kiinteet

apuva..

moikka kaikki!
Tarvisin neuvoja jos joku on/on ollut samassa tilanteessa.
Meidän neiti on nyt 7 kk,soseita aloiteltiin 4kk iässä maistelemaan pieniä määriä kerrallaan ja siintä aina vain enemmän mutta aina itki ihan tolkuttomasti muutama tunti annon jälkeen ja jatkoi iltaan asti.Nyt vielä tässä iässä huuto on aina vain samanlaista vaikka olen sitkeästi antanut vähintään yhden purkin päivässä että tottuisi mutta muutosta ei vain näy.Maidosta ja vellistä ei mitään ongelmaa tai vaivaa.Koitin jopa olla ilman soseita pari päivää jos oliskin ollut hampaiden tulosta kiinni mutta ei tyttö oli todella aurinkoinen ilman mitään itkuja.Nyt taas kun annoin pienen määrän ni taas alkoi.Maha menee ihan kovalle soseista,vaikka luumuakin yritän antaa vähintään joka toinen päivä mutta kakkaa kovia könttejä.Alan olla todella epätoivoinen kun tietää mitä soseiden antamisesta seuraa.Tyttö tykkää kyllä niistä mahottomasti.Olen antanut vieläkin niitä aloitussoseita ja tehnyt jopa itse mutta ei vaikutusta.Kertokaahan jos olette ollut samassa tilanteessa.
Hyvää kesää kaikille!

3

673

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • äippä!

      Ootko miettinyt/koittanut mikä ruoka-aine mahdollisesti tekee lapsellasi mahan kovaksi! Kaverillani oli sama juttu ja hän huomasi että hänen pojalleen ei sopinut lainkaan porkkana ja jätti porkkanan pois ruuasta ja heti loppui itku eikä mennyt enää maha kovaksi!

      • äittyli85

        olen kyllä koittanut vähän kaikkea mitä tuon ikäiselle sopii antaa mut vaivaa tulla kyllä selkeästi ihan kaikesta:(


      • äippä!
        äittyli85 kirjoitti:

        olen kyllä koittanut vähän kaikkea mitä tuon ikäiselle sopii antaa mut vaivaa tulla kyllä selkeästi ihan kaikesta:(

        Suolistohan on vielä niin epäkypsä tuon ikäisellä ja vaikka sanotaan että kyllä se siinä vaihessa alkaa hyvin toimimaan jo kun kiinteitä aloitetaan mutta ei välttämättä kaikilla! kannattaa jatkaa vaan kiinteiden antamista koska ikää on jo sen verran että pelkällä maidolla ei jaksa kasvaa kun alkaa liikkumaan! voimia sinulle mutta helpottaa varmasti pian kun lapsesi kasvaa vähän lisää! apteekista saa mallasuutetta joka auttaa vatsan toimintaan ja sitä saa antaa ihan päivittän ja sekoitetaan lämpimän maidon sekaan! koita jos siitä olisi apua edes vähän!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      21
      3818
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      89
      1890
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      88
      1296
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      168
      1261
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      56
      1129
    6. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      52
      1007
    7. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      187
      976
    8. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      61
      922
    9. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      886
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      143
      849
    Aihe