Päähäni ei yksinkertaisesti mahdu nämä ihmiset, jotka ostavat laatikoittain mansikoita ja pakastavat ne. Kuka haluaa syödä niitä kammottavia liiskoja, jotka mansikoiden sulatuksen jälkeen paljastuvat???
En ottaisi mansikkalaatikollista, vaikka ilmaiseksi saisin. Tai ottaisin, ja söisin muutamat tuoreet siitä päältä, ja heittäisin loput roskikseen.
Ymmärtäisin vielä, jos noista mansikoista tehtäisiin mansikkahilloa. Mutta että siitä suoraan syötynä noita liiskaisia harmaita iljetyksiä!!!
Kertokaa, mitä oikein ajattelette, kun toimitte noin.
P.S. Kaupasta saa halvemmalla teollisesti pakastettuja mansikoita pitkin talvea. Tarkemmin sanottuna 50 prosenttia halvemmalla...
Mansikoiden pakastus?
Käsittämätöntä!!!
3
785
Vastaukset
- qwerty++
Äitini osti 5kg mansikoita ja pakasti ne, kehoitti myös minua tekemään niin. Katsoin häntä hetken ja kysyin "miksi?". Pakastealtaat notkuvat myös talvisin ja joukossa on myös suomalaisia mansikoita!
- näillä
ihmisillä sitten pakastin on täynnä noita mansikoita, jotka seuraavana kesänä joko pakkosyötetään lähiomaisille tai heitetään roskikseen, jotta tulisi tilaa uusille. Hulluja ihmisiä!
- ...
No ei niitä meillä sellaisenaan syödäkään, niitä voi käyttää vaikka mihin muuhunkin ja varmasti tulee halvemmaksi, kun ostaa pitkin talvea kaupasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2022784Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1622490Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait255899Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies104881Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20879Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka306869Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22748Onneksi tapasin sut
Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku93739