Onks kellään kokemusta kyseisestä maastopyörästä.
Ajattelin tilata netanttilasta kyseisen pyörän vai meneekö rahat hukkaan.
Olisiko muita vaihtoehtoja suunnilleen samaan hintaan.
Pyöräilen etupäässä 10-20 kilometrin matkoja sekä hiekka että asfalttiteitä noin viis kertaa viikossa.
Ajattelin tilata netanttilasta kyseisen pyörän vai meneekö rahat hukkaan.
Olisiko muita vaihtoehtoja suunnilleen samaan hintaan.
Pyöräilen etupäässä 10-20 kilometrin matkoja sekä hiekka että asfalttiteitä noin viis kertaa viikossa.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ensinnäkään tuo ei ole maastopyörä. Toiseksi vaikka olisikin, miksi ihmeessä pitäisi ostaa maastopyörä asfaltti- ja hiekkateille kun parempiakin vaihtoehtoja löytyy. Kolmanneksi tuo todellakin on ihan romu ja yhtä järkevää olisi pyyhkiä hanurinsa niillä rahoilla jotka sijoittaisi tuohon.
Selosteessa lukee selvästi että se on maastopyörä. Renault tekee myös formula-autoja joten laatukin on varmaa huippuluokkaa.
Selosteessa nyt voi lukea mitä hyvänsä mutta maastopyörä tuo ei ole.
Tottakai näitä halpiksia yritetään kaupata tietämättömille maastopyörinä ja vielä tässä tapauksessa Renault nimellä yritetään luoda kuva laadukkaasta pyörästä, vaikka runko on heikkolaatuista tusina alumiinia ja osat suorastaan surkeat.
Jos oikeaa maastopyörää olet vailla sellaisia löytyy polkupyöräliikkeistä, ei todellakaan mistään biltemahobbyhallanttilamarketeista.
Tuo runko-koko on aika julmetun iso maasto pyöräksi. Vaikka tiedoissa sanotaan että soveltuu 150-190 cm kuskille. Todellisuudessa ton kokonen runko varmaan sopii 180-190 cm kuskille maastokäyttöön.
Oikeissä pyöräkaupoissa runkokokoja on ainakin 4, joista pienin sopii n150 cm kuskille ja suurin max 200cm.
Noi fillarithan tulee samalta hihnalta kuin formulat, joten niiden kuskin pitää olla samoissa mitoissa kuin Alonso ja Piquet Jr.
171-177 pätkälle
kyllä ne halvemmatkin pyörät toimii ei kaikesta tarvi maksaa. kannattas muistaa että kaikki ei välttämättä tarvi mitään kilpapyörän tasoa. Lähinnä riippuu siittä miten pyörää käyttää kyllä ne kalliimmatkin hajoaa jos ei huolla.