Saako Suomesta mistään (tai sitten ulkomailta, mielummin Suomesta) mustille hiuksille tarkoitettua shampoota ja hoitoainetta? Tarkoitan sellaista ainetta jossa on pigmenttiä mukana... Hairstorelta saa näitä aineita punaisille, blondeille ja ruskeille hiuksille, mutta ei mustille... Osaisiko joku auttaa?
Shampoista ja hoitoaineista
Mustatukkainen peikko
2192
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Moro! Ainakin jonna&jonas nettikaupasta löytyy shamppoota mustalle tukalle.Alchemic Shampoo Chocolate 250 on ainakin sellainen.
Etiketissä kerrottiin näin:
Hellävaraisesti puhdistava, väriä säilyttävä shampoo. Shampoon sisältämä maitoproteiini suojaa ja hoitaa intensiivisesti hiusta juuresta latvaan, provitamiini B5 kosteuttaa hiusta syvältä ja tekee hiukset kiiltäviksi. Väripigmentit säilyttävät väriä. Oliiviöljystä eristetty peg 7 -esteri palauttaa hiusten luonnollisen kosteustasapainon.
hinta vain 24,00
Muita en minäkään löytänyt...
Mustaa tehohoitoainetta löytyy ainakin Crestolilta Color Gloss sarjasta.