mitä aamupalaksi?

perhonen

kiinnostais tietää mitä syötte ammupalaks vhhlla? haluisin aloittaa vhh ruokavalion, (ei dieetti tarkotuksena kylläkään) ja luulen että muuten keksin syötävät mutta aamupalaksi oon tähän asti tottunut syömään ruisleivän ja jukurttia jossa mysliä. vaaleen leivän oon jättänyt pois ajat sitten muutenkin. hyvät vinkit tervetulleita! :)

6

3354

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joka aamu jossain muodossa. Paistettuna, keitettynä, munakkaita eri täytteillä. Joskus paistan ohuen possunleikkeen. Savukalaa menee. Käytän myös edellispäivän ruoantähteitä. Kaali- lantturaastetta smetanalla.

      • VHH-peikko

        itsellesi yhtään parempaa feikki nimmaria?
        Luuletko todellakin että joku uskoisi sinun jorinoitasi?


      • Heko...
        VHH-peikko kirjoitti:

        itsellesi yhtään parempaa feikki nimmaria?
        Luuletko todellakin että joku uskoisi sinun jorinoitasi?

        Peikko taas kerran, tosin pitkästä aikaa sortunut alkkomaholin pauloihin ja tullut tänne riidan haastoon! Tervetuloa vaan kunnon änkyrä jänghääjää on kaivatukin...


    • ainakin..

      Pala täysrukiista leipää päälle oivariinia juustoa kinkkua tomaatti reilusti kurkkua ja pari salaatinlehteä, kahvia ja lasi maitoa.

      • sairas varmaan

        vettä,kahvia,rasvaton jugurtti


      • käyntiin
        sairas varmaan kirjoitti:

        vettä,kahvia,rasvaton jugurtti

        Itse paistan kaksi kananmunaa ja väliin kinkkusuikaletta ja juustoa, lautaselle lisäksi kurkkua ja tomaattia ja juomaksi vihreää teetä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45329
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11223
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      195
      10856
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9701
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8518
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6501
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3200
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2212
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      35
      1597
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1500
    Aihe