Boikotoikaa kotipizzaa!

Laatu mennyt alas huimasti!

Kotipizzan hinta/laatusuhde on kokenut kovan laskun. Kävinpä pitkästä aikaa Lahden hennalan kotipizassa tilaamassa pitsan. Yllätyin kun kaveri latasi valmiin pitsan lodjuun ja maksoin qutrosta reilu 8 egua.
Pitsa oli kooltaan pientynyt huimasti tietty laatikkokin oli pienentynyt aikaisemmasta ja hinta oli vaan sitten noussut.
Samalla rahalla olis jo syönyt jostain ravintolasta normaalin aterian!
Mikä tahansa paikallinen karvaranne pystyy myymään yhtä laadukkaan pitsan halvemmalla ja siinä on varmasti enemmän syömistä kuin kotipizzan normaalikokoisessa pizassa.
Mikähän lienee nykyään kotipizan standardi koko?

Kotipizza mainostaa kovasti kaikilla uusilla jättipizoillaan joiden koko on nyt sama kuin aijemmin perhepizalla..ainut vaan että hintaa on tullut roimasti jättipizaankin lisää. Nykyään se on yli 20 euroa jolla jo kaksi tavallista ihmistä ruokailee ravintolassakin.

Itse en tule enään ikinä käyttämään kotipizzan palveluita, ja samaa suosittelen muillekin. Olen todella pettynyt nykyiseen kotipizzan hintalaatu suhteeseen ja jos kerta laatu on perseestä niin ainakin minun puolesta silloin koko ketju saa vaikka kadota kartalta niin se ei minua enään hetkauta mihinkään suuntaan.

8

2928

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • qwerty++

      Sunnuntai-iltana yritimme mieheni kanssa tilata pitsaa kolmesta eri Kotipizzasta, mutta yksikään ei suostunut kuljettamaan meille (asumme lähiössä Helsingissä, eli en ihan usko että liian "syrjässä") ja kun lopulta laitoin palautetta, en koskaan saanut muuta vastausta kuin "palautteenne on välitetty eteenpäin".

    • boikottia!!!

      ostettiin medium pannut, normaali lätty paksummalla reunalla. ei ihan vastannut mainoksen antamaa kuvaa.

    • Kotipizza on ihan hyvä

      Mitä ihmettä? Juuri kotipizzassahan varmasti saa laadukasta pizzaa, ainekset on tuoreita ja laatu aina tasaista.

      Tietysti voi olla että hinta on kova. Tai toisinsanoen pizzat on pieniä. Mutta laadusta kannattaa maksaa enemmän.

      Maahanmuuttajien lättyjä, joita myös pizzoiksi kutsutaan en osta ikinä.

      • joskus maistanut

        Kotipizzan tuotteet surkeita,heh Maanantai on pizzapäivä mutta ei kotipizzasta ostettu.


    • ent pizzanpaistaja

      laatikko on muuttunut. kotipizzojen reseptiikka pysynyt jo väh 10 vuotta samana. Mitä nyt tietenkin tullut uusia täytteitä jne. Tietenkin joku paistaja voi vääntää lätyn hieman isommaksi tai pienemmäksi, mutta samankokoisesta pitsapullasta ne tehdään ja 32 cm on se tavoitehalkaisija. Juustoa muistaakseni 45g. Se oikea koko on niin, että nykyinen laatikko täyttyy, mutta ei pursua yli.

    • .............

      muutenkin ihan paskaa ja paskan makusta pizzaa kotipizzoissa joten ei kukaa täysjärkinen sinne mee syömää

    • Anonyymi

      Ostin kebabkotsonen. Leivän sisällä oli salaattia kastikkeella. Kebappia sa hakea suurennuslalilla. Arvostele kansakouluasteikolla 4-

    • Anonyymi

      Kyllä näin on

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2798
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      61
      2641
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      36
      2163
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      63
      1937
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      55
      1905
    6. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      35
      1602
    7. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      935
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      112
      863
    9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      839
    10. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      37
      824
    Aihe