Ootko rietastellut

kanssa, tai onko ollut tilaisuus tarjolla?

minulla: tilaisuus oli, jätin väliin...

ovat edelleen yhdessä
15485
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

jättäisin väliin.

Jos mun ois pakko varattua miestä saada ni koittaisin kyl ettii muuta ku kaverin miestä.:D

Sinun tilanteessasi kyl varmaan olisin kertonut sille kaverilleni millasen ihmisen kanssa se oikein on! Ja toivoisin, et mulle kerrottas js ite olisin se kaveri.

Äänestä

vaikka muutama kerta mahdollisuus olisi ollut.

Äänestä

Enkä rietastele. Vapaita ja helppoja miehiä maailma pullollaan. Vittuako sitä varattuja kattelemaan. Ja vielä kavereiden.

Äänestä

ei semmoiset kiinnosta

Äänestä

..samoin kuin suhde perustuu luottamukseen.

En voisi kuvitellakaan koskevani kaverin naiseen. En koskaan. Tilaisuuksia olisi ollut - rakkaat naiset? jaksakaa ennemminkin odottaa Turkin karvakämmenrannikoille asti...
;)

Äänestä
  • Jos on pakko pettää niin valitkaa petoskumppaniksi ihan joku mu ku toisen kaveri/sukulainen. Oikeesti kaikille paljon helpompaa.

    Äänestä

...en oo. En ole missään tekemisissä kavereiden naisten kanssa, joten tilaisuuksia tai kiusauksia tai muuta sellaista ei pääse syntymään.

Äänestä

Ovat edelleen yhdessä.

Äänestä
  • ovat kavereitasi?

    Äänestä

  • sitten kirjoitti:

    ovat kavereitasi?

    Minä heidät paritinkin.

    (sori, en voinut vastustaa kiusausta ensimmäisessä kommentissani)

    Äänestä

Kyllä on mutta enhän mä sellaisten vastenmielisten niljakkeiden kanssa mihinkään ryhdy. Mun miehessä pitää olla kunniallisuuutta ja selkärankaa, eikä pettäjistä löydy mitään hyvää ominaisuutta, puhumattakaan mainituista.

Äänestä

Teininä vein ja minulta vietiin mimmejä. Sellaista se on, elämä. Nyt kun on vaimot, muksut ja talot, niin meininki on rauhoittunut. Aikoinaan aina muutama kuukausi nyrpisteltiin neniämme ja jatkettiin niin kuin ennenkin.

Äänestä
  • nuorempana joo saattanut mennäkin ristiin.

    Mun mielestä noita ei kuitenkaan lasketa.
    Kukaan ei samojen kanssa ole ollut silloin nin vakavissaan kuin nyt, ei varmaan muutenkaan olisi ollut. Kaikki pariutuneet "sen oikeansa" kanssa vasta myöhemmin paitsi minä:D :D

    Äänestä

  • vänkyrä-nainen kirjoitti:

    nuorempana joo saattanut mennäkin ristiin.

    Mun mielestä noita ei kuitenkaan lasketa.
    Kukaan ei samojen kanssa ole ollut silloin nin vakavissaan kuin nyt, ei varmaan muutenkaan olisi ollut. Kaikki pariutuneet "sen oikeansa" kanssa vasta myöhemmin paitsi minä:D :D

    Nuoruuden ihastushan se juuri on niin sydäntäraastavan ehdotonta ja mustavalkoista...

    Äänestä

  • lasketa?! kirjoitti:

    Nuoruuden ihastushan se juuri on niin sydäntäraastavan ehdotonta ja mustavalkoista...

    toiset voi laskea.:)
    Meil vaan ei kukaan muu tainnut olla, kuin minä. varmaan muille jotain kokeiluja tms....

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kaverisi kumppanin kirjoitti:

kanssa, tai onko ollut tilaisuus tarjolla?

minulla: tilaisuus oli, jätin väliin...

ovat edelleen yhdessä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu