Itse olen nyt muutaman päivän ajan syönyt pelkkiä lastenruokia.
Kalorimäärä niissä on sen verran pieni, että ne eivät lihota, mutta niistä lähtee nälkä ja ihan tarpeeksi kaikkia ravintoaineitakin. :)
Eräs ystäväni söi kuukauden ajan pelkkiä pilttejä ja laihtui 10kg. :) Toki hänellä oli ylimääräisiä kilojakin jonkin verran, niin sai helpommin painon putoamaan.
Mutta kannattaa kokeilla!
Piltit. :)
4
2062
Vastaukset
- piltti on hyvä :)
joo, oon kans todennut piltit hyviks. söin niitä matkalla viikon ja laihduin 2kg. jatkoin kotona että korvasin lounaan pilteillä. olen laihtunut nyt yht. 6kg :)
t:168/60- saa....................
tarpeeksi proteiinia.
- tyttelityyre
eli siis voi syödä niitä hedelmä pilttejä ja sit myös niitä missä on jauhelihaa ja spagettia jne?.. olen tyhmä ja ajattelin kysyä:)
- lompakko samalla?
Esim. marjoissa ja hedelmissä useimmissa energiasisältö on luokkaa kymmeniä kcal/100g, samoin vihanneksissa, eli aikalailla vähän, vaikkakin isoin osa on hiilihydraattia. En nyt ensimmäisenä olisi lastenruokien erinomaisuuden nimeen laihdutustarkoituksessa vannomassa, onhan ne tietysti valmiiksi muussattuja, mutta muutenhan niissä ei ole mitään sen kummempaa, mitä ei tuoretavarana saisi ostettua ja itse haluamallaan tavalla laitettua.
Toki jos ehdottomasti haluaa/tarvitsee johonkin yhteen tiettyyn asiaan rajoitetun 'dieetin', niin paljon huonompiakin varmaan löytyy, mutta suosittelisin jo ihan vaihtelun vuoksikin opettelemaan tekemään niistä samoista raaka-aineista ruokaa itse. Harvempi varmaan haluaa lastenruokien syömisestä itselleen pysyvää kuitenkaan, joten jonkinlainen totuttelu (tai sitten lihominen) on edessä kuitenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi2432201Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151440Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141406Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko3711255Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t21968Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist174872Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin19806- 75752
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.57746Oon varma siitä
Että oot vain mun rahojen perään, nainen. Siks et kelpaa mulle, että joku helpompi. M-mieheltä101675