Kuka tietää, mistä saisi hankittua Aromi Royal merkkisen sähkögrillin. Grilli on pyöreä, vastus kannessa.
Mistä Aromi Royal grilli?
Valtteriini
2016084
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Valmistaja on Puulämpö. Ks. yhteystiedot, sieltä saat varmaan tietoa kuka on jälleenmyyjä.
Juu, löysin kyllä noi Puulämmön sivut. Siellä ei mainittu jälleenmyyjiä, mutta täytynee ottaa yhteyttä henkilöstöön. Homma on jaettu piireihin.
Etelä -Suomen piiripäällikkö ehkä vastannee......
Kiitos kuitenkin!
Ja nyt on sitten em.grilli keittiössä!
K-rauta Vantaanportti lähetti postitse. Kokeiltu ei vielä ole, mutta entuudestaan tiedän, että hyvää tulee.
suoraan valmistajalta. Vanhemmillani on ollut yli 20 vuotta ja hyvin toimii edelleen.
Ei sitä valmisteta ollu 20 vuotta pois markkinoilta,mulla hajos viime kesänä,pirun hyvä
K-rauta myy ja Kodin Terra,on vaan kovin hintava,itsellä ollut kaksi, vuosia sitten käytössä,vanhempaa mallia,toimiva ja laadukas tuote.
Löytyykös tuota grilliä vielä jostain? :)
Sähkögrilli ei ole grilli, kyseessä on vastuksilla toimivia makkaran lämmitin. Grillissä on tuli tavalla tai toisella.
Taitava grillaaja saa rasvapalon kyllä sähkögrilliinkin, jos siinä paljaat vastukset ritilöiden alla. Kun rasva vastuksille tippuu, niin nouseva maku antaa grillattavalle ruualle hurmaavan aromin. Siinä parhaiden grillien salaisuus.
Täältä löytyy;
https://www.tori.fi/uusimaa/Upo_termostaattigrilli_sisa__ja_ulkokayttoon_35297123.htm?ma=1
Kyseisen grillin valmistus on lopetettu aikoja sitten.
Hyvä Grilli olikin.Harmi,että lopettivat tuotannon.
https://www.sahkonumerot.fi/8290272
Minä ostin Reunanen & Roviola Oy:n valmistaman pyöreän Aromi sähkögrillin muistaakseni postimyynnistä vuonna 1980. Nyt siinä pöhisee jauhelihapihvejä ja äsken grillasin parsaa pekonikuoressa. Hyvä vehje ja säästää sähköä uunin grillitoimintoon verrattuna. Tehtaan osoite näkyy olevan 27230 LAPPI TL. FINLAND
Löysin isäni vinttikomerosta juuri tuollaisen Aroma-sähkögrillin 1080-4, joka on lähes käyttämätön. Hankintavuotta en tiedä. Vieläkö sitä voi käyttää - onko turvallinen? Voisiko joku vastata [email protected].
Montakohan senttiä mahtaa säästää...
Minä hain aikoinaan Ekamarketista Kannelmäestä 👍
Hei! Meillä on ihan just tuommonen myynnissä. Vain kerran testattu että toimii, eli ihan uusi Grilli. P.040-5797300 E-L
Meidän AROMA ROYALLGRILLI on myyty jo viime vuonna. T:Eija-Liisa Olli.
Voihan sellaisen tehd itsekin tavallisesta hiilipallogrillistä, vastus vaan kanteen.
Pitäisi olla irroitettava astia pohjalla ja tiivis jos haluaa käyttää yhtä monipuolisesti. Tuli karjalanpaististakin hyvä siinä, mutta annoin pois kun vei liikaa pöytätilaa.
Itse ostin vuonna 1979 armeijasta päästyäni Reunanen&Roviola Oy:n Aromi sähkögrillin ja nytkin keittiössäni grillaan sillä maissintähkiä. Pari vaimoa on ollut, mutta Aromi-grilli pysyy! Grillin tyyppi:125 / 1250 W. Oli hyvä ostos ja koska vastukset ovat kannessa voi sisälläkin ilman käryä grillata.