meidän koulussa (hiukin koulu) on ainakin sairaan hyvää ruokaa. ei valittamista. mahtavasta ruuasta saamme kiittä keittäjäämme Tuulaa, jonka omaa tuotantoa on suuri osa ruuastamme!
sairaan hyvää!
8
2319
Vastaukset
- meikäläinen123456
Kiva kuulla että jossain on asiat hyvin. Meidän koulussa ruoka on pääosin eineksiä ja epämääräisiä kastikkeita. Esimerkiksi jauhelihakastikeessa on suuria rustoja ja luunpaloja sekä lihakastikkeen lihanpalat jänteitä ja läskiä. Ennen vaan ruoka oli hyvää mutta koska piti tehdä säästöjä laatu laski surkeaksi.
- ennen oli toisin
Valkosipuliperunat oli ennen keittiön tekmiä nykyään eineksiä samoin jauhelihapihvit yms. Ei hyvä näin!
- höpönlöpön
ennen oli toisin kirjoitti:
Valkosipuliperunat oli ennen keittiön tekmiä nykyään eineksiä samoin jauhelihapihvit yms. Ei hyvä näin!
Mikä vika eineksissä on? ei mikään on vastaus, ne on helvetin hyviä,. lopettaisitte sen saamarin valittamisen. se on sentään ilmasta melkein kaikkialla suomessa.
jossain tuola afrikassa porukka vinkuu ruokaa päivästä toiseen mutat täälä jotkut nirsot paskat valittaa kouluruoasta. menkää sitten sinne helvetiin mäkkäriin imee hampuralaista - dsadasdafnm
höpönlöpön kirjoitti:
Mikä vika eineksissä on? ei mikään on vastaus, ne on helvetin hyviä,. lopettaisitte sen saamarin valittamisen. se on sentään ilmasta melkein kaikkialla suomessa.
jossain tuola afrikassa porukka vinkuu ruokaa päivästä toiseen mutat täälä jotkut nirsot paskat valittaa kouluruoasta. menkää sitten sinne helvetiin mäkkäriin imee hampuralaistaSe ei ole ilmaista missään suomessa, vanhempamme maksavat siitä veroa koko ajan. Koulussamme ei nykyään todellakaan ole mitään "hyvää perusruokaa". Kotona syön aina njamm perunoita yms. mutta koulussa vain jos on nälkä. Ennen, ruoka oli ihan ok, mutta sitten vaihdettiin systeemiksi sellainen että ruokia ei enää laitettukkaan koulun keittiössä vaan neljän koulun kesken, keskuskeittiössä. Samalla ruokien ainekset halpenir roimasti.
- meikäläinen123456
höpönlöpön kirjoitti:
Mikä vika eineksissä on? ei mikään on vastaus, ne on helvetin hyviä,. lopettaisitte sen saamarin valittamisen. se on sentään ilmasta melkein kaikkialla suomessa.
jossain tuola afrikassa porukka vinkuu ruokaa päivästä toiseen mutat täälä jotkut nirsot paskat valittaa kouluruoasta. menkää sitten sinne helvetiin mäkkäriin imee hampuralaistaEhkä olen nirso, kun olen tottunut syömään herkullista kotiruokaa puhtaista raaka-aineista enkä epämääräisiä eineksiä. Mikä ihme on että kun täälä kertoo huonosta laadusta tulee aina näitä "Ajatelkaa kun Afrikassa" heppuja valittamaan? Mitä sekin muka auttaa? Saattepahan ajatella kun ala-asteella oli broilerin fileepaloja kermakastikkeessa ja mausteitakin uskallettiin käyttää. Yläasteella on jauhelihaa ja makkaraa enemmän kuin laki sallii.
- isostakoulusta
ei vissiin oo kauheen iso koulu ?
- lumalee
Meidän koulus on monipuolista ruokaa,mut seinillä olevilla kuvilla on ihanempaa. esim. kerran oli jotain maksapihvii,useesti inhoja maksaruokii, kylmiä jauhoperunoita jotka on vihreitä (yleensä kindereitä) et jeejee. Salaatit on hyvii
- RUNKKARI!
lumalee kirjoitti:
Meidän koulus on monipuolista ruokaa,mut seinillä olevilla kuvilla on ihanempaa. esim. kerran oli jotain maksapihvii,useesti inhoja maksaruokii, kylmiä jauhoperunoita jotka on vihreitä (yleensä kindereitä) et jeejee. Salaatit on hyvii
Meilläkin herkulliset ruoat, paremmat kuin kotona sanoisinko! :) 450 oppilasta eli keskikokoinen koulu ja Hauhola. Kajaani. 87300. :D.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455384Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605163Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274575Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163417Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003360