la.ra: koirajutut
SupremeSatan: paskapäiväkirja.
Papeete1: 20 v. poikaystis
cookos: syvälliset aloitukset
MarttyyriMallari-TTt: Ufo-hyökkäyksen kohteena
Huonoimmat kirjoitukset kautta aikojen
21
757
Vastaukset 21
Voisiko tämän sinun aloituksesi liittää listan jatkoksi?
- ...
..tyhmä kommentti tää:
"Uusi ehdotus
Ratikkakuski 26.7.2008 klo 17.20
Voisiko tämän sinun aloituksesi liittää listan jatkoksi? "
Tossa aloituksessa ei nähdäkseni ollut kysymys siitä, että kirjoittajia arvosteltaisiin, vai luinko muka väärin? Mielipiteensä saa kai jokainen ilmaista, vai eikö muka saa? Yritätkö estää mielipiteen ilmaisua? Ei kait kenenkään itsetunto niin keskustelupalstan varassa ole, että kerma jäätyy perseeseen kiinni heti siitäkin, jos tulee _asioihin_ liittyvää kritiikkiä, vai onko muka?
Jos asia on siten, niin anna mun *jälleen* nauraa!
Koko ketjua en kyllä ole lukenut, vaan ainoastaan aloituksen ja sinun kommenttisi.
-e.W
Ps. Ennen kuin joku mahdollisen kajahtanut saa luuloja päähänsä, on mun kai lisäksi pakko vielä ilmoittaa, että en itse ole ketjun aloittaja.:) *päivää, päivää palstan kanssa...* - ...
... kirjoitti:
..tyhmä kommentti tää:
"Uusi ehdotus
Ratikkakuski 26.7.2008 klo 17.20
Voisiko tämän sinun aloituksesi liittää listan jatkoksi? "
Tossa aloituksessa ei nähdäkseni ollut kysymys siitä, että kirjoittajia arvosteltaisiin, vai luinko muka väärin? Mielipiteensä saa kai jokainen ilmaista, vai eikö muka saa? Yritätkö estää mielipiteen ilmaisua? Ei kait kenenkään itsetunto niin keskustelupalstan varassa ole, että kerma jäätyy perseeseen kiinni heti siitäkin, jos tulee _asioihin_ liittyvää kritiikkiä, vai onko muka?
Jos asia on siten, niin anna mun *jälleen* nauraa!
Koko ketjua en kyllä ole lukenut, vaan ainoastaan aloituksen ja sinun kommenttisi.
-e.W
Ps. Ennen kuin joku mahdollisen kajahtanut saa luuloja päähänsä, on mun kai lisäksi pakko vielä ilmoittaa, että en itse ole ketjun aloittaja.:) *päivää, päivää palstan kanssa...*Luin aloituksen uudelleen ja korjaan sen verran, että kyllä ainakin nimim. "cookoksen" kohdalla on kyse kirjoittajan arvostelemisesta. Eräällä tapaahan tossa aloituksessa kyseenalaistetaan nimim. cookoksen syvällisyys _kokonaisuudessaan_. ( "Syvällisyys" on käsitteenä ihmisen persoonaan kokonaisuutena liittyvä juttu) Siitä aloittajan kommentista en erityisesti pidä.
Muiden kohdalla aloittaja kuitenkin pitäytyi asiallisena: Hän ei ilmeisesti pidä la.ran "koirajutuista" ( =kritiikki asiallista mielestäni siksi, koska ei koske la.ran persoonaa kokonaisuutena), hän ei pidä Papeeten 20-vuotiasta poikaystävää koskevista jutuista ( = kritiikki ei koske Papeeten persoonaa kokonaisuutena) ja MarttyyriMallarin kohdalla hän viittasi mitä ilmeisimminkin(?) selkeästi vain johonkin yksittäiseen aloitukseen ( = kritiikki ei koske MarttyyriMallarin persoonaa kokonaisuutena).
Jokatapauksessa. Aloituksen aihe näyttäisi ainakin mun lukukyvylläni koskevan huonoimpia _aloituksia_, ei huonoimpia kirjoittajia. Ihmettelen hieman, jos joku erityisesti noista kommenteista jaksaa herneet nenäänsä vetää: Eivät mielestäni ole mitenkään erityisellä tavalla törkeitä, mielestäni. Mielipiteen ilmaisusta kyse.
-e.W
- Papeete1
Se oli 22v!! Että ihan eri juttu ku joku 20v teini.
Mua syrjitään, en ala.
- minä minä minä
minä minä minä". Anna nyt kerrankin toisten nauttia kunniasta.
- monte1
minä minä minä kirjoitti:
minä minä minä". Anna nyt kerrankin toisten nauttia kunniasta.
minä minä minä kirjoitti:
minä minä minä". Anna nyt kerrankin toisten nauttia kunniasta.
Lesbofemakkona mun pitää vaatia tasa-arvoa.
- k32v
monte1 kirjoitti:
tää olis melkein unohtanu koko bändin :D
voittajasanotus ;D ;D hähä - vänkyrä-nainen
k32v kirjoitti:
tää olis melkein unohtanu koko bändin :D
voittajasanotus ;D ;D hähäei oo silti ihan klamydian parhaimmistoa mun mielestä. Niillon niin legendaarisia toiset biisit ettei voi muutakun huokasta pitkään...ja hymyillä.
- k32v
vänkyrä-nainen kirjoitti:
ei oo silti ihan klamydian parhaimmistoa mun mielestä. Niillon niin legendaarisia toiset biisit ettei voi muutakun huokasta pitkään...ja hymyillä.
jotenki tänne ;) hähä
joo hyvii muistoi pukkaa
- kirjoitukset :
on kaikki huonoja, vastauksetkin niissä ketjuissa on huonoja ja ala-arvoisia
- monte1
minä voitan tuon kilpailun mennen tullen.
kiva olla paras edes joskus. - k32v
syrjitää. jos yks laitetaa ni kaikki laitetaa.
- tunnistaa
aina siitä, kun esiinnyt naisen nimimerkillä.
Vaikka oletkin mies.
Viet lokaan meidän puskien arvostusta :D- siis...
sama tyyppihän se on väsäilly ja väsäilee näitä aloituksia tänne taas liukuhihnalla. Eiköhän toi sheriffikin" ole niistä yksi.
- cookos
ja niistä oon saanut palstalaista kiitosta. No, jokaisella on oikeus olla omaa mieltä, niin sinullakin ja se on vain sinun mielipiteesi.
Kun katsoo alotuksia, tuskin mun on sieltä heikommasta päästä, en tiedä, mutta kuvittelisin?? Kyllä ne on aina aiheeseen liittyneet`!!! Tekisit itsekin kunnon alotuksen sen sijaan että morkkaat muita.. :)- cookos
tästä hyvästä taisin saada hiivankin, kiitti sulle vaan v*****i!
- sirpamaikkarilta
kyllä yks aka huono kirjotus. En ymmärtäny siitä yhtään.
Mutta anteeksi vain!
Koirajutut. Ne ovat aina kiinnostavia. Jos ei ymmärrä koirien päälle niin on idiootti.
Paskajutut. Paskaaminen on yksi elämän perusedellytyksistä. Ummetuksen kanssa elämä menee hyvin pian vituralleen. Jos ei ymmärrä paskantamisen päälle, niin on idiootti.
Poikaystäväjutut. Kuuluvat myöskin elämän perusedellytyksiin. Ilman nuorta ja jaksavaa miestä, meitä kiukkuisia naisia olisi vieläkin enemmän. Jos ei ymmärrä nuorten miesten päälle, niin on idiootti.
Syvälliset jutut. Mielen lepoa. Aivot saavat muutakin kuin turinatiimin paskachättiä. Jos ei ymmärrä syvällisyyden päälle, niin on idiootti.
Ufojutut! Alienit ovat koska tahansa arkipäivää. Jos luulee maapallon olevan universumin ainoa paikka, jossa on elämää, niin on idiootti. - vänkyrä-nainen
Musta huonoimmat on tietty sellaset, joista en tajuu mitään esim. just jotkut politiikkaan liittyvät tai autoihin liittyvät ja kaikki semmoset.
Noista taas koirajutut toimii aina - jakavat hyvin porukan kahtia.
No paskajutut nyt ei oo kovin lähellä mun sydäntä mut ei mulla oo mitään sitä vastaan, jos jollain on.
Syvälliset aloitukset toimii muuten, mut jos oon väsynyt niin en jaksa pohtia koska ei toimi ajatuksenkilku lainkaan.
Ufoista en oo lukenut aloituksia, mut ne tuntuu ihan kivoilta. - Enrique_Lister
Rouva keisarinna, kyllä ehdottomasti rasittavimpia ovat provokatiiviset aloitukset. Sarjassa la.ra ja mustat miehet, mustat miehet Hesassa ja ennen kaikkea "onko nainen miehelle vain pillunkantoteline".
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid1721145En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene45773Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.137738Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi27733Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l228694- 44679
- 67645
Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää164622Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni36600Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal53597