Haaparannan paskat?

Onko tosi, mitä yksikaveri veisteli, että haaparantalaisten paskat tuodaan suomen puolelle, ei kai tämä ole mahdollista, pitäkööt paskat omalla puolellaan?
3501
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Käsittämätöntä kaunaisuutta! Eikö ole aivan erinomaista että kaksi maata tekevät yhteistyötä mm. jätehuollossa ja vesien puhdistuksessa.

Äänestä
  • Tornion ja Haaparannan yhteistyötä kyllä kelpaa vertailla suomalais-kansallisella tasollakin.
    Harvoin suomalaiset kunnat saavat keskenään edes yhteistyötä toteutumaan.
    Tornion ja Haaparannan välillä yhteistyö taas toteutuu hyvinkin monissa asioissa.
    Tuo paskalaitos, palo- ja pelastustoimi, koulutus jne...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Teve kirjoitti:

Onko tosi, mitä yksikaveri veisteli, että haaparantalaisten paskat tuodaan suomen puolelle, ei kai tämä ole mahdollista, pitäkööt paskat omalla puolellaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu