Mitä kannataisi harjoitella ensinmäiseksi kun aloittaa skeittaamisen?
Ei varmana heti temppuja?
Tyhmä kysymys..
Ei varmana heti temppuja?
Tyhmä kysymys..
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tyhmä oli kysymys, mutta tyhmä on lajikin. Aloita vaikka polttamalla se koliseva hukkalaudan pätkä.
No jos et ole paljon vielä skeittailut niin alota kruisimalla katuja pitkin siinä tulee hyvä tunto lautaan mikä auttaa trikeissä..
harjottele eka Wallpush sitte manual,nose manual ja kääntymine ja vasta sitte ollie muut temput.
joo mutta mitkä temput kannataa ensin harjotella Pop-Shove it? Ollie 180? sit Kickflip?Heelflip?
>Ite opettelin eka vähä manuttaa sit ekana temppuna opettelin ollien ja opettelin vetään rampeissa ja hyppii olliella esim reileille sit vasta myöhemmin opettelin kickflip ja pop shuvitin nyt kun oon skeitannu 5 vuotta nii menee jo kaikenlaista ihme settii varial kickflippei crooked reilii täl hetkel opettelen tekee 360flippii joka on muuten vitun paha et siin tavotetta =D
Itse opettelin aluksi vähän manuaalia, sitten ollien, kickflipin, pop shove it, heelflip, sitte vähän haastavempia flippejä kuten tre flip ja myös ns. "slaidia", nyt käsipaketissa ku tuli liukuportaitten kaidetta vedettyä alas 8)