Mistä Aromi Royal grilli?

Kuka tietää, mistä saisi hankittua Aromi Royal merkkisen sähkögrillin. Grilli on pyöreä, vastus kannessa.
2016084
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Valmistaja on Puulämpö. Ks. yhteystiedot, sieltä saat varmaan tietoa kuka on jälleenmyyjä.

Äänestä
  • Juu, löysin kyllä noi Puulämmön sivut. Siellä ei mainittu jälleenmyyjiä, mutta täytynee ottaa yhteyttä henkilöstöön. Homma on jaettu piireihin.
    Etelä -Suomen piiripäällikkö ehkä vastannee......
    Kiitos kuitenkin!

    Äänestä

  • Valtteriini kirjoitti:

    Juu, löysin kyllä noi Puulämmön sivut. Siellä ei mainittu jälleenmyyjiä, mutta täytynee ottaa yhteyttä henkilöstöön. Homma on jaettu piireihin.
    Etelä -Suomen piiripäällikkö ehkä vastannee......
    Kiitos kuitenkin!

    Ja nyt on sitten em.grilli keittiössä!
    K-rauta Vantaanportti lähetti postitse. Kokeiltu ei vielä ole, mutta entuudestaan tiedän, että hyvää tulee.

    Äänestä

  • Valtteriini kirjoitti:

    Ja nyt on sitten em.grilli keittiössä!
    K-rauta Vantaanportti lähetti postitse. Kokeiltu ei vielä ole, mutta entuudestaan tiedän, että hyvää tulee.

    suoraan valmistajalta. Vanhemmillani on ollut yli 20 vuotta ja hyvin toimii edelleen.

    Äänestä

  • Valtteriini kirjoitti:

    Juu, löysin kyllä noi Puulämmön sivut. Siellä ei mainittu jälleenmyyjiä, mutta täytynee ottaa yhteyttä henkilöstöön. Homma on jaettu piireihin.
    Etelä -Suomen piiripäällikkö ehkä vastannee......
    Kiitos kuitenkin!

    Ei sitä valmisteta ollu 20 vuotta pois markkinoilta,mulla hajos viime kesänä,pirun hyvä

    Äänestä

K-rauta myy ja Kodin Terra,on vaan kovin hintava,itsellä ollut kaksi, vuosia sitten käytössä,vanhempaa mallia,toimiva ja laadukas tuote.

Äänestä

Löytyykös tuota grilliä vielä jostain? :)

Äänestä

Sähkögrilli ei ole grilli, kyseessä on vastuksilla toimivia makkaran lämmitin. Grillissä on tuli tavalla tai toisella.

Äänestä

Taitava grillaaja saa rasvapalon kyllä sähkögrilliinkin, jos siinä paljaat vastukset ritilöiden alla. Kun rasva vastuksille tippuu, niin nouseva maku antaa grillattavalle ruualle hurmaavan aromin. Siinä parhaiden grillien salaisuus.

Äänestä
  • Minä ostin Reunanen & Roviola Oy:n valmistaman pyöreän Aromi sähkögrillin muistaakseni postimyynnistä vuonna 1980. Nyt siinä pöhisee jauhelihapihvejä ja äsken grillasin parsaa pekonikuoressa. Hyvä vehje ja säästää sähköä uunin grillitoimintoon verrattuna. Tehtaan osoite näkyy olevan 27230 LAPPI TL. FINLAND

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Minä ostin Reunanen & Roviola Oy:n valmistaman pyöreän Aromi sähkögrillin muistaakseni postimyynnistä vuonna 1980. Nyt siinä pöhisee jauhelihapihvejä ja äsken grillasin parsaa pekonikuoressa. Hyvä vehje ja säästää sähköä uunin grillitoimintoon verrattuna. Tehtaan osoite näkyy olevan 27230 LAPPI TL. FINLAND

    Löysin isäni vinttikomerosta juuri tuollaisen Aroma-sähkögrillin 1080-4, joka on lähes käyttämätön. Hankintavuotta en tiedä. Vieläkö sitä voi käyttää - onko turvallinen? Voisiko joku vastata [email protected].

    Äänestä

Montakohan senttiä mahtaa säästää...

1Äänestä

Minä hain aikoinaan Ekamarketista Kannelmäestä 👍

Äänestä

Hei! Meillä on ihan just tuommonen myynnissä. Vain kerran testattu että toimii, eli ihan uusi Grilli. P.040-5797300 E-L

2Äänestä
  • Meidän AROMA ROYALLGRILLI on myyty jo viime vuonna. T:Eija-Liisa Olli.

    Äänestä

Voihan sellaisen tehd itsekin tavallisesta hiilipallogrillistä, vastus vaan kanteen.

Äänestä
  • Pitäisi olla irroitettava astia pohjalla ja tiivis jos haluaa käyttää yhtä monipuolisesti. Tuli karjalanpaististakin hyvä siinä, mutta annoin pois kun vei liikaa pöytätilaa.

    Äänestä

Itse ostin vuonna 1979 armeijasta päästyäni Reunanen&Roviola Oy:n Aromi sähkögrillin ja nytkin keittiössäni grillaan sillä maissintähkiä. Pari vaimoa on ollut, mutta Aromi-grilli pysyy! Grillin tyyppi:125 / 1250 W. Oli hyvä ostos ja koska vastukset ovat kannessa voi sisälläkin ilman käryä grillata.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Valtteriini kirjoitti:

Kuka tietää, mistä saisi hankittua Aromi Royal merkkisen sähkögrillin. Grilli on pyöreä, vastus kannessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu