Lunta tupruttaa taivaan täydeltä ja kylmää piisaa. Myös Suomen Ilomantsissa P-Karjalassa sataa lunta.
Vieläkö viherhörhöjen ilmastonmuutoshysteria myy tyhmän kansan keskuudessa?
Vieläkö viherhörhöjen ilmastonmuutoshysteria myy tyhmän kansan keskuudessa?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kuinka tavallista on että kesäkuussa sataa lunta ja on kylmää?
Muutos vai lämpeneminen- ääri-ilmiöiden lisääntyminen.
Eikö mene jakeluun?
Jos ei vieläkään sytytä, niin suosittelen olemaan hiljaa.
En minä Jore pysty ymmärtämään, että mikä tekee ilmastonmuutokseen liittyvistä asioista "viherhörhöjen ilmastonmuutoshysteria":n.
Minusta kansa on tyhmä, jollei se usko ilmastotutkijoita, koska heillä on paras tieto ilmastoon liittyvistä asioista. Ilmastotutkijoiden kanta on selkeä ja se on luettavissa esimerkiksi Ilmatieteen laitoksen nettisivuilta:
http://www.fmi.fi/kysymyksia/index_11.html
Tässä joku on nyt päässyt pissimään jotakuta linssiin, ja se linssiin kustu ei varmaankaan ole Ilmatieteen laitos. :)
Että joku on päässyt kusettamaan? Näinhnä se on. Ilmeisesti vallanhimoiset nuoret nousukkaat kusettaa meitä kaikkia ja yrittävät kerätä "ilmastokampanjoillaan" rahaa kadun varsilla. Aika irvokkaaksi asian tekee se, että mukaan on tunkenut muutama vanhemman polven jäbä, jotka monesti saavat media-aikaa telkkarista aina silloin kun kyse on Itämeren saastumisesta ja sinilevistä. En nyt muista mistä järjestöstä se entisen rannikkojääkärin näköinen mies on. Joka tapauksessa se on merkki siitä, että alalla liikkuu isot rahat ja joillekin voidaan maksaa ooikein palkkaakin. SPR on sama juttu. Isopalkkaisten bisnestä.
Minusta kansa on tyhmä, jollei se usko ilmastotutkijoita, koska heillä on paras tieto ilmastoon liittyvistä asioista. Ilmastotutkijoiden kanta on selkeä ja se on luettavissa esimerkiksi Ilmatieteen laitoksen nettisivuilta:
http://www.fmi.fi/kysymyksia/index_11.html
Eli leimaat tyhmäksi suuren osan suomalaisista sillä perusteella, että eivät usko samoin kuin sinä. Ilmatieteen laitoksen sivuilla on se, mitä on määrätty Ilmatieteen laitoksen viralliseksi kannaksi. Vaikka joku ilmastontutkija olisi eri mieltä, ei hän voi poiketa määrätystä.
Oletko aivan varma siitä, ettei ole pikkuisen lirahtanut sinullekin.
Suomalaisessa mediakeskustelussa menee läpi kaksi asiaa aina
1. Suomalainen mies on rasisti
2. Ympäristö tuhoutuu.
Nämä ovat toimittajien opinkappaleet, joihin jutut suhteutetaan.
Tyyppiesimerkki tämän aamun iltis, jossa aivan tavallinen kesäraekuuro ja jossain päin käynyt ukkonen taas kytkettiin ilmastonmuutokseen ja ääri-ilmiöiden lisääntymiseen. Mikään ei ole niin tyhmä kuin ihmisiä tyhmänä pitävä suomalaislehden keskiverto toimittaja.
"Tyyppiesimerkki tämän aamun iltis, jossa aivan tavallinen kesäraekuuro ja jossain päin käynyt ukkonen taas kytkettiin ilmastonmuutokseen ja ääri-ilmiöiden lisääntymiseen."
Tämä toimittajien ääri-ilmiö sopuilu alkaa minuakin vituttaa. Kohta jopa enemmän kuin iltapäivälehtien harhauttavat lööpit.
"Mikään ei ole niin tyhmä kuin ihmisiä tyhmänä pitävä suomalaislehden keskiverto toimittaja."
Mistä löytäis hyvän sanomalehden...