Riko lasiin pari kanamunaa, sekoita ja kaada uunipeltille leivin paperin päälle. (kuohkeamman pohjan saat jos vatkaat kanamunat)
Heitä päälle kinkkusuikaleita, meetvurstia, aurajuustoa, ja pintaan juustoa.
Paista 10 min 200 astetta. Anna vähän aikaa jäähtyä niin kovettuu hiukan. Enjoy!!!
kananmuna pitsa
3
3026
Vastaukset
- melkoisesti...
...uuniomeletilta...?
- ihmetellyt
tätä kummaa tarvetta näihin pizzoihin ja voileipiin tällä vhh-puolella. Pitää yrittää käyttää niitä normaaleja ruokien nimiä, vaikka kyse olisikin jostain aivan muusta. Vrt. juuri pizza omeletti. Onko kaipuu hiilareihin niin suuri vai mistä sitten johtuu tämä kumma nimien sotkeminen???
- ulpukka70
ihmetellyt kirjoitti:
tätä kummaa tarvetta näihin pizzoihin ja voileipiin tällä vhh-puolella. Pitää yrittää käyttää niitä normaaleja ruokien nimiä, vaikka kyse olisikin jostain aivan muusta. Vrt. juuri pizza omeletti. Onko kaipuu hiilareihin niin suuri vai mistä sitten johtuu tämä kumma nimien sotkeminen???
Sinäpä sen sanoit. hiilareita kun on tottunut koko ikänsä syömään (pitsat, lasagnet, ranskalaiset, hampparit ja sipsit...) niin onko tuo ihmeklään, että koitamme löytää korvikkeita. Sama kai se jos nimenä on munaPITSA, jos se ei kuitenkaan ole sitä oikeaa pitsaa. Minäkin teen lasagnea (ilman lasagnelevyjä).
"Kaipuu" hiilareihin pysyy aivoissa, niin kuin alkhoholi alkoholistilla. Päivä kerrallaan tässä mennään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.923965Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j973317Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1262627Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2142021Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m891806Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.201794Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä971729- 1101559
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11301- 571212