Kun ei nyt vain ennen olympialaisia revähdyttäisi lihaksiaan. Se olisi kamalaa.
Evilä kovassa iskussa. Hän tuo olympiamitalin.
Aarre
2327
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Evilä ei pääse edes jatkoon ensikierroksen jälkeen, kyllä tmän "Neiti" Evilän pitäisi ensi töikseen leikkauttaa tukkansa, sehän jää kohta Piikkarin ja maan väliin.
Ilman muuta voi käydä niinkin, että noita revähdyksiä tulee, mutta niistä puhutaan vasta kun Kisakone on matkalla Kiinaan.
Tämä Evilä on samanluokan ja sortin urheilija kuin naisten keihäässä on Migaela Limberg, siis tämä 57-metrin Limperi.
Aina ennen kisoja lehdet revittävät juttua Migaelan voitosta, ja kuinka varmassa kunnossa hän on. Kun kilpailut sitten tulee se on jälleen se 57 metriä ja risat.
Silti tämä mitättömyys nostaa valmennusrahoja viimeisen päälle, hän siis elää näillä valmennusrahoilla, on elänyt jo kaksikymmentä vuotta. Ja valmentajat luottavat täysin Limperiin, voi hyvät hyssäkät tuota tyhmyyttä.
Pikkuisen pelkään, että Evilästä saadaan uusi kokopäiväinen valmennettava, yleiurheilumme suureen kirjoon. Tietenkin toivon menestystä Evilällekin, mutta kun maailmalla on noita kuuden metrin ylittäjiä pilvin pimein, ei Evilä siinäsakissa pärjää.
Ja mitä Limperiin tulee, kuusikymmentä metriä on hänelle mahdoton tehtvä, vaikka Seuralehti yrittää taas muuta todistaa, on se niin monasti nähty, että semmoinen tapaus, on Limperi.
oot itse kamala. Sulle ja tuolle ikuiselle vitsinvääntäjälle ja kestovalittajalle tuossa alla tiedoksi jotta voipa Evilä mitalin tuodakin olympialaisista. Te luuserit ette kykene muuta kuin reväyttämään perslihaksenne sohvalta television äärestä noustessanne, mennessänne jääkaapille hakemaan lisää kaljaa.