Älkääpä kyselkä täällä tyhmiä. Vaan hyvät ystävät... Lukekaa AKU ANKKAA. Tuosta lehdestä löydätte vastaukset historian kiperimpiin kysymyksiin. Esim. Atlantis, Salomonin temppeli, Temppeliherrojan aarre, Pyramiidien rakentaminen ja niin edelleen.
kiitos.
VASTAUS KAIKKIIN KYSYMYKSIIN
6
1089
Vastaukset
- asg
JIM on jo melkein löytänyt liiton arkun ja Sodoman ja Gomorran :-)
- Pyyttoni
JIM teeveen dokumenteissa tunnutaan aina etsivaän suurta tuntematonta (ei niissä sinäänsä mitään pahaa ole). Mutta toisaalta, onhan se helkkarin hyvä kun "Atlantikset" ja muut tieteelliset umpikujat saavat ihmiset kiinnostumaan historiantutkimuksesta ja arkeologiasta.
- Ynnä paitsi
Pyyttoni kirjoitti:
JIM teeveen dokumenteissa tunnutaan aina etsivaän suurta tuntematonta (ei niissä sinäänsä mitään pahaa ole). Mutta toisaalta, onhan se helkkarin hyvä kun "Atlantikset" ja muut tieteelliset umpikujat saavat ihmiset kiinnostumaan historiantutkimuksesta ja arkeologiasta.
Töllosukupolvelle varoitus. TV:stä tuli kerran dokumentti, jossa käsiteltiin jotain vanhatestametillista reliikkiä, hyvin tärkeää sellaista (Olisiko liittynyt Salomon temppeliin, uudesta näkökulmasta. Nimittäin erittäin taitava väärentäjä oli iskenyt näppinsä sellaiseen.
Tarvittiin useita huippuasiantuntijoita ja mitä lie Interpolia toteamaan esineet väärennöksiksi. Että tällaista dopingia tapahtuu tälläkin alalla.
Onneksi antidoping toimii!
- se vastaus
perimmäiseen kysymykseen elämästä, maailmankaikkeudesta ja muusta sellaisesta on 42.
Mutta mikä on se kysymys?
Ei kai sentään löydy AKU ANKKAsta?- piikkipiru
..."mitä saadaan kun kuusi kerrotaan yhdeksällä?"
- koululainen
piikkipiru kirjoitti:
..."mitä saadaan kun kuusi kerrotaan yhdeksällä?"
54
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa13060Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.82117Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1121732Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä
Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus101056Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.
Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R450982Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa
Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn129946- 35754
- 50687
- 66675
Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.30645