Nieminen omalla tasollaan

Elä selittele roskaa

Mitä kummaa se taas höpäjää?

"Nieminen: Olin varjo normaalista"
http://www.iltalehti.fi/kisaextra/200808118081111_ox.shtml

Kyllähän se pelasi aivan odotetusti normaalitasollaan, turha sen on selitellä mikä taso sillä muka oikeasti on, kun se kerran jo hyvin tunnetaan.


Jari Porttila on muka jonkunlainen urheiluasiantuntija ja mutama päivä sitten tämä valopää kirjoitti:
http://www.mtv3.fi/olympialaiset/artikkelit.shtml?685715

"Ja mitä maanantai tuokaan tullessaan, Suomi-Ruotsi ottelun tenniksessä. Jarkko Niemiselle Peking on ollut jo pitkään kauden päätähtäin, en näe mitään syytä, miksi Jarkko ei pystyisi voittamaan kokenutta, mutta jo hidastunutta Thomas Johanssonia.

Ainoa este saattaa olla yhä Pekingin päällä oleva ukkosmyräkkä, Johanssonista ei Jarkon pysäyttäjäksi ole."


Kyllä sitä sitten onnettomilla asiantuntijalahjoilla pääseekin urheilukolumnistiksi

2

216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ---------

      ennen ottelu Nieminen kauden ottelusaldo oli 17-20(-3) ja Johanssonin 14-19(-5). Nieminen ollut pohjoismaiden ykköspelaaja 2000-luvulla yli 3 vuotta ja Johansson alle 3 vuotta. Nieminen 27v, Johansson 33v. Niemisen ranking yli 30 sijaa parempi tällä hetkellä. Niemiselle olisi riittänyt oma paras taso. Johanssonin paras taso ei riitä enää esim ATP-kisojen finaalipaikkoihin tai Grand Slam kisojen puolivälieräpaikkoihin, kuten Niemisellä riitti vielä puol vuotta sitten. Johansson ollut viimeiset yli 2 vuotta ATP-sijoilla 40-70 ja Nieminen sijoilla 13-30.

      • jos totta puhutaan

        Mutta katotaampa viimeistä 6 kuukautta jos Australian turnaukset jätetään laskuista pois

        Nieminen 9 voittoa 17 tappiota
        Johansson 12 voittoa 16 tappiota

        Toisin sanoen viimeiset reilut puoli vuotta tammikuun lopusta lähtien Johansson on pelanut paremmin kuin Nieminen


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      20
      5024
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      2
      1922
    3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1260
    4. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1200
    5. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      94
      1153
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1074
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      17
      873
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      825
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      733
    10. Vappu Pimiä jakoi kuvia Maajussille morsian -kuvauksista! Seuraajalta tärkeä toive: "Voi miten..."

      Tätä kyllä kannattaa toivoa! Vappu Pimiällähän on tunnetusti myös sormensa pelissä näissä rakkausjutuissa ja hän toimii
      Suomalaiset julkkikset
      25
      709
    Aihe