Kivipiiroille ohjeita

Sain kaverilta kivipiiroja 300 g, mutta ei oleharmainta hajuakaan miten niitä voisi hyödyntää. Kaikki vihjeet on kullan arvoisia,
2174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Osta kaupan pakastealtaasta ruistaikinaa (piirakkataikinaa). Sulata, kaulitse ja leikkaa sopivankokoisiksi levyiksi. Viipaloi ne kiivit ja asettele taikinalevynkappaleiden päälle uunipellille. Uunitus 225 °C 20 minsaa.

Kiivien asemesta voit käyttää kiviä, ne on vain hankalampi leikellä viipaleiksi. Koeta löytää sellaisia, jotka ovat jo valmiiksi litteitä!

Jo vain tulee maittavia kivipiiraita!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ilmari kirjoitti:

Sain kaverilta kivipiiroja 300 g, mutta ei oleharmainta hajuakaan miten niitä voisi hyödyntää. Kaikki vihjeet on kullan arvoisia,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu