Voi vit.u, että mie en kestä asua Kemissä, keminmaassa tai missään.. EEIIIHH!!
Äkkiä on päästävä pois, toivottavasti KOHTA pääsee jonnekkin täältä niin voi muutta nimensä ja ei tarvii IKINÄ enää tätäkautta mennä lasketteleen lappiin!
HYI V*TTU MIKÄ PAIKKA!
Mä haluan pois!
12
1165
Vastaukset
- Sanonpahan vaa...
Jos ei seura kelpaa, niin antaa mennä vaan...
Kemi on ihan kiva paikka, jos viitsii itse vähän vaivautua pistämään nokkansa ulos. Kemiläiset on kivoja, jos heidät sellaisina haluaa nähdä.
Ja pulinat pois. - Tyär
Säkö oot niitä "fiksuja" paikkakuntafilosofeja, että onnellisuus riippuu paikkakunnasta. Että tyyliin kaikki Espoolaiset on huippu hemmoja ja Kemiläiset paskiaisia. Joka paikkaan niitä idiootteja ja ihanuuksia mahtuu.. Pikkupaikoilla nää paskiaiset ehkä vaan korostuu... Mutta jos noin paljon ahistaa ni antaa palaa vaikkei se ruoho vihreempää aidan toisella puolella ookkaan. Kaikki lähtee omasta pääasta, asenteesta elämään, itseensä ja kanssaihmisiin, mieti sitä!
- MikuK
Kyllä paikkakunnissa todella on suuriakin eroja.
Kaikki eivät viihdy kaikkialla.
Itse asuin varsinais-suomalaisessa kaupungissa ja kyllä oli jokseenkin vittumainen paikka asua. Meri-Lapissa taas olen viihtynyt erittäin hyvin.
Mutta jokainenhan voi muuttaa sinne, minne haluaa!
- Ääliö
Täällä ei varmaan ketään kiinnosta mikä on sun mielestä kauhea tai ihana paikka. Muuta sitten vaikka Helsinkiin.
- mää
Eipä tuo eka kirjoittaja taida edes Kemissä tai Keminmaassa asua... Täällä kun ei puhuta "mietä ja sietä"...
- Kmk
Ennen minäki ajattelin noin. Pakko päästä pois ja ei täällä kestä asua. Mieli on muuttunut aikojen kuluessa. Kun jossain muussa kaupungissa viettää pitkän ajan, on Kemiin palaaminen oikeasti aivan mahtavaa. Vanhat tutut paikat ja ihanat ihmiset. Kemistä löytyy mielettömästi niitä hyviä puolia, kun todellakin vain viitsii nokkansa ulos työntää. Aina ei tarvi ajatella vain niitä huonoja puolia. Sanoisinko että typerää tuollainen turhanpäiväinen valittaminen.
- Dee
Itse olen asunut poissa Kemistä vasta pari kuukautta, mutta jo niin lyhyen ajan jälkeen täällä on todella mukava käydä. Kyllä sen huomaa, mikä se "oma" kaupunki on :)
- Ruska
Tervemenoa etelään. Asunnon saat kun haet pankkilainan 30 vuodeksi, ja siten jäät todella asumaan sinne.
Töitä saat varmasti, mutta suhdanteet on aina pidettävä mielessä.- Hanko - Nuorgam
Onneksi on sentään inter net. Siellä voi vaihtaa ajatuksia, ja lukea muiden mietteitä.
Kyllä joka kaupungissa on aina omat ongelmansa.
- santa
kun on tullut asuttua tuolla muutamissa etelän kaupungeissa ja sama saakelin ruikutus"haluan pois täältä"kuuluu paikallisten suusta!
Ilmeisesti missään ei ole hyvä..- Lumi
Taivaassa sitten iloitaan enkelten kanssa,
- lauri
ala vetään .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6507981Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4662267Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2332183- 1461756
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251246Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511233Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1101146Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65842Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.58795Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7746