Olisin kiitollinen jos joku voisi kertoa, voiko Ruotsin puolella uimahalleissa vesijuosta, lähinnä Kalixissa. On ko siellä uimahalissa juoksuvöitä?
Vesijuoksua Ruotsissa
Yksi juoksija
2
1140
Vastaukset
Mene lahden tuolla puolen yleiseen uimahalliin omine vesijuoksuvälineinesi ja ala käyttää niitä. (Ehkä on kohteliasta ja asiallista kysyä valvojalta, millä allasalueella välineuinti on sallittua.)
Saattaa käydä niin, että vesijuoksukärpänen sikiää Ruotsissakin, jollei ole jo niin tehnyt.- os..
Muutamat tekee sitä yksinään, kun hallissa on tilaa. Sitten on myös vesivoimistelua ryhmissä, jossa kellutaan vöiden varassa. Ilman vyötäkin voi kellua ja tehdä vaikka mitä temppuja. Onhan se parempaa ilman vyötä. Silloin on tasapaino vakaa, eikä kiikkuva.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614428KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523291Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?552560Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492554- 1102285
- 241893
- 241681
- 301626
- 1691540
- 361275