Kiinnostaisi tietää, että käytättekö meikkiä juoksutapahtumissa ja mitä meikkiä käytätte?
Naiset, meikkaatteko juoksutapahtumiin?
Turhamainen...
7709
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
kyllä tämä on elämää tärkeämpi asia...
...liikkuessa en koskaan. Ei tulisi mieleenikään meikata juoksutapahtumaan. Eikö tarkoitus ole juosta eikä itseään näytellä? Miehet isketään varmaan muulla...ja jahka he ovat kiinnostuneet meikit poskilla olevasta neidosta? Vai oletko kannustusjuokoissa? Sitten asia on toinen. Juoksun ja suihkun jälkeen voi itseään ehostaa...samoilla meikeillä kuin normaalisti:)
ei muuta.. aina ei sitäkään............... juosta voi kyllä ilman meikkiäkin.
Miksi lenkille pitäisi laittaa meikkiä? On tarkotuksena urheilla/kuntoilla ja mun mielestä siihen ei kuulu meikkaaminen. Kerkee sitä meikkailla vaikka sitten kun on kaupungille menossa, mutta ei lenkille mitään meikkiä tarvitse laittaa.
Suuri osa tulee "näyttäytymään", sama ilmiö kuin kaupungin lenkkipoluilla, jossa kuljetaan "vastavirtaan" ja hajuvesi pöllähtää nokkaan, eli...
Niin, miesten elvistely erilaisilla teknisillä vempeleillä on ihan ok, mutta naisten ehostaminen on sitten turhuutta. Meikkaaminen on ihan yhtä tärkeätä kuin miestenkin harrastama erilainen kilpavarustelu!
Juoksutapahtumassahan ollaan ihmisten ilmoilla, joten pieni ehostus on ihan paikallaan. Miksi et laittaisi perusmeikkiä, kyllä ne sitten valuvat ja karisevat kilsojen kuluessa pois, mutta so what.
Katsokaapas vain ammattilaisurheilijoiden satsaamista ulkonäköön. On meikkejä, koruja, tekokynsiä, letityksiä, tatuointeja, myös MIEHILLÄ! Että jospa kumminkin lopetettais mussutukset siitä, että urheillessa kuuluu haista paskalle ja hielle jne.
En meikkaa ikinä tapahtumiin (maratonille) enkä lenkille. Sen sijaan jos tulen töistä ja meikkiä on kasvoilla, en pese niitä välttämättä pois. Käytän kyllä tosi vähän muutenkin meikkiä, ettei paljon pesemistä olisikaan.