kananmuna pitsa

on nopea ja helppo

Riko lasiin pari kanamunaa, sekoita ja kaada uunipeltille leivin paperin päälle. (kuohkeamman pohjan saat jos vatkaat kanamunat)
Heitä päälle kinkkusuikaleita, meetvurstia, aurajuustoa, ja pintaan juustoa.

Paista 10 min 200 astetta. Anna vähän aikaa jäähtyä niin kovettuu hiukan. Enjoy!!!

3

3001

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • melkoisesti...

      ...uuniomeletilta...?

      • ihmetellyt

        tätä kummaa tarvetta näihin pizzoihin ja voileipiin tällä vhh-puolella. Pitää yrittää käyttää niitä normaaleja ruokien nimiä, vaikka kyse olisikin jostain aivan muusta. Vrt. juuri pizza omeletti. Onko kaipuu hiilareihin niin suuri vai mistä sitten johtuu tämä kumma nimien sotkeminen???


      • ulpukka70
        ihmetellyt kirjoitti:

        tätä kummaa tarvetta näihin pizzoihin ja voileipiin tällä vhh-puolella. Pitää yrittää käyttää niitä normaaleja ruokien nimiä, vaikka kyse olisikin jostain aivan muusta. Vrt. juuri pizza omeletti. Onko kaipuu hiilareihin niin suuri vai mistä sitten johtuu tämä kumma nimien sotkeminen???

        Sinäpä sen sanoit. hiilareita kun on tottunut koko ikänsä syömään (pitsat, lasagnet, ranskalaiset, hampparit ja sipsit...) niin onko tuo ihmeklään, että koitamme löytää korvikkeita. Sama kai se jos nimenä on munaPITSA, jos se ei kuitenkaan ole sitä oikeaa pitsaa. Minäkin teen lasagnea (ilman lasagnelevyjä).
        "Kaipuu" hiilareihin pysyy aivoissa, niin kuin alkhoholi alkoholistilla. Päivä kerrallaan tässä mennään.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      85
      4960
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      95
      2794
    3. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      43
      2786
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      199
      2392
    5. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      28
      1994
    6. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      133
      1949
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      178
      1560
    8. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1481
    9. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1299
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      362
      1298
    Aihe