Aikoinaan asuin talossa, jossa näkyi Eurosport ja sitä kautta Snookeria. Satunnaisesti katsoin kilpailuja ja mielestäni se oli melko viihdyttävää. Vähän olen jäänyt lajia kaipaamaa muutettuani pois, mutten kylliksi tilatakseni maksullista kanavaa sen takia. Tuleeko maksuttomilta kanavilta koskaan Snookeria?
Snooker
3
1106
Vastaukset
- Sir Cacomuco
Moikka!
Hieno laji tuo snooker. Valitettavasti snooker-lähetykset ovat maksullisten kanavien heiniä, joten ilmaiseksi et pääse sitä (tietääkseni) telkusta katsomaan.
Mutta hätään on ratkaisu: Europort näyttää verkkosivuillaan turnaukset melkeinpä kokonaan suorana ja ilmaiseksi. Kuvanlaatu on melko hyvä, jos ei nyt ihan telkun tasoa. Selostus noista nettilähetyksistä usein puuttuu (joskus audio on saatavissa erikseen, jos lähetys tulee myös telkusta samaan aikaan suorana), mutta äänet kyllä on, joka on sinänsä kiva juttu, että siinä kuulee paremmin mitä pelaajat ja tuomarit juttelevat matsien aikana.
Kauden ensimmäinen ranking-turnaus, Northern Ireland Trophy, pelataan 24.-31. elokuuta, joten ei muuta kuin snookerista nauttimaan.
www.eurosport.com (kannattaa seurailla snookeria sieltä Ruotsin Eurosport sivuilta, jossa mielestäni streamin laatu on paras).- Vinkistä!
Näytetäänkö noissa nettilähetyksissä pisteet ruudussa, vaikka selostus puuttuiskin? Vaikea seurata pelin etenemistä ilman pisteitä, kun en itse pelaa.
- Sir Cacomuco
Vinkistä! kirjoitti:
Näytetäänkö noissa nettilähetyksissä pisteet ruudussa, vaikka selostus puuttuiskin? Vaikea seurata pelin etenemistä ilman pisteitä, kun en itse pelaa.
Kyllä ne pisteet näkyy tietenkin, eli muuten kaikki on ihan kuin virallisissa tv-lähetyksissä, paitsi että se Aki Kauppinen ei ole selostamassa :) Eikä Pasanen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin101217Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait3051175Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3721111Ethän leiki kanssani J- mies
Jos oletkin joku pelimies, jolla monia vaihtoehtoja, katkon kylmästi yhteyden. En jaksa sellaisia miehiä.92766Molemmat päät
aivan tulessa😫 Miksi pitää ihmisen tällaisesta kärsiä??? Jos koko ajan pnettaa, niin miksi sitä seksiä ei voi sitten s113730Miesmäinen vanha nainen joka kulkee lastenvaunujen kanssa
Mikähän kaheli tämä yks kaupungilla karvahattu päässä kulukeva vanha eukko on joka työntää lastenvaunuja. Onhan sitte12711Kasteen merkityksestä ihmiselle
Jeesuksen hyvä ystävä Nikodemus meni heti Jeesuksen kasteen jälkeen kysymään häneltä kasteen merkityksestä ihmiselle. J371680Liikenne onnettomuus
Luin juuri Ampparista Konneveden kauheasta onnettomuudesta jossa menehtyi 60-luvulla syntynyt mies. Onko kellään tarkemp6640- 30617
Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!
Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!113611