva välillä järkyttää herkkänahkaisia!
voi hyvinkin huoraksi kutsua! Mutta pääasiassa vaimo on jotain ihan muuta...
aiheeseen. Miten päästä eroon suututtamatta kakkosta. Asia on hoidettava niin, että kakkonen luulee jättävänsä sinut.
Joku kirjoitti, että älä pidä hygieniastasi huolta, suorita akti nopeasti. Sen lisäksi piereskele aktin jälkeen. Kävele jääkaapille. Röyhtäile. Raavi takapuoltasi.
Eiköhän neitonen sinut ulos aja ja on onnellinen, että pääsi sinusta eroon.
Et ole huora, mutta kirjallinen kielenkäyttösi on kyllä siivotonta. Onhan se miehille kiva, että jonkun naisenkin aivot ovat jalkovälissä. Varsinkin jos kyseiseltä naiselta saa seksiä ihan ilmaiseksi. Nautin itsekin seksistä, mutta siihen liittyy aina myös tunteet. Hyväksyn myös sen, että kaikille seksi ei ole niin tärkeää eikä varsinkaan elämän tärkein sisältö. Mistä muuten johtuu, että huora-sanaan liittyy niin suuri tunnelataus? Naiset yrittävät kilvan saada huoran leimaa otsastaan jonkun toisen kannettavaksi. Naimisissa oleva nainen tekee huorin, jos hän harrastaa avioliiton ulkopuolista seksiä. On varmaan aviovalan vastaista pihdata seksiä ja onhan myös rumasti tehty, jos pihtaamista harrastetaan esimerkiksi kiristämistarkoituksessa. Mutta pihtaamista ei kyllä millään kriteereillä voi väittää huoraamiseksi.
sinä olet kateudesta vihreä , kun heistä tuli aviopari , se on laillinen liitto ja heidän sopimus ,ei siinä ole kenelläkään mitään sanomisata ,etsi itsellesi samanlainen vapaa rikas mies jos löydät ja jos sinua kukaan huolii , jos sinulla on katkera sairas mieli ei sinua kukaan uskalla ottaa eikä alkaa sun kanssa mihinkään suhteeseen , mutta voithan yrittää löytää rikas vapaan mies itsellesi jotta pääset jalustalle sinäkin , jätä katkera kateellinen kiero mieli itsestäsi pois , yritä olla onnelinen heidän puolestaan ja toivoa heille kaikkea hyvää elämässä sillä sitä me kaikki täällä tarvitsemme
ihan täysillä käy jos tavallisen talleron sikiö juostaan abortoimaan mutta heti kun on varakas isukki tulossa niin lapsi pidetään...ikään kuin takeena siitä että päästään varmasti ukon rahoihin käsiksi! Kyllä tuollainen käytös on huoraamista kun rahaa vastaan hengaillaan yhdessä...
tiedä , olet vain omassa mielikuvitus maailmassasi ja kateellisena kaikesta muodostanut oman käsityksen asioista , ei kukaan perusta noin perhettä ,kuin sinä sen kuvittelet , jätä kateeliset parjaavat puheet pois ,niistä ei sinulle ole mitään hyötyä , päin vastoin teet ittesi naurun alaiseksi , ei kateudella rakenneta mitään elämää sillä tuhotaan vain oma elämä ,siitä on VAI SINULLE VAHINKOA ,sen perheen asiat ei kuulu sinulle minkään vertaa ,lopeta katkeruudessa kiemurtelu .
päästä lahon katkera tilitys :D
No sen mitä luin heidän elämästään niin päästään laholta kuulostaa kyseinen ämmäkin...
Ja kateellinenko :D Joopa joo...jospa sinäkin lopettaisit sen ennustelun kun et sitä osaa :D Miksi olisin kateellinen tuollaiselle säälittävälle tapaukselle? Sano yksikin syy :D
Jäin vain miettimään oletko itse tehnyt samaisen tempun kun nuin henkilökohtaisesti tunnuit sen ottavan :D
Toisia ämmiä se raha vie...ei se nyt ole mikään salaisuus taikka yllätys...kyllä niitä ämmiä näkyy jatkuvasti! Se on huoraamista jos yhdessä ollaan ja naida napsutetaan sitä vastaan että ämmä pääsee ukon lompakkoon käsiksi...silloinhan sitä persettä annetaan rahallista hyödykettä vastaan...tai jopa rahaa vastaan...ja monestihan näissä tapauksissa nainen ei olisi miehen kanssa jos mies olisi tyhjätasku...eli mistä kohtaan tuollainen ämmä on paikkansa ansainnut vaimo? Noh...loppujen lopuksi se on miehen asia mitä loisia elättää...vaikka eihän se mies monestikaan tiedä asian oikeaa laitaa...
muuten tiedät minun asioistani :D
Jotenkin vaikuttaa, että olet jäänyt apukoulussakin luokalle ja sinut päästettiin läpi, koska et ollut enää oppivelvollinen...;-(
Jollakin tavalla hirveän katkeria ja kauheaa kielenkäyttöä...joko ovat petettyjä vaimoja, miehiä tai jollain muulla tavalla mieleltään vammaisia....todella...
nyt toi pukaus. selviä. Olet katkera. Älä jää tänne pyörimään. Jokainen nainen on elämän arvoinen.
possu, oma pikku possukka :)
ensimmäistä luokkaa tässä par aikaa käyn :D ja aparissa joo...
siis todella hauskaa katsella kuinka nutturat kiristyy kurttuisen päänahan ympärillä... :D
Ettei maniasi vain ala pahenemaan...:-(
laukovan viestejään....on jäänyt oman katkeruutensa vangiksi. Miksiköhän?
tuolla kaapissa...eikä nyt päätäkään särje :D
ja suurin osa vastauksista ei ollut vastauksia lainkaan vaan aivan turhaa, jopa aivan sairasta panettelua, jota en edes viitsi kommentoida.
Yksi siellä totesi aivan oikein, että taidan olla aika nössö. Siksihä minä tässä tilanteessa olenkin, kun rakastajattareni minua niin aktiivisesti piiritti. Ajauduin suhteeseen sen kummemmin sitä ajattelematta. Toisen naisen kiinnostus mairitteli kovasti itsetuntoa, tuntui kuin olisin uudelleen syntynyt ja ihastuin itsekin. Ainakin luulin niin, mutta nyt huuman haihduttua olen hieman pöllähtäneenä tilanteessa, josta haluan pois. Pois oman vaimon viereen ja unohtaa, että tätä on koskaan tapahtunut. Ja toivon, ettei vaimoni saisi tästä koskaan tietää. En siis todellakaan aio kertoa hänelle.
Olen siis nössö, enkä haluaisi myöskään rakastajatartani mitenkään satuttaa tai loukata. Haluan hänelle vain kaikkea hyvää, enkä halua roikottaa häntä löysässä hirressä minua odottelemassa, kun tiedän jo ettei sitä päivää koskaan tule.
Kaipa se on tässä kesän kuluessa pikkuhiljaa harvennettava tapaamisia ikään kuin ennakkovaroituksena ja syksyn tullen sitten ottaa lusikka kauniiseen käteen ja kauniisti lopettaa tämä suhde. Voisinpa vaan unohtaa koko naisen samantien.
Paree kun aamulla rimpautat ja kerrot. Jos hiljaa hivutat niin voinhan kuvitella löytäneesi uuden mestan.
sulle nauraa jo viron susikin ,vai että syksyllä !!!!!!????? toivottavasti se naikkonen huomaa sinut pöljäksi idiootiksi ajoissa ennenkuin pahemmin käy , hyi helvetti minkäläinen mätämuna sinäkin oot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????????? jos haluat siitä päästä eroon on sinun heti tehtävä se selväksi hänelle tai minä tuun kertomaan vaimollesi sinun hourailistasi .
"Voisinpa vaan unohtaa koko naisen saman tien"
Täh???
Olisko nyt niinkin, että et itse tahdo päästä irti? Miksi vasta siis kesän jälkeen? Entä sitten syksyllä, kun on pimeää ja koleaa?
Jos todellakin haluat päästä naisesta eroon, taktiikkasi on pielessä.
Saatat suututtaa naisen myös vehtaamisellasi ja siinäkin tapauksessa hän saattaa ottaa yhteyttä vaimoosi. Huomioi tämä!
Kesällä on helpompi löytää uusi heila, syksyllä mieliala vaan pahenee. Kakkosesi on vasta pääsemässä kesälaitumille. Oletko mustasukkainen kenties hänestä?
Jos et pysty katkaisemaan suhdetta hienotunteisesti heti ja kuitenkin sitä haluat, muutu Turhapuroksi. Se on paras neuvo.
vai että vähitellen vähennät tapaamisia ja sitten syksyllä jätät naisen! Luuletko olevasi kovinkin ovela - kyllä nainen viimeistään tuosta taktiikasta hermostuu ja kärähdät vielä varmemmin vaimollesi. Ei sulla oo muuta vaihtoehtoa kuin kertoa asia kakkoselle, nyt eikä syksyllä, asia ei vitkuttelusta parane. Tästä oikein näkee, kuinka pelkureita pettäjämiehet ovat - kiva naida vierasta pillua, mutta kiinnijäämistä pelkäävät kuin ruttoa. Heidän pitäisi saada jatkaa puhtaalta pöydältä ja kakkonen maksaa hinnan suhteesta. Että näin. terv. eräs vaimo
sen näkee että kakkonen on vain pillu miehelle...ja kun se on koluttu läpikotaisin menee se mielenkiinto ja siitä pitäisi päästä jotenkin eroon...ja se pelko että vaimo saa tietää kertoo juuri siitä että rakkaus on vaimolla eikä mies halua vaimoaan menettää...ihmettelenkin miksi nainen alkaa tuohon kakkosen säälittävään rooliin? Pelkäksi leluksi miehelle josta hankiudutaan eroon kun on leikitty tarpeeksi?
..jos vaimon kanssa elämä menee liian vaikeaksi... esim. pettämisen johdosta! No heko heko, sitä saa mitä tilaa. Voi voi miten kävi.
paloks siu makkarat? Niinhän siinä käy kun ei kerro kakkoselle totuutta. Odotan soittoasi.
paloks siu makkarat? Niinhän siinä käy kun ei kerro kakkoselle totuutta. Joku odottaa soittoasi.
..vaiheessa antanut kuvaa että olet eroamassa, voit vedota siihen, että sulla alkaa olemaan liian paljon tunteita pelissä. Ilmeisesti jo onkin, kuten ymmärsin, se on kovin normaalia.
Mitä pitemmälle jatkat, sen hankalammaksi kaikki muuttuu. Tuntuu aluksi hyvältä, mutta sitten kaksoissuhde alkaa rasittamaan ja kiinnijäämisen pelko pilaa saavutetut hyödyt.
Jotenkin sain vastauksista vaikutuksen, ettei ketään kakkosta ole jätetty. Tiedän kyllä että on, mutta vasta kun ovat alkaneet vaatimaan suhteen vakiinnuttamista ja muuta normaalia yhteisarkea.
yritetäänkö täällä väittää, ettei kakkosta voi jättää? Kyllähän se helkuta on sanomaton sopimus. Ihan älytöntä jos joku muuta väittää!
joissa ei ole muutenkaan sääntöjä ja osapuolista ainakin toinen on vähemmän itsensä hallitseva.
Itselläni ollut pari pitempiaikaista sivusuhdetta joiden alussa on heti sovittu pelisäännöt.
Kakkosen kannattaa ehdottomasti myös olla naimisissa, silloin molemmat ymmärtää paremmin missä mennään.
Tiedän sen.Kolme vuotta tapaamisesta, ainakin kymmenen ero päätöstä minun taholta. Naimisiin menin ja 8kk erossa naisesta, mutta taas hän on sydämessä,enkä pärjää ilman häntä.
mut suhteet aloitetaan vasta naimisiinmenon jälkeen. Sinulla oli vara valita. Miksi ihmeessä menit jo naimisiinkin vääristä syistä?
mennyt naimisiin sen kanssa, jota selvästikin rakastat???
eroa vaimostasi pesä rosvo?