Yli 20 v. naisten voimisteluryhmää?

tecku1

Olen 24-vuotias Helsingissä asuva tyttö. Olen aikoinaan harrastanut mm. näytös- ja joukkuevoimistelua yhteensä 8 vuotta. Lopettamisesta on kulunut n. 6 vuotta, eli yhtä hyvin en enää taivu kuin ennen mutta jonkun verran kyllä. :)
Olen tutkinut googlesta ja svolin sivuilta kaikkea mahdollista, mutta tämän ikäiselle ei oikein tunnu sopivaa harrastelijaryhmää löytyvän.
Kävin myös Tanssillisen voimistelun tunnilla viime syksynä, mutta sielläkin ikäjakauma oli itseäni 10-20 vuotta vanhempia. Olisiko kenelläkään hyviä ideoita mitä seuraavaksi kannattaisi tehdä, tai ketään joka olisi samassa tilanteessa?
yhteyksiä voi ottaa myös suoraan meiliini [email protected] :)

3

658

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voimistelussa.

      Vaikka puhutaan maailmantason "naisvoimistelijoista",niin kyseessä on alaikäiset pikkulikat.
      Naisvoimistelu pitäisi olla erikseen.

      • mipsu

        Itselläni sama tilanne. Ikää reilut 20 ja voimistelu harrastus loppunut jo vuosia sitten. Olisi kiva harrastaa sitä ihanaa lajia ihan harrastus mielessä, mutta siihen ei vain yksinkertaisesti ole tällä paikkakunnalla mahdollisuutta. Niin, jos ei sitte itte perusta jotain ryhmää.. :)


    • Suskiiii

      Oletko miettinyt kilpa-aerobicia? Harrastan sitä itse Fliku -82 Helsingissä. Meillä on myös tanssiryhmä Supernova, jossa useimmat ovat kilpa-aerobicareita tai voimistelijoita. Ja voin sanoa että et olisi vanhin=)! http://fliku.sporttisaitti.com/kilpa-aerobic/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      73
      1137
    2. 69
      1098
    3. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      63
      886
    4. 94
      840
    5. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      47
      726
    6. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      241
      714
    7. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      71
      631
    8. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      50
      618
    9. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimainen?
      Ikävä
      23
      604
    10. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      40
      580
    Aihe