Forssan Suvi-ilta

voittoaika?

Minä veikkaan, että 1.10 alittuu nyt eli voittoaika on 1.09.

10

1142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sekunnit

      täydennän juuri omat tilastoni.

    • vorssasa

      Ei ole mitään syytä miksi juuri nyt aika menisi alle 1:10, Suomen taso on laskenut viime vuosina Jampan/Roopen/Kimmon jäätyä pois kisoista. Ellei Viron Kert ja Halliväli tule paikalle niin tuskinpa Nordic Fox pystyy kolmistaan laittamaan pohja-aikaa.

      • Mikäs

        on jutussasi pointti. Jotensakin toisaikaista kirjoittelua. Pakkotoimintaa. Vois hellittää. Tää oli vastaus avauskysymykseen.Oma vastaus omaan kysymykseen. Kaava toistuu kysymyksestä toiseen.


    • Jusu-80

      Veikkaan /- 30 s

      - 1:12 hyvä sä(k)ä
      - 1:15 kostea/tuulinen
      - 1:18 vesisade

      Lisäksi -3 minuuttia, jos Nordic FoxeJA ei ole mukana.

      Ehkä optimistisia tuloksia sillä voittaja (2007) oli ajalla 1:17 ja jotain.. Niin ja tämä voittajahan on tällä hetkellä hallitseva suomenmestari (maralla).. Viime vuoden säässä ei kyllä ollut mitään vikaa. Yrittäkääpäs

      1:10 alitus on kyllä tosi tiukka ehkä se vois onnistuu kun kaikki mahdolliset huippujätkät on paikalla ja muutama kova ulkomaan vahvistus ja vielä kun ne malttais mennä reippaasti porukassa, siis ilman irtiottoja viimeselle vitoselle asti ainakin. Eikös se matka ollut "vaan" 40 km?

      • iso pessimisti

        Eiks tossa kisassa oo se voitto mitä jahdataan, ei kova aika?, vai saako ajasta jotain bonusta? Suomen kisat huomioonottaen niin ei bonusta ole.
        Foxeista en tiedä, Jani on väläytellyt hyviä tuloksia, Teemu hieman heikommin, Danila on ?, Ellei Jamppa ja kumppanit tule tohon kärkiletkaan niin maratonista tulee Foxien juhlaa keskinkertaisella ajalla. Lisäksi Forssan asfaltti on huhujen mukaan aika huonoa, eli jo alustan takia huippuajat ei ole mahdollisia. Veikkaan kärkiajaksi 1:15 tai yli jopa ihanteellisissa oloissa. Kärkiletka on aika suppea ja lisäksi samaa tiimiä joilla suorituskykyeroja, joten ryhmä luultavasti tyytyy passailemaan ja voittaja sovitaan ryhmän sisällä.
        Toivottavaa olisi että viivalle ilmestyisi joku Foxin ulkopuolinen huippunimi jolla saisi poikiin lisää vipinää.


      • 2005

        Valtonen, Brandt ja Suihkonen luistelivat 1.12 ja risat 84 millisillä. En voi mitenkään käsittää, että kehitys menisi toiseen suuntaan, kun nyt rouhitaan 110 millisillä.


      • vaan tekniikka/kunto
        2005 kirjoitti:

        Valtonen, Brandt ja Suihkonen luistelivat 1.12 ja risat 84 millisillä. En voi mitenkään käsittää, että kehitys menisi toiseen suuntaan, kun nyt rouhitaan 110 millisillä.

        110mm saattaa ratkaista alamäkikisan, jos muilla pienempiä pyöriä. Suvi-ilta mennään tasasella. Pikkukiekoillakin on voitettu kisoja. Kysykää Beggiltä. En usko, että erot ajoissa selviävät renkaan koosta.


      • hypen uhriko
        vaan tekniikka/kunto kirjoitti:

        110mm saattaa ratkaista alamäkikisan, jos muilla pienempiä pyöriä. Suvi-ilta mennään tasasella. Pikkukiekoillakin on voitettu kisoja. Kysykää Beggiltä. En usko, että erot ajoissa selviävät renkaan koosta.

        Ongelma on vaan se että eri välineitten eroja ei voi enää mitata koska kaikki luistelevat lähes samanlaisilla välineillä. Muutamat sanoneet että 110mm ero 100mm on huomaamaton. Markkinahype on taas tehonnut osuvasti kuluttajaan.


      • veikkaus

        Voitoaika on varmaan alle 1.20 mutta yli 1.10, veikkaan 1.16.37

        Huomenna pitäis tuulla jonkin verran. saattaa hidastaa matkantekoa. Hauska seurata kuka veikkaa lähemmäs


      • veikkaus

        sikahyvin veikattu Jusu80! 1.14.45 oli voittoaika ja sun veikkaus 1.15 tuulisella kelillä /-30sek napsahti nappiin! Onnittelut, osuit kaikista lähimmäks!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      94
      2553
    2. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      195
      954
    3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      53
      733
    4. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      662
    5. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      49
      562
    6. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      14
      496
    7. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      52
      484
    8. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      48
      477
    9. Mitä nainen tekisit J-miehen kanssa?

      Jos saisit juoksemalla kiinni?
      Ikävä
      55
      455
    10. Auto katolleen Huhtalantiellä

      Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit
      Lapua
      11
      450
    Aihe